• sausio 23 d., Ketvirtadienis

Pasiruoškime substrato orchidėjoms patys

Substratą galime ruošti patys arba įsigyti iš augintojų. Žinoma, galima ir parduotuvėse paieškoti, bet nėra idealios receptūros, kurios nereikėtų koreguoti. Sudėtinės dalys gali būti labai įvairios, tačiau viena pagrindinė taisyklė galioja visoms orchidėjoms – substratas turi būti pralaidus orui ir vandeniui.
Paties paprasčiausio substrato gali pasigaminti kiekvienas. Pušų žievės lengva prisirinkti miške. Tik nepjaukime jos nuo medžių. Žievę rinkime tik lengvai atkimbančią, kad nepakenktumėme medžiui, atimdami iš jo apsaugą nuo kenkėjų ir ligų. Beje, puikiai tinka paimta nuo nuvirtusių pušų arba pirkta parduotuvėje (mulčias). Ją reikia paruošti prieš persodinimą. Norėdami pašalinti pasislėpusius kenkėjus (vabaliukus ar kitokius gyvius, grybelius ir pan.) pakaitinkime. Galima į puodą įpylus šiek tiek vandens užvirinti ir garuose keliolika minučių palaikyti, po to gerai išdžiovinti. Taip paruošę žievę būsime ramūs – augaliuko nepuls nekviesti svečiai.
Dabar jau galime pasmulkinti ir įmaišyti medžių anglies gabalėlių. Ji būtina kaip absorbuojanti medžiaga. Anglis – puikus bet kokio substrato vandens režimo reguliatorius ir dezinfekcinė medžiaga. Ji kaupia keksmingus junginius ir taip neutralizuoja substratą bei gerina dujų apykaitą jame.
Anglies įsigyti galima įvairaus pavidalo. Vaistinėse parduodamos visiems žinomos tabletės (tik imkime be priemaišų, nes dabar jau yra įvairių skonių). Galima įsigyti smulkintos aktyvuotos anglies, naudojamos vandens filtrams. Tinka ir ta, kuri skirta kepsninėms (taip pat be jokių priedų). Anglies galime pasigaminti ir patys. Šiam tikslui tinkamiausia mediena – beržų ar kitų lapuočių medžių.
Susmulkinę ir sumaišę substratą jau galime drąsiai sodinti paruoštą augaliuką.

 

Taip pat skaitykite:
Orchidėja – mūsų namų puošmena
Kaip pražydinti orchidėją be trąšų
Orchidėja apgavikė

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Sekite mus

Šiandien

  • Sausio 23, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 08:24, leidžiasi 16:38.
  • Mėnulis teka 07:39, leidžiasi 14:55.
  • Mėnulis Ožiaragyje, dylantis, IV ketvirtis. Delčia sausio 17 d.
  • Algimantas, Gunda, Raimundas, Ramojus.
  • Šaknų diena. Tręškite daigus, pasėtus namuose. Ruoškite žemės mišinius daigams. Tvarkykite namus, rūsius, naikinkite patalpų kenkėjus. Nerekomenduojama laistyti, pikuoti daigelių.
  • Jei sausis miglotas, tai žiemos pabaiga snieguota.
E-sėklos

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokius darbus atliekate sausio mėnesį?

Įvykių kalendorius

SS 2