• birželio 20 d., Ketvirtadienis

Patogus takas

Koks turi būti sodo takas? Visų pirma juo turi būti patogu eiti, jame neturėtų užsilaikyti vanduo, jis turėtų būti atsparus šalčiui, vandeniui ir druskai, taip pat neturėtų trupėti ir nusitrinti. Rinktis medžiagą būsimam takui ar sodo aikštelei – sudėtinga: variantų pasirinkimas – itin didelis. Prieš apsispręsdami, išsiaiškinkite pagrindinius įvairių dangų privalumus ir trūkumus.

Patvariausios medžiagos, nebijančios nei laiko, nei neigiamų aplinkos sąlygų – akmuo, keramika – kartu yra ir brangiausios. Tačiau jos yra nepakeičiamos tose vietose, kur dažnai vaikštome, statome sodo baldus. Pigesnių medžiagų paviršiai nėra tokie atsparūs laiko tėkmei – iš jų galime įrengti rečiau lankomus takelius.

Takai ir aikštelės turi derėti su namo sienomis ir sodu. Trinkelių, plytelių ar medinių lentelių raštai ir spalvos turi harmoningai įsilieti į sodo žalumą, kad netaptų ryškia dominante.

 

Ką pasirinkti?

Akmuo. Granitas, bazaltas – tai labai patvarios ir elegantiškos medžiagos. Nors jos skiriasi spalvomis ir faktūromis, būdamos natūralios, tinka bet kokio tipo augalijos kompanijai. Šiek tiek mažiau patvarūs akmenys – smiltainis ir kalkakmenis – turi kelis trūkumus: juos labai mėgsta samanos, taip pat jie linkę papilkėti ar pažaliuoti. Laimei, yra specialių impregnantų, kurie apsaugo akmens paviršių nuo drėgmės, samanų, šalčio, riebalų, pelėsių formavimosi bei UV spindulių poveikio. Tai palengvina paviršiaus priežiūrą – neleidžiant įsiskverbti skysčiams, lengvai pašalinamos įvairios kilmės dėmės.

Parduodamos ir iš natūralaus akmens pagamintos trinkelės, plokščios plytelės ar tiesiog įvairių formų skaldyti akmenys. Geriau rinktis nešlifuoto akmens gaminius, nes lygų paviršių turintys yra slidūs po lietaus ir susidarius ledui. Žinoma, tokius gaminius sudėtingiau išlaikyti švarius, tačiau jais daug saugiau vaikščioti.

Akmenines plyteles galima dėlioti vieną greta kitos kaip mozaiką, pavyzdžiui, takelyje, vedančiame nuo vartelių link paradinių durų, arba komponuoti laisva tvarka, paliekant gana didelius tarpus, pavyzdžiui, įrengiant aikštelę prie terasos. Didesni tarpai tarp plytų užberiami žvyru, skalda, medžių žieve, taip pat juose galima pasėti žolę, pasodinti kiliminių, mindymui atsparių daugiamečių augalų.

 

Tekstas – Onos Daujotienės. Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ birželio numeryje.

Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
lynda course free download
download redmi firmware
Download WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Birželio 20, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:59.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 07:29.
  • Mėnulis Vandenyje 05:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 17 d.
  • Florentina, Silverijus, Žintautė.
  • Pasaulinė pabėgėlių diena. Devintinės.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite žydinčius krūmus, gėles, kad gausiai žydėtų. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Valykite rūsius. Nepalanki diena laistyti, pikuoti daigelius.
  • Kai samanos prie medžio ima drėkti, netrukus lis.

Įvykių kalendorius

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus