• liepos 2 d., Ketvirtadienis

Patarimai auginantiems gėles

Auginant gėles klausimų kyla visiems, ne išimtis net profesionalūs gėlininkai. Straipsnyje atsakysime į klausimus, ką daryti su rudeninių gėlių svogūnėliais, jei rudenį nespėjote jų susodinti, taip pat kada sėti visžydes begonijas ir kaip pavasariui paruošti hortenziją?

 

Pasitaiko, kad rudenį nespėjama susodinti krokų, narcizų ir tulpių, todėl visą žiemą jie dažnai būna laikomi šaltai. Kyla klausimas, ar sulaukus pavasario sodinti į žemę lauke, ar laukti rudens? O gal pasodinti į vazonėlį žiemą?

Krokus, narcizus ir tulpes geriausia žiemą sodinti į vazonus. Kol jie pradės dygti, reikės laikyti vėsiai (apie 10 °C). Augantiems ir žydintiems svogūniniams augalams tinka nelabai šilta (apie 15 °C) ir šviesi vieta. Po žydėjimo, nudžiūvus lapams, svogūnėliai išimami iš vazonų, kelis mėnesius laikomi sausai ir rudenį pasodinami gėlyne. Jei neturite vazonų ar vietos jiems laikyti, saugokite šaldytuve iki pavasario ir tada kuo anksčiau sukiškite į žemę. Nes iki kito rudens laikomi svogūnėliai neišsilaikys.

 

Kada sėti visadžydes begonijas, spriges ir svyrančias petunijas?

Visadžydes begonijas profesionalai sėja viduržiemį, kad gegužės mėnesį jau turėtų žydinčių. Namuose reikėtų sėti tik tada, kai daigeliams jau pakaks šviesos. Ant palangės – vasario pabaigoje ir kovo pradžioje. Sprigės ir petunijos sėjamos vasario ir kovo mėnesiais, petunijos – keliomis savaitėmis vėliau.

Visadžydės begonijos pražysta tik po kelių mėnesių.

 

Kaip paruošti hortenziją ankstyvam pavasariui?

Didžialapė hortenzija jautri šalčiui. Šluotelinė ir šviesioji pakankamai ištvermingos žiemą, pavasarį saugoti nereikia. Didžialapės hortenzijos žiemoja uždengtos eglišakėmis ir nuo drėgmės saugančia danga (panašiai kaip rožės). Pavasarį jos atidengiamos palaipsniui. Nuo ankstyvos saulės spindulių šešėlį gali sudaryti stačiai įsmeigtos eglišakės. Tuo metu hortenzijos genimos – nukerpamos pažeistos ir labai ilgos šakos. Daugumą šakų stenkitės išsaugoti, nes šie augalai žiedus krauna tik ant antramečių ūglių. 

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Stihl

Sekite mus

Šiandien

  • Liepos 2, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:48, leidžiasi 21:58.
  • Mėnulis teka 19:08, leidžiasi 02:41.
  • Mėnulis Šaulyje 04:21, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 28 d.
  • Gantautė, Jotvingas, Marijonas, Napoleonas
  • Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti virš žemės vaisius vedančias daržoves, vijoklinius augalus, vazonuose augančius medžius, skiepyti (akiuoti) vaismedžius. Auginiais dauginkite vaiskrūmius. Imkite derlių greitam vartojimui. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Šaldykite vaisius, daržoves. Rinkite vaistinių augalų vaisius. Nepalanki diena sėti, sodinti salotas, ravėti, ruošti malkas.
  • Didelė rasa yra giedros ženklas.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar smarkiai nukentėjo Jūsų daržai nuo smarkių liūčių?

Įvykių kalendorius