• spalio 11 d., Penktadienis

Pergolės funkcijų įvairovė

Pagal funkcijų įvairovę, kurias atlieka sode, pergolei nėra konkurentų. Apipinta įvairiausiais vijokliais, ji vasarą teikia malonią vėsą, gaivų šešėlį, pridengia nuo vėjo ir smalsių akių, dalija sklypą į kelias erdves.

Po pergole gali būti takelis, terasa arba pietų stalas, vienas ar keli suoliukai, vaikų žaidimų kampelis. Kartais, taupant plotą, šis statinys virsta mašinų stovėjimo vieta, kartais skiria du kaimyninius kotedžus. Tokiu pat būdu galima atskirti greta namo esančius garažą ar ūkinį pastatą.

Patraukliai pergolė atrodo ne vien virš terasos. Ja galima „apglėbti“ ir vieną namo kampą, t. y. dvi sienas. Galiausiai šis statinys – labai romantiškas sodo elementas. Formos labai įvairios: sferinė, kubinė, linijinė, daugiakampė, net žiedinė.

Kas gi yra ta pergolė? Arka – siaura konstrukcija. Pergolė gilesnė, sudaryta iš daugybės sujungtų arkų. Poromis sustatytos kolonos su stogelio skersiniais, kuriuos galima apželdinti vijokliais. Jos aukštis turi būti toks, kad žmogui būtų patogu laisvai po ja vaikščioti. Pergolės paprastai statomos ne mažesnės kaip 2,5 m. Jeigu jūsų sodas didesnis, jos gali būti ir iki 3 m aukščio. Atstumai tarp stulpų paliekami pagal jų stambumą, pergolės ilgį (jei ji siaura, stulpelius galima išdėstyti arčiau vienas kito).

Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy paid course free download
download karbonn firmware
Download Nulled WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Spalio 11, penktadienis.
  • Saulė teka 07:40, leidžiasi 18:30.
  • Mėnulis teka 18:23, leidžiasi 04:23.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 5 d.
  • Daugvydė, Rimgaudas, Zinaida (Zina), Kvirina.
  • Pasaulinė paliatyviosios pagalbos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, tręšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius.Nerekomenduojama ravėti, genėti vaismedžių ir krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar žinote, kad šioje svetainėje galima užsisakyti elektronines žurnalų „Sodo spalvos“ ir „Mano sodyba“ versijas?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus