• balandžio 7 d., Antradienis

Pelargonija gydo net kvapu

Žmonės pastebėjo, kad pelargonijos sugeria blogus kvapus ir drėgmę, gaivina ir valo „prarūgusį“, tvankų orą. Jų aromatas – ne tik malonus, bet ir gydantis. Jis išsklaido nuovargį ir mažina nervinę įtampą. Teigiamai veikia nervų sistemą, atstato dirginimo ir slopinimo procesų pusiausvyrą, todėl padeda nuo nemigos, normalina miegą. Lapus galima vartoti taip pat, kaip ir kitas aromatines žoles.

Kai kuriose sanatorijose žydinčios kambarinės pelargonijos naudojamos nervų sistemai raminti ir miegui gerinti. Priešais ligonį, ant stalo, 60 cm atstumu pastatomas jų vazonėlis. Kvėpuoti reikia per nosį. Paprastai miegas sunormalėja po 6–7 aromaterapijos seansų. Pastebėta, kad kartu pagerėja medžiagų apykaita, skrandžio ir visos virškinimo sistemos atliekamos funkcijos, stimuliuojama endokrininė sistema ir lytinės potencijos. Po procedūros rekomenduojama valandą nekalbėti, nerūkyti ir atsisakyti vaikštynių vėsiame ore.

Pabandykite ir jūs namuose patogiai įsitaisyti kėdėje ar ant sofos, šalia pelargonijos, ir ramiai pasėdėti ar paskaityti 15–20 min. Miegas bus gilus, o sapnai – malonūs. Tačiau jei pelargonijos kvapas erzina, įkvėpti reikia prisiversti, o pats kvėpavimas neteikia malonumo, vadinasi, ši gėlė ne jums.

Pixabay nuotr.

 


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Sekite mus

Šiandien

  • Balandžio 7, antradienis.
  • Saulė teka 06:36, leidžiasi 20:07.
  • Mėnulis teka 19:08, leidžiasi 06:54.
  • Mėnulis Svarstyklėse 00:17, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 1 d.
  • Donata, Hermanas, Kantautė, Minvydas, Rūtenis.
  • Pasaulinė sveikatos diena.
  • Žiedų diena. Sodinkite gėles, žiedinius kopūstus, brokolius, vazonines gėles. Kraukite kompostą. Rinkite ir džiovinkite vaistinių augalų žiedus. Nepatartina tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisinių daržovių, sėti pašarinių žolių, laistyti.
  • Jei balandžio mėnesį lyja šiltas lietus, bus geri metai.
gardenis
seklosdarzui
baseinai fontanai
Bijūnai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias priemones naudojate kiaušiniams marginti?

Įvykių kalendorius