• spalio 20 d., Sekmadienis

Pergolė: nuostabus žaliasis ir žydintis virsmas

Vertikaliajam pergolių želdinimui tiks vijokliniai augalai. Jie organiškai siejasi vieni su kitais. Mažai kas įsigyja pergolę ir nesvajoja paskęsti žiedų ir žalumos metamame lengvame šešėlyje. Kas gali būti žavingiau, nei rožių žiedais pasidabinęs grakštus medinis statinys?! Tačiau turėkite omenyje, kad žiemą šiuos augalus teks kuo nors pridengti. Dešimtis krūmelių vargu ar norėsis kasmet klostyti.

Ir dar – pirkdami augintojo pasiteiraukite, ar lankstūs rožės stiebai. O gal esate pasiruošę vargti dėl gražių žiedų, ir dangstymas, lankstymas jūsų negąsdina? Pasisodinkite skaičiai raudoną ‘Amadeus’. Ji žiedus sukrauna jau ant pirmamečių ūglių. Aukštis 2,5 m. Puikiai atrodys ir bespyglė ‘Christine Helene’ gelsvais žiedais, kurios aukštis 2–3 m. ‘Dortmund’ žiedai raudoni, stambūs, su baltais viduriukais, o ‘Lykkefund’ – kreminiai, maži. Pastaroji rožė gali užaugti iki 5–6 m aukščio. ‘New Dawn’ – iki 3–4 m aukščio kvapni, šviesiai rausva rožė. Senovinės veislės keri žiedų subtilumu ir gausa, įdomia istorija, o naujosios vilioja neįprastomis spalvomis, ilgu žydėjimu. Konkurentės rožėms gali būti tik raganės.

Labai patrauklios yra šviesamėgė margalapė (Actiniadia arguta) ir dailioji (A. kolomicta) aktinidijos. Tiesa, tik tokiu atveju, jei pergolė nestovi saulėkaitoje. Gražiai atrodo didžialapė kartuolė (Aristolochia durior), vijutrės (Atragena), apskritalapis (Lonicera caprifolium) ir stambiažiedis (L. tellmanniana) sausmedžiai, ląstūnės (Campsis). Kininės visterijos (Wisteria) Lietuvoje nukenčia nuo šalčio, tad jas auginti galite, nebent jei esate labai užsispyrę. Pergolėms apželdinti tinka ir vynmedis (Vitis), vynvyčiai (Parthenocissus). Norintiems kasmet išbandyti ką nors naujo derėtų sodinti vienmetes lianas: kvapųjį pelėžirnį, raudonžiedę pupelę, purpurinį ar trispalvį sukutį.

Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
free download udemy paid course
download intex firmware
Download Nulled WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Spalio 20, sekmadienis.
  • Saulė teka 07:58, leidžiasi 18:09.
  • Mėnulis teka 22:17, leidžiasi 14:50.
  • Mėnulis Vėžyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis spalio 14 d.
  • Adelina (Adelė), Geimina, Gedas, Saulė.
  • Pasaulinė statistikos diena. Abiejų Tautų (Lietuvos ir Lenkijos) tarpusavio įžado paskelbimo diena (1791m.)
  • Lapų diena. Tinkama diena genėti gyvatvores ir kitus augalus, kad augtų į plotį. Sodinkite gūžinių salotų daigus į šildomą šiltnamį, tręškite, laistykite. Galima pjauti, kas lėtai auga, ravėti. Netinkama diena derlių nuimti, sandėliuoti, konservuoti.
  • Voverės lizdus įsitaiso žemai medžių drevėse prieš šaltą žiemą.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar žinote, kad šioje svetainėje galima užsisakyti elektronines žurnalų „Sodo spalvos“ ir „Mano sodyba“ versijas?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus