• birželio 15 d., Sekmadienis

Pavasarinis spalvų žaismas sode: žiedai ir vazonėliai (II)

Pirmoje straipsnio dalyje pateikėme puikių patarimų, kaip „žaisti“ spalvomis sode, t. y. kaip dailiai suderinti tiek gėles, tiek ne mažiau spalvingus vazonėlius. Šiame straipsnyje siūlome dar kelias idėjas kompozicijoms.

 

 

Idėjos:

*         Pavasarį skelbiančiame žaismingame ornamentuotame inde tilps atskirai pražydinti augalai: papartis, našlaitė, hortenzija, švelnioji raktažolė. Jei į vieną didesnį indą sustatysime vazonėlius su skirtingais žydinčiais augalais, laistyti ir prižiūrėti reikės kiekvieną.

*          Tiek sunkūs keraminiai vazonai, tiek išsprogusių šakelių spalva derinami prie augalų lapų ar žiedų. Violetiniame inde – katilėliai ir žydinčios karklų šakelės, žalsvame – asiūkliai ir tolmija (Tolmiea). Iš Šiaurės Amerikos kilusi tolmija, pas mus žinoma kaip kambarinė gėlė, laikinai palaikys draugiją pražydintiems augalams. Krūmų šakeles, kad išsprogtų anksčiau nei gamtoje, nupjautas reikia laikyti ne per šiltoje patalpoje, vengiant sauso oro (pumpurai ims džiūti). Į vandenį galima įberti trąšų skintoms gėlėms.

*          Ypatingą spalvinį derinį sudaro kambaryje pražydinta geltonžiedė sedula ir kiškiakopūstis. Parinkite tvirtą, geriausia molinį vazoną. Jis ypač gražiai atrodys priderintas prie geltonų sedulos žiedų. Kambarinis kiškiakopūstis (Oxalis triangularis) gerai veša kuo šviesesnėje, bet ne saulėtoje vietoje, mėgsta nuolatinę drėgmę.

*          Draugauti dažytame aliumininiame vazonėlyje gali netgi hibridinės rožytės ir katilėlis. Rožių indas įstatytas į katilėlių vidurį. Namuose, prieš išnešdami į lauką, kambarines rožytes laikykite šviesioje, nekarštoje vietoje. Žemė turi būti nuolat vidutiniškai drėgna, kas dvi savaites palaistykite trąšų tirpalu.

*          Įdomaus kontrasto pasiekiama dideliuose, gana masyviuose vazonuose įsodinant žemaūgius augalus – begoniją ir pelargoniją. Užpildyti aukštus vazonus galima keramzitu arba kita natūralia lengva medžiaga (pavyzdžiui, kankorėžiais), ant jų viršaus statyti mažesnius indelius. Pakankamai santūrus derinys pagyvinamas floristiniais aksesuarais, kurie tiesiog įsmeigiami į žemę.

 *      Tarp spalvingų indų įterpti linksmi languoti krepšeliai, kuriuose telpa juostuotosios pelargonijos (Pelargonia zonale) ir kaulasėklio (Osteospermum) vazonėliai. Kai kurių veislių juostuotosios pelargonijos žydi visą vasarą įvairių atspalvių žiedais. Lauke geriausiai auga saulėtoje vietoje, namuose – gerai vėdinamoje patalpoje. Pavasarį ir vasarą jos laistomos gausiai (vandens padėkle nepaliekama), kartą per savaitę tręšiamos trąšomis žydintiems augalams.



Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 15 d., sekmadienis
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58
  • Mėnulis teka 00:44, leidžiasi 08:24
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Jolanta, Vitas, Tanvilas, Krescencija, Burgailė
  • Okupacijos ir genocido diena (vėliava). Švč. Trejybės diena. Pasaulinė kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena. Alytaus miesto diena. Pasaulinė vėjo diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius