• gegužės 27 d., Trečiadienis

Pelėsis vejoje: kodėl ir ką daryti?

Dažnai puiki pavasarinė daugelio sodybų šeimininkų ar sodininkų nuotaika susidrumsčia, kai iš po tirpstančio sniego pasirodo parudavę, išpuvę vejos lopinėliai. Nors šiemet sniego nebuvo daug, bet problema aktuali.

 

 

Fuzarioze žolės gali susirgti pasėjus užkrėstą sėklą, užsikrėtusios nuo ligotų augalų liekanų ir piktžolių. Ligai plisti palankios sąlygos susidaro lietingą ir šaltą rudenį, gilią ir šiltą (su atodrėkiais) žiemą bei vėsesnį ir lietingą pavasarį. Grybiena įsiskverbia į augalų audinius ir sparčiai plinta, todėl netrukus lapų paviršiuje pasirodo rausvas, pilkšvas grybienos bei konidijų apnašas. Esant drėgnam ir vėsiam orui, liga persimeta nuo sergančių ant sveikų augalų. Fuzariozė taip pat smarkiai plinta, jeigu rudenį paliekama vešli, nenušienauta žolė arba jei gausiai prisninga ant šlapios, nespėjusios įšalti dirvos.

Norint turėti gražią veją ir išvengti joje parudavusių, išgedusių lopinėlių, visų pirma reikia parinkti jai tinkamą vietą. Svarbu, kad čia per ilgai neužsilaikytų drėgmė, nebūtų nuolat užpavėsinta. Be to, reikia sėti tik geros kokybės sėklą, tinkamu laiku ir į gerai paruoštą dirvą.

Pavasarį, sniegui nutirpus, reikia sureguliuoti paviršinio vandens nutekėjimą, veją patręšti mineralinėmis trąšomis, rūgščią dirvą pakalkinti, išnaikinti piktžoles, pašalinti augalų liekanas.

 

Pexels nuotr.


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
Biolan

Sekite mus

Šiandien

  • Gegužės 27, trečiadienis.
  • Saulė teka 04:55, leidžiasi 21:38.
  • Mėnulis teka 08:43, leidžiasi 01:20.
  • Mėnulis Liūte 09:33, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 22 d.
  • Genadijus, Virgaudas, Žymantė, Leonora, Augustinas, Brunonas
  • Pasaulinė išsėtinės sklerozės diena
  • Vaisių diena. Dirbkite žemę. Kraukite kompostą. Sėkite, sodinkite pomidorus, baklažanus, paprikas, veją. Rinkite vaistinių augalų vaisius. Skiepykite vaismedžius. Nerekomenduojama tręšti, laistyti ir ypač ravėti.
  • Jei dūzgia nuo bičių žydintis šermukšnis – rytoj bus giedra.
baseinai fontanai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Apie kokių augalų auginimą informacijos pasigendate / norėtumėte sužinoti daugiau?

Įvykių kalendorius