• rugpjūčio 16 d., Antradienis

Pelargonija gydo net kvapu

Žmonės pastebėjo, kad pelargonijos sugeria blogus kvapus ir drėgmę, gaivina ir valo „prarūgusį“, tvankų orą. Jų aromatas – ne tik malonus, bet ir gydantis. Jis išsklaido nuovargį ir mažina nervinę įtampą. Teigiamai veikia nervų sistemą, atstato dirginimo ir slopinimo procesų pusiausvyrą, todėl padeda nuo nemigos, normalina miegą. Lapus galima vartoti taip pat, kaip ir kitas aromatines žoles.

Kai kuriose sanatorijose žydinčios kambarinės pelargonijos naudojamos nervų sistemai raminti ir miegui gerinti. Priešais ligonį, ant stalo, 60 cm atstumu pastatomas jų vazonėlis. Kvėpuoti reikia per nosį. Paprastai miegas sunormalėja po 6–7 aromaterapijos seansų. Pastebėta, kad kartu pagerėja medžiagų apykaita, skrandžio ir visos virškinimo sistemos atliekamos funkcijos, stimuliuojama endokrininė sistema ir lytinės potencijos. Po procedūros rekomenduojama valandą nekalbėti, nerūkyti ir atsisakyti vaikštynių vėsiame ore.

Pabandykite ir jūs namuose patogiai įsitaisyti kėdėje ar ant sofos, šalia pelargonijos, ir ramiai pasėdėti ar paskaityti 15–20 min. Miegas bus gilus, o sapnai – malonūs. Tačiau jei pelargonijos kvapas erzina, įkvėpti reikia prisiversti, o pats kvėpavimas neteikia malonumo, vadinasi, ši gėlė ne jums.

Pixabay nuotr.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugpjūčio 16, antradienis.
  • Saulė teka 05:57, leidžiasi 20:48.
  • Mėnulis teka 22:30, leidžiasi 11:30.
  • Mėnulis Avine, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugpjūčio 12 d.
  • Alvita, Buivydas, Rokas, Jokimas
  • Šv. Rokas, pjūties pabaiga.
  • KIRMINŲ DIENA. Vaisių diena. Galima sėti, sodinti gumbinius augalus, tręšti, ravėti. Pjaukite, grėbkite, vartykite, vežkite šieną. Rinkite vaistinius augalus, darykite gydomųjų žolelių pagalves. Purkškite augalus nuo kenkėjų.Valykite rūsio lentynas, naikinkite pelėsius, vėdinkite patalpas, patalus, drabužius. Ypač gera diena imti derlių, konservuoti, sandėliuoti.
  • Jei saulei tekant rytuose pasirodo vaivorykštė, greit bus lietaus, o jei vaivorykštė vakaruose, ilgai išsilaikys geras oras.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius