• birželio 17 d., Antradienis

Paslapčių ir legendų gaubiami lotosai Jūsų sode – misija įmanoma

Tiek daug paslapčių ir legendų gaubia atogrąžų augalus lotosus… Ar įmanoma šią grožybę turėti namuose? Patyrę augintojai tvirtina, kad lotosą namuose gali turėti kiekvienas norintis.

Pradžia – sėkloje tūnanti gyvybė

Vargu, ar pavyks lotosų rasti Lietuvos gėlių parduotuvėse. Sėklų kartais siūlo didžiosios sėklų parduotuvės. Lotosų sėklos stambios. Nors jos labai gyvybingos, ilgai išlieka daigios, bet dėl kieto ir sunkiai praleidžiančio apvalkalo gali nesudygti kelerius metus. Norint priversti sėklas sudygti, geriausia jį pažeisti. Patogiausia šonus nudildyti švitriniu popieriumi, dilde. Tai daryti reikia atsargiai, nepažeidžiant daigo ir sėklaskilčių.
Po to sėklas suberkite į 20–30 °C šilumos vandenį. Jei šis taps balzganas ir viršuje susidarys plėvelė, jį pakeiskite. Vanduo turi būti šiltas ir švarus. Netrukus sėklos išbrinks, po kelių dienų (kartais daug vėliau) pasirodys daigai. Stiebai auga greitai, o lapai išsiskleidžia tik pasiekę vandens paviršių.
Nuo pat auginimo pradžios lotoso daigui parinkite reikiamo gylio indą. Vėliau stiebai sunkiai prisitaiko prie vandens lygio svyravimų. Įsodinti daigą į gruntą būtina, kol nesusiformavusios šaknys, t. y. iki 10 dienų nuo jo pasirodymo.
Ne mažesnis kaip 25 cm skersmens vazonas arba krepšelis su moliu ar sunkiu priemoliu įstatomas į statinę arba tvenkinėlį, kur vandens gylis nuo substrato paviršiaus būtų apie 20 cm. Kuo didesnis indas, tuo vešliau auga lotosas.
Lotosą galima auginti ir viename inde. Ant kubilo dugno užpilamas derlingos žemės sluoksnis, ant viršaus – perplauto žvyro ir 20 cm vandens. Tokiame inde patogu lotosą pernešti ten, kur reikia, bet persodinti tenka dažniau.
Atsižvelgiant į auginimo sąlygas ir temperatūrą, lotosas gali pražysti tais pačiais metais arba tik po kelerių.

Oranžerija nebūtina

*Žiemą lotosai gali ramiai praleisti rūsyje. Rudenį, kai lapai pagelsta, jie užmiega maždaug dviem mėnesiams. Tada galima laikyti rūsyje, kur temperatūra apie 10–12 °C.
*Anksti pavasarį augalai pradeda dygti – jiems vėl būtina šviesa.
*Vasarą lotosą galima perkelti į sodą. Jis gerai auga, kai vandens temperatūra 25–30 °C. Tai ilgos vegetacijos augalas, labai mėgstantis saulės šviesą.
*Rudenėjant ir vėstant orams lotosus būtina perkelti į patalpą, kur žiemą temperatūra nenukrenta žemiau 10–15 °C.
*Oranžerijų tvenkiniuose lotosams paruošiamas gruntas iš molio, smėlio, dumblo. Ant viršaus užpilama žvyro, kad nesidrumstų vanduo, kuris turi būti šiltas, minkštas, lėtai tekantis. Į mažus uždarus tvenkinėlius nuolat įpilama šviežio vandens, o kartkartėmis pakeičiamas visas senasis. Ilgainiui lotosai giliai įsišaknija ir plinta šakniastiebiais.
*Giliame vandenyje ar šešėlingoje vietoje lotosai nežydi.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 17, antradienis.
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58.
  • Mėnulis teka 01:09, leidžiasi 11:18.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Daugantas, Laura, Vilmantė, Adolfas, Adolfina, Grigalius, Rimvydas
  • Islandijos nepriklausomybės diena. Pasaulinė kovos su dykumų plitimu ir sausromis diena.
  • Lapų diena. Galima laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles, ravėti, tręšti. Naikinkite pelėsius. Nerekomenduojama sėti, sodinti daržovių, gėlių, krauti šieno, nuimti derliaus, jo sandėliuoti ir konservuoti.
  • Jei birželis karštas, tai gruodis bus šaltas.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius