• rugsėjo 21 d., Šeštadienis

Pasiilgote žolės? Galite jos turėti namuose!

Žolė kambaryje – kažkaip neįprasta ir keista. Žalias kupstas gali nustebinti: nesitikėdami paprastumo nenorėsime pripažinti, kad ant palangės – augalas iš sodo lysvės. O gal jis yra kaip tik tas keistuolis, kuris papildys tradicinius kambarinius? Mažai vazoninių augalų yra tokios lengvos ažūrinės struktūros, plonais lapeliais. Visžalės rūšys gaivia žaluma nenusileis vazoniniams augalams iš šiltųjų kraštų.

Namuose žaliuoja viksvos

Kambaryje auginkite visžales viksvas: Carex comans, C. brunnea, C. morrowii. Geriausia rugsėjo mėnesį į vazonėlį pasodinti vasarą lauke augusį augalą. Iki šildymo sezono pradžios jis pripras prie kambario sąlygų. Didesni kereliai gražiai atrodo pasodinti po vieną, mažesni – grupėmis arba su kitomis kambarinėmis gėlėmis.
Siauri ir ilgi C. comans lapeliai labai dekoratyvūs. Ši viksva pakanti šviesos trūkumui ir sausam orui. Gražiausi yra antrųjų metų augalai.
C. morrowii lapeliai platesni ir kietesni. Ši viksva ištverminga, auga lėčiau.
C. brunnea užauga 30–40 cm aukščio, labai grakšti, puikiai atrodo deriniuose su plačialapėmis ir žydinčiomis gėlėmis.
Pavasarį viksvas persodinkite, padalykite. Peraugę, seni kereliai nėra gražūs, iš vidurio retėja, gelsti kai kurie lapai.

Eraičinai pakenčia sausrą

Mažos „smilgelės“ siaurais pilkais lapais dažnos soduose ir alpinariumuose, sausuose gėlynuose. Ar gali eraičinai papuošti kambarį? Gali, bet tik jauni augaliukai. Pavasarį persodinti, smulkiai išskaidyti kereliai per vasarą išsiplečia, sustiprėja. Rugsėjo mėnesį juos galima sodinti į vazonėlius ir pratinti prie kambario sąlygų. Žiemą eraičinai prižiūrimi panašiai kaip viksvos, tik jiems reikėtų kiek šviesesnės vietos. Mažiau jautrūs drėgmės trūkumui, išdžiūvus vazonėlio žemei nesunkiai atsigauna.
Dabar, vasario mėnesį, parduotuvėse rasite eraičinų sėklų. Jau galima jas sėti į vazonėlius ant šviesios palangės. Pasidžiaugsite jaunais daigeliais, o paskui persodinsite.

Vaikų numylėtinis

Vaikai labai žavisi kėstaisiais vikšriais (Juncus effusus) ‘Spiralis’ ir ‘Unicorn’. Šios veislės panašios, tik pirmoji šiek tiek smulkesnė. Auginti vikšrius labai lengva. Svarbiausia, kad žemė būtų drėgna. Žiemą ji turi būti apydrėgnė ir niekada neperdžiūti, o vasarą vazonų padėkliukuose galima palikti vandens. Kuo šviesiau, tuo tankesnėmis spiralėmis susisuka lapai. Jei tamsu, jie užauga ilgesni, beveik lygūs. Nieko baisaus, jei lapai žiemą išsitiesina.

Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download xiomi firmware
Free Download WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugsėjo 21, šeštadienis.
  • Saulė teka 07:02, leidžiasi 19:20.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 14:49.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 14 d.
  • Matas, Mantvilas, Nijolė, Viskintė
  • Šv. Matas, Alutinis. Bobų vasara. Tarptautinė taikos diena. Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Miškininko diena.
  • Žiedų diena. Genėkite krūmus. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Džiovinkite vaistažoles, darykite gydomąsias pagalves. Imkite ir džiovinkite derlių. Valykite rūsius, langus, naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas, tvartus, klokite grindų plyteles. Nereikėtų laistyti, ruošti malkų.
  • Kai rudens dieną vorsiūliai visur laukus apdraiko – lauk rytoj giedros.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus