• gruodžio 3 d., Šeštadienis

Patogumas ir grožis vonios kambaryje

Vonios kambaryje prasideda ir baigiasi daugumos žmonių diena. Vis dažniau vonios kambario interjeras peržengia tradicinio suvokimo ribas, tapdamas bendra buto ar namo dalimi, tad estetinis vaizdas jame pasidaro labai svarbus. Šalia to, įsirengdami naują ar atnaujindami vonios kambarį, apgalvojame ir imame vertinti funkcionalumą vonios kambaryje, kuris padeda sutaupyti brangaus rytinio laiko minutes bei suteikia komforto pojūtį ir nuteikia pozityviai.

 

 

 

 

Vonios kambario spalvos

Vonios kambario apdailos spalvų paletė ir plečiasi, ir drauge vienodėja: įsigali pasteliniai žemiškų tonų koloritai bei natūralios apdailos medžiagos. Anot interjero ekspertų, neutralių atspalvių paletė labai plati, nes ji prasideda nuo kreminių bei rudų tonų iki įvairios žalumos, pastelinės mėlynos, ir baigiasi juodos ir pilkos spalvos tonais. Neutralios spalvos vonios kambaryje padeda sukurti klasikinį interjero stilių, tuomet kambarys atrodo dailiai ir nepretenzingai, suteikiama ramybės ir jaukumo jausmą.

Bazines ir neintensyvias spalvas vonios kambaryje patariama rinktis dar ir dėl kitų priežasčių. Jos lengvai derinamos su natūraliomis, ilgai tarnaujančiomis medžiagomis: mediena, metalu ir įvairių rūšių akmenimis, o tai leidžia pagyvinti erdvę ryškesniais elementais. Taip pat padeda į neutralų ir „saugų“ interjerą neįsileisti nuobodulio. Nors jau keletą metų karaliaujantys akcentiniai juodos spalvos šviestuvai, baldų rankenėlės, maišytuvai nesitraukia iš šiųmečių tendencijų sąrašo, itin populiarėja žalvario ir šlifuoto aukso spalvos detalės. Negana to, jos vis dažniau sutinkamos ir vonios keramikoje: praustuvų, WC puodų elementuose.

 

 

Kūrybiniai akcentai ir pažangios technologijos

Supratimas apie vonios kambario interjerą ir dekorą per pastaruosius dešimtmečius gerokai pasikeitė. Jis vis labiau keičiasi ir virsta savotišku vonios kambariu-galerija, kuriame norisi užtrukti ilgiau. Juk tikrai ne vienam iš mūsų teko lankytis svečiuose ir užsukus į vonios kambarį aiktelėti iš nuostabos ir užtrukti ilgiau nei reikalauja „reikalai“. Meno kūriniai, plakatai, gamtos motyvai – tai šviežiausi ir sparčiausiai besitvirtinantys vonios kambario interjero dekoravimo sprendimai. Visos netradicinės detalės, paveikslai ir akcentai suteikia aplinkai dar daugiau jaukumo ir pratęsia bendrą namų stilistiką bei nuotaiką. O štai žalieji augalai vonios kambaryje (žinoma, jei yra tokia galimybė) tarsi sugrąžina mus į gamtą, kurioje atrandame fizinę bei psichologinę gerovę. Taigi vos vienas augalas vonios kambaryje gali nuteikti pozityviai ir įnešti į jo interjerą dinamikos, gyvybės bei ryškumo.

Kūrybinius ir meninius akcentus vonios kambaryje papildo ir pažangios technologinės inovacijos, pavyzdžiui, vonios įranga su daugiau nei esame įpratę funkcijų ar variacijų. Naujosios technologijos leidžia susikurti maksimalų komfortą ir praturtinti kasdienybę. Jų yra daugybė: pradedant nuo WC puodo su bidė funkcija ar bekontakčio vandens nuleidimo mygtuko iki išmaniojo šviesos diodų veidrodžio ar sensorinio maišytuvo. Pavyzdžiui, masažinis dušas ar vonia įprastiems ritualams gali suteikti daugiau malonių pojūčių. O dušas be pado su į sieną įleistu sifonu ne tik atrodys moderniai, bet ir taupys erdvę bei reikalaus mažiau pastangų rūpinantis visais laikais aktualiu dalyku – higieniška šios zonos tvarka.

 

 

Tekstas – Agnės Misiūnaitės-Virbalienės. Nuotraukos – Donato Dragūno ir Lauros Žaliauskaitės.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2022 m. lapkričio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 3, šeštadienis.
  • Saulė teka 08:21, leidžiasi 15:56.
  • Mėnulis teka 14:11, leidžiasi 02:25.
  • Mėnulis Avine, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis lapkričio 30 d.
  • Audinga, Audingas, Atalija, Gailintas, Ksavera (Ksaverija), Ksaveras
  • Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Lietuvos advokatūros diena.
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite šildomuose šiltnamiuose auginamas daržoves, brandinančias vaisius virš žemės. Kepkite duoną, pyragus. Pjaukite medieną. Tvarkykite namus.
  • Jei adventas šaltas, vasara bus karšta, su perkūnijomis.
SS dienoraštis

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS dienoraštis

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius