• rugsėjo 20 d., Penktadienis

Pergolė – sodybos poilsio oazė

Pergolė – tai Jūsų užuovėja ir pavėsis, atsipalaidavimo ir ramybės erdvė, kurioje laikas visiškai nesvarbus. Jauku joje ir dieną, ir naktį. Net tada, kai lauke lyja ar snyguriuoja. Visi patogumai sukurti apgalvojus kiekvieną detalę, įvertinus žmogaus gyvenimo ritmą ir lietuviškų orų aplinkybes. 

 

 
Rytais pergolėje galėsite romantiškai ir jaukiai mėgautis kava, klausydamiesi vyturio, o vakarais – gurkšnoti vyną, fone girdėdami lakštingalų čiulbėjimą, gandrų klegenimą, žiogų čirškimą, žolės ošimą, raudonų lapų kritimą ar net snaigių sukimąsi ore.
Pergolės vidinis apšvietimas vakarais bus panašus į žvaigždėtą dangų, o nuo vabzdžių, skrendančių šviesos link, ar kritulių apsaugo šonuose esančios slankiosios stiklo konstrukcijos (pergolės sienos). Viską galite valdyti vienu piršto paspaudimu, naudodami pergolės valdymo pultelį.
 
Pergolės kilmė ir pritaikymas moderniajai visuomenei
 
Žodis „pergola“ ‒ itališkas, šioje egzotinėje Pietų Europos šalyje ši pavėsinė ir buvo sumanyta. Istoriniuose rankraščiuose žodis „pergola“ buvo minimas dar nuo 1645-ųjų Trinità dei Monti vienuolyne Romoje. Lietuviškai šis išskirtinis statinys vadinamas irgi panašiai, tik kiek švelniau – pergolė.
Iš pradžių pergolės buvo statomos užželdintos vijoklinėmis vynuogėmis taip tarsi sukuriant savotišką arką. Italai tokioje savo sukurtoje oazėje mėgdavo skanauti vyną, ragauti vynmedžio prisirpintų vaisių.
 
Tekstas ir nuotrauka – Žaliuzių centras „Lauresta“.
 
Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ rugpjūčio numeryje.

 

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 20, penktadienis.
  • Saulė teka 07:01, leidžiasi 19:23.
  • Mėnulis teka 19:54, leidžiasi 10:19.
  • Mėnulis Jautyje 12:03, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 18 d.
  • Eustachijus, Vainorė, Vainoras, Tautgirdė, Fausta, Vaižgantas
  • Tarptautinė sporto universitete diena
  • Šaknų diena. Palanku ruošti kompostą, sėti ridikėlius, sodinti svogūnines gėles, česnakus, svogūnus, derlių nuimti. Tręškite augalus, kad jų šaknys būtų stiprios. Grėbkite lapus. Apriškite vaismedžių kamienus lipniomis juostomis. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą ar anksti ryte). Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius, tvarkyti namus, naikinti pelėsius.
  • Jei bulves kasant pelių urvuose daug bulvių prinešta – bus ilga žiema.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius