• balandžio 20 d., Šeštadienis

Patarimai, kaip kasdien prižiūrėti veją

Troškimą turėti nepriekaištingą, minkštą ir lygią tarsi golfo aikštelių veją, kurioje nekyšotų nei viena ne vietoje išdygusi piktžolė, galima įgyvendinti, jei kasdienei jos priežiūrai skirsite laiko.

 

Pjovimas

Jei išrikiuotume vejos priežiūros darbus pagal svarbumą, šis tikriausiai užimtų aukščiausią poziciją. Labai svarbus kriterijus – tinkamas nupjautos žolės aukštis. Niekada „neskuskite“ vejos. Reguliariai pjaunama žolė, patrumpinta tik trečdaliu jos aukščio, užkerta kelią plisti piktžolėms ir kenkėjams, ne taip greitai išdžiūsta, teikia pavėsį šaknims, apsaugo dirvą nuo išdžiūvimo, formuoja ilgesnes, sveikesnes šaknis. Rekomenduotinas nupjautos vejos aukštis – apie 3,5–7 cm. Ypač svarbu vasarą palikti veją ilgesnę, o pavasarį ir rudenį – šiek tiek trumpesnę, tačiau vis tiek ne mažiau nei 3,5 cm aukščio. Taip pat ypač atsargiai reikia elgtis su naujai pasėta veja – ją pirmąkart pjauti galima tik pasiekusią apie 10 cm aukščio. Svarbu pasirūpinti, kad žoliapjovės ašmenys būtų aštrūs. Atšipę ašmenys plėšys ir žalos žolę, ji taps jautresnė ligoms, kenkėjams. Nepjaukite šlapios žolės, šienaukite vakare arba debesuotomis dienomis. Prieš žiemą paskutinį kartą veją pjaukite kuo vėliau.

Mulčiavimas pjauta žole

Palikite nupjautą žolę ant vejos kaip mulčią – ji taps gausiu maistinių medžiagų, ypač azoto, šaltiniu ir maždaug 30 % sumažins organinių trąšų poreikį. Taigi, net ir papildomai netręšiama veja gali atrodyti sveikai. Mulčiavimas paskatins žolės augimą ir teiks vejai reikalingos drėgmės. Jei žolė nėra labai aukšta, ji netrukus pati suirs. Drėgnais periodais, arba kai žolė pernelyg aukšta, ją nupjovę verčiau sugrėbstykite ir kompostuokite.

Gilus laistymas

Jei jūsų pėdų atspaudai lieka vejoje ilgiau nei keletą sekundžių, arba jei žalia veja ima geltonuoti – tai ženklai, rodantys, jog jau vertėtų laistyti. Sausuoju laikotarpiu geriausia laistyti dar prieš 8 val. ryto, liejant lėtai ir gausiai. Dažni paviršiniai laistymai tik eikvoja vandenį, lemia menką šaknų augimą, padidina maistinių medžiagų išplovimą.

Ekologiškas piktžolių ir kenkėjų reguliavimas

Dažnai tikrinkite problemines vejos vietas, pavyzdžiui, išplikusius plotus, kuriuos ypač greitai ima atakuoti piktžolės. Idealiausias veikimo būdas – priežasties pašalinimas, pavyzdžiui, toje zonoje atsisakant intensyvaus judėjimo. Pašalinkite piktžoles rankiniu būdu. Jei manote, kad reikalinga, apsėkite tas vietas naujai. Kovai su kenkėjais nenaudokite pesticidų, rinkitės natūralias priemones.

Nuolatinėms problemoms išsiaiškinti patikrinkite dirvos pH: idealus pH yra nuo 6 iki 7. Atminkite, kad stiprūs lietūs ir pavėsis didina dirvos rūgštingumą. Sumažinti pH galima į dirvą įterpiant kalkių,medžio pelenų, kreidos.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 20, šeštadienis.
  • Saulė teka 06:04, leidžiasi 20:33.
  • Mėnulis teka 16:36, leidžiasi 05:23.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Gostautas, Eisvydė, Marcijonas, Agnė (Agnetė), Traidenis
  • Kinų kalbos diena.
  • Šaknų diena. Sėkite ir sodinkite visas daržoves, gėles, vijoklius, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, daigus, persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Sėkite veją. Dauginkite dalindami, šaknydindami. Dirbkite žemę, purenkite, kaupkite. Nerekomenduojama sėti ir sodinti gūžinių salotų, genėti gyvatvorių, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržovių, vaisių.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius