• balandžio 29 d., Antradienis

Pasirūpink savo širdimi

Ar užtenka žinoti, kad tavo artimąjį buvo ištikęs infarktas, kad senelis mirė nuo širdies ligos ir kad pats gali priklausyti rizikos grupei? Gal dėl to dar būdami gana jauni pradedame treniruoti kūną, rūpinamės mityba. Bet ar to pakanka?

 

 

Sudėtingas organas

 

Širdies ligos veikia visą kūną. Ji kas sekundę siunčia kraują į visas organus. Širdis yra krūtinės ląstos kairėje pusėje, apsaugota krūtinkaulio ir šonkaulių. Ji plaka maždaug 70 kartų per sekundę. Dažnumas padidėja, kai reikia daugiau kraujo, pavyzdžiui, fiziškai dirbant, apėmus stresui, sportuojant ir t. t. Širdį sudaro keturios kameros, po dvi kiekvienoje pusėje, kurias skiria pertvara, neleidžianti deguonies prisotintam kraujui maišytis su deguonies netekusiu krauju. Tarp viršutinių ir apatinių kamerų esantys vožtuvai atsidaro ir užsidaro, užtikrina kraujo tekėjimą tik viena kryptimi.

Galbūt jūs niekuomet ir neturėsite rūpesčių dėl širdies, bet jeigu galite padaryti ką nors daugiau, tai ir padarykite. Sumažinti tikimybę susirgti – tai nereiškia pradėti kasdien vartoti cholesterolį mažinančias tabletes arba profilaktiškai aspiriną ar kartą per savaitę iki nukritimo sportuoti salėje. Daug natūralių kūno priežiūros priemonių ir metodų padės sumažinti riziką, kuri vis dar yra pirmoji tarp ligų, pasiglemžiančių žmonių gyvybes.
 
Birutė Kavaliauskaitė
 
Kaip galime mankštinti širdį, jai padėti patys, kol neužklupo liga? Pasinaudokite keletu patarimų, kuriuos rasite naujausiame „Žolynų žurnalo“ numeryje.

 

 

 

 

 

 


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 29, antradienis
  • Saulė teka 05:44, leidžiasi 20:50.
  • Mėnulis teka 05:52, leidžiasi .
  • Mėnulis Dvyniuose 09:35, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 27 d.
  • Augustinas, Indrė, Kotryna, Rita, Tarmantas
  • Tarptautinė šokio diena. Tarptautinė cheminio karo aukų atminimo diena.
  • Žiedų diena. Sodinkite vijoklinius augalus, gėles, agurkus, moliūgus, arbūzus, cukinijas, aguročius. Persodinkite kambarinius augalus. Skiepykite rožes. Vėdinkite patalpas, rūsius, valykite grindis. Nepatartina laistyti, tręšti augalų.
  • Pradėjus žydėti gluosniams sėjamos salotos, salotinės sultenės, špinatai, pipirnės, ridikėliai ir ankstyvieji ridikai, morkos, petražolės, pastarnokai, svogūnai, daržo žirniai. Sodinami krienai, rabarbarai, šparagai, daugiamečiai prieskoniniai augalai.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius