• liepos 14 d., Antradienis

Pergolė: medžio magija

Pergolės gaminamos iš įvairių medžiagų: geležies, plytų, akmenų, kolonos – ir iš mūro, bet dažniausiai vis dar naudojama mediena. Jas galima statyti iš lentjuosčių arba apvalios medienos – pagal skonį.

Jei kolonos medinės, geriausia įbetonuoti metalo strypus, prie kurių bus tvirtinama mediena. Nereikėtų statinio sukišti į žemę. Tipinį modelį galima nusipirkti, o nesudėtingą – ir patiems pasidaryti. Tai priklauso nuo sodo ar sodybos šeimininkų skonio ir finansinių galimybių. Jei erdves skiriantis dekoratyvus statinys pagamintas iš giluminiu vakuuminiu būdu impregnuotos medienos, jis yra atsparus drėgmei, šalčiui, grybeliams, pelėsiams, puviniui ir sėkmingai tarnaus 10–15 metų.

Pergolės gaminamos iš eglių, pušų, ąžuolų, akacijų medienos. Jei šie statiniai dažyti, specialistai pataria juos kasmet perdažyti, nes po kurio laiko saulė dažus išblukina.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita4

Šiandien

  • Liepos 14, antradienis.
  • Saulė teka 05:01, leidžiasi 21:48.
  • Mėnulis teka 01:11, leidžiasi 15:23.
  • Mėnulis Jautyje, dylantis, IV ketvirtis. Delčia liepos 13 d.
  • Eigilė, Libertas, Girkantas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisines daržoves ir jas tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Naikinkite žemėje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinkite gėles – gerai laikysis pamerktos vandenyje. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Iš kokio medžio medienos pagaminti plautai Jūsų pirtyje?

Įvykių kalendorius