• rugpjūčio 26 d., Pirmadienis

Pasiruoškime substrato orchidėjoms patys

Substratą galime ruošti patys arba įsigyti iš augintojų. Žinoma, galima ir parduotuvėse paieškoti, bet nėra idealios receptūros, kurios nereikėtų koreguoti. Sudėtinės dalys gali būti labai įvairios, tačiau viena pagrindinė taisyklė galioja visoms orchidėjoms – substratas turi būti pralaidus orui ir vandeniui.
Paties paprasčiausio substrato gali pasigaminti kiekvienas. Pušų žievės lengva prisirinkti miške. Tik nepjaukime jos nuo medžių. Žievę rinkime tik lengvai atkimbančią, kad nepakenktumėme medžiui, atimdami iš jo apsaugą nuo kenkėjų ir ligų. Beje, puikiai tinka paimta nuo nuvirtusių pušų arba pirkta parduotuvėje (mulčias). Ją reikia paruošti prieš persodinimą. Norėdami pašalinti pasislėpusius kenkėjus (vabaliukus ar kitokius gyvius, grybelius ir pan.) pakaitinkime. Galima į puodą įpylus šiek tiek vandens užvirinti ir garuose keliolika minučių palaikyti, po to gerai išdžiovinti. Taip paruošę žievę būsime ramūs – augaliuko nepuls nekviesti svečiai.
Dabar jau galime pasmulkinti ir įmaišyti medžių anglies gabalėlių. Ji būtina kaip absorbuojanti medžiaga. Anglis – puikus bet kokio substrato vandens režimo reguliatorius ir dezinfekcinė medžiaga. Ji kaupia keksmingus junginius ir taip neutralizuoja substratą bei gerina dujų apykaitą jame.
Anglies įsigyti galima įvairaus pavidalo. Vaistinėse parduodamos visiems žinomos tabletės (tik imkime be priemaišų, nes dabar jau yra įvairių skonių). Galima įsigyti smulkintos aktyvuotos anglies, naudojamos vandens filtrams. Tinka ir ta, kuri skirta kepsninėms (taip pat be jokių priedų). Anglies galime pasigaminti ir patys. Šiam tikslui tinkamiausia mediena – beržų ar kitų lapuočių medžių.
Susmulkinę ir sumaišę substratą jau galime drąsiai sodinti paruoštą augaliuką.

 

Taip pat skaitykite:
Orchidėja – mūsų namų puošmena
Kaip pražydinti orchidėją be trąšų
Orchidėja apgavikė
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy paid course
download xiomi firmware
Download Nulled WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugpjūčio 26, pirmadienis.
  • Saulė teka 06:15, leidžiasi 20:25.
  • Mėnulis teka 00:48, leidžiasi 18:07.
  • Mėnulis Vėžyje 00:04, dylantis, IV ketvirtis. Delčia rugpjūčio 23 d.
  • Aleksandras, Algintė, Gailius, Gailutė
  • Lapų diena. Galima genėti gyvatvores ir kitus augalus (gražiai plėsis į šalis), sodinti gūžines salotas, Pekino kopūstus, tręšti, ravėti, laistyti. Naikinkite dirvos paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Palanki diena spausti sultis. Rekomenduojama valyti organizmą, kraują (dilgėlių arbata). Nepalanku sodinti augalus, turinčius stiebtis į viršų, nuimti derlių, skirtą saugoti ir laikyti.
  • Kai ant ąžuolo daug gilių, bus šalta žiema ir šilta vasara.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus