• liepos 3 d., Penktadienis

Pelargonija gydo net kvapu

Žmonės pastebėjo, kad pelargonijos sugeria blogus kvapus ir drėgmę, gaivina ir valo „prarūgusį“, tvankų orą. Jų aromatas – ne tik malonus, bet ir gydantis. Jis išsklaido nuovargį ir mažina nervinę įtampą. Teigiamai veikia nervų sistemą, atstato dirginimo ir slopinimo procesų pusiausvyrą, todėl padeda nuo nemigos, normalina miegą. Lapus galima vartoti taip pat, kaip ir kitas aromatines žoles.

Kai kuriose sanatorijose žydinčios kambarinės pelargonijos naudojamos nervų sistemai raminti ir miegui gerinti. Priešais ligonį, ant stalo, 60 cm atstumu pastatomas jų vazonėlis. Kvėpuoti reikia per nosį. Paprastai miegas sunormalėja po 6–7 aromaterapijos seansų. Pastebėta, kad kartu pagerėja medžiagų apykaita, skrandžio ir visos virškinimo sistemos atliekamos funkcijos, stimuliuojama endokrininė sistema ir lytinės potencijos. Po procedūros rekomenduojama valandą nekalbėti, nerūkyti ir atsisakyti vaikštynių vėsiame ore.

Pabandykite ir jūs namuose patogiai įsitaisyti kėdėje ar ant sofos, šalia pelargonijos, ir ramiai pasėdėti ar paskaityti 15–20 min. Miegas bus gilus, o sapnai – malonūs. Tačiau jei pelargonijos kvapas erzina, įkvėpti reikia prisiversti, o pats kvėpavimas neteikia malonumo, vadinasi, ši gėlė ne jums.

Pixabay nuotr.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita

Šiandien

  • Liepos 3, penktadienis.
  • Saulė teka 04:48, leidžiasi 21:57.
  • Mėnulis teka 20:28, leidžiasi 03:09.
  • Mėnulis Šaulyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 28 d
  • Anatolijus, Rytis, Liudmina, Vaidilas
  • Tarptautinė diena be plastikinių maišelių.
  • Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti virš žemės vaisius vedančias daržoves, vijoklinius augalus, vazonuose augančius medžius, skiepyti (akiuoti) vaismedžius. Auginiais dauginkite vaiskrūmius. Imkite derlių greitam vartojimui. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Šaldykite vaisius, daržoves. Rinkite vaistinių augalų vaisius. Nepalanki diena sėti, sodinti salotas, ravėti, ruošti malkas.
  • Jei akmuo rytą aprasojęs – dieną lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Iš kokio medžio medienos pagaminti plautai Jūsų pirtyje?

Įvykių kalendorius