• sausio 16 d., Šeštadienis

Pelargonija gydo net kvapu

Žmonės pastebėjo, kad pelargonijos sugeria blogus kvapus ir drėgmę, gaivina ir valo „prarūgusį“, tvankų orą. Jų aromatas – ne tik malonus, bet ir gydantis. Jis išsklaido nuovargį ir mažina nervinę įtampą. Teigiamai veikia nervų sistemą, atstato dirginimo ir slopinimo procesų pusiausvyrą, todėl padeda nuo nemigos, normalina miegą. Lapus galima vartoti taip pat, kaip ir kitas aromatines žoles.

Kai kuriose sanatorijose žydinčios kambarinės pelargonijos naudojamos nervų sistemai raminti ir miegui gerinti. Priešais ligonį, ant stalo, 60 cm atstumu pastatomas jų vazonėlis. Kvėpuoti reikia per nosį. Paprastai miegas sunormalėja po 6–7 aromaterapijos seansų. Pastebėta, kad kartu pagerėja medžiagų apykaita, skrandžio ir visos virškinimo sistemos atliekamos funkcijos, stimuliuojama endokrininė sistema ir lytinės potencijos. Po procedūros rekomenduojama valandą nekalbėti, nerūkyti ir atsisakyti vaikštynių vėsiame ore.

Pabandykite ir jūs namuose patogiai įsitaisyti kėdėje ar ant sofos, šalia pelargonijos, ir ramiai pasėdėti ar paskaityti 15–20 min. Miegas bus gilus, o sapnai – malonūs. Tačiau jei pelargonijos kvapas erzina, įkvėpti reikia prisiversti, o pats kvėpavimas neteikia malonumo, vadinasi, ši gėlė ne jums.

Pixabay nuotr.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Sekite mus

Šiandien

  • Sausio 16, šeštadienis.
  • Saulė teka 08:33, leidžiasi 16:25.
  • Mėnulis teka 10:36, leidžiasi 20:17.
  • Mėnulis Žuvyse 00:17, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis sausio 13 d.
  • Jovaras, Leikantas, Leikantė, Marcelijus (Marcelis, Marcelinas, Marcijonas, Marcys), Marcelina (Marcelė, Marcė), Marčius, Norgailas, Norgailė, Utenis
  • Tarptautinė aštraus maisto diena
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Laistykite, purkškite kambarinius augalus, daigus. Ant palangės pasisėkite žalumynų: svogūnų, garstyčių, petražolių, salierų, saulėgrąžų ir kt. žalios masės. Sėkite, pikuokite lapines daržoves. Diena ypač palanki ieškoti vandens gyslos, valyti šulinį. Nereikėtų genėti vaismedžių, krūmų, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose, mušti sviesto.
  • Jei sausis su migla, tai vasara su lietučiu.

Populiariausi straipsniai

Sėklos darzui

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

darzoviu seklos

Apklausa

Kada nupuošiate kalėdinę eglutę?

Įvykių kalendorius