• liepos 16 d., Antradienis

Pikavimas: Taip ar Ne?

„Daug metų pati auginu pomidorų, baklažanų, paprikų daigus. Elgiuosi taip: užmerkiu sėklas, o po kelių dienų tas, kurios prasikalė anksčiausiai, su pincetu po vieną pasodinu į atskirus puodelius. Man atrodo, jog kuo mažiau judinsime augalą, tuo jis bus stipresnis. Kaimynė mane nuolat kritikuoja, sako, kad geriau sėklas iš pradžių sėti į didelę dėžę, o paskui išpikuoti pačius stipriausius sėjinukus į atskirus puodelius. Ji nugnybia šaknelės gabalėlį, kad labiau šakotųsi. Kuri iš mudviejų teisi?“ – klausia mūsų skaitytoja.

Kokiu būdu auginti daigus – pikuojant ar ne, priklauso nuo auginimo sąlygų, augintojo įpročių ir noro. Paprastai vienas ar kitas būdas pasirenkamas pagal vietą – palangę, lentyną ar specialų stelažą. Kai šviesios ir šiltos vietos yra nedaug, sėklos sėjamos į nedideles dėžutes, o po 3–4 savaičių sėjinukai išpikuojami į puodelius, o vėliau išnešami į balkoną, lodžiją ar terasą. Žinoma, tai daryti galima, jei lauke pakankamai šilta, bet nakčiai daigus geriau įnešti į patalpas. Tie daržininkai, kurie turi pakankamai vietos ir 2–3 mėnesius daigams gali suteikti visas būtinas sąlygas, gali apsieiti be pikavimo. Jei visi veiksmai atliekami tinkamai, gerų rezultatų sulaukiama auginant daigus ir vienu, ir kitu būdu. Tik nereikėtų pamiršti kai kurių labai svarbių smulkmenų.

 

 

 

Jei nusprendėte pikuoti

Auginant daigus, kurie bus pikuojami, iš pradžių sėklos pasėjamos į dėžutes. Tarp eilučių paliekami 3–5 cm, o tarp augalų – ne mažesni nei 0,5 cm tarpai. Pasėjus per tankiai, sėjinukai išaugs silpni, o ir juos išpikuoti bus sunkiau. Pikavimas pradedamas, kai išauga 1–2 tikrieji lapeliai. Juos galima sodinti tiek į atskirus indelius, tiek į dėžutes dideliais atstumais. Dėžutės užima mažiau vietos, tačiau iš indelių išimti daigus yra patogiau, šaknys mažiau pažeidžiamos.

Išvakarėse, prieš pikuojant, gausiai palaistoma. Išrenkami patys stipriausi ir sveikiausi sėjinukai. Ligoti sunaikinami. Sėjinukai persodinami labai atsargiai, stengiantis nepažeisti trapių stiebelių. Kad geriau augtų šoninės šaknelės, nugnybiamas trečdalis pagrindinės šaknies. Sėjinukai įleidžiami į žemę iki sėklaskiltinių lapelių. Tai skatina pridėtinių šaknų susidarymą. Laistoma atsargiai, stengiamasi nepažeisti. Po to užberiama sausos žemės, kad sumažėtų garavimas ir drėgmė. Išpikuoti sėjinukai saugomi nuo tiesioginių saulės spindulių ir keletą pirmųjų dienų užpavėsinami.

 

Nepikuojami daigai

Auginant nepikuojamus daigus, sėklos iš karto sėjamos į atskirus indelius. Berdami prasikalusias sėklas, mes iš karto nušauname keletą zuikių:

 1. Iš anksto patikriname sėklų daigumą.
 2. Jei prieš sėją sėklas 1–2 paras palaikome šaldytuve, jas užgrūdiname.
 3. Sutrumpiname daigų dygimo laikotarpį.
 4. Užtikrintai užsiauginame po augalą iš kiekvienos sėklos.

Pagrindinė problema: sėklos dažniausiai pasėjamos negiliai, todėl paaugę daigai būna lyg ir paviršiuje. Gerai, jei indeliuose yra vietos: galima įberti žemės, kad ant stiebelių susidarytų pridėtinės šaknys ir daigai taptų tvirtesni, mažiau išstyptų. Jei indeliai per maži arba neliko vietos, augalai su žeme atsargiai, stengiantis nepažeisti šaknelių, persodinami į gilesnius ir platesnius. Pomidorų, paprikų, baklažanų, agurkų daigams indeliai turėtų būti ne mažesni nei 8–10 cm skersmens.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

 • Liepos 16, antradienis.
 • Saulė teka 05:03, leidžiasi 21:46.
 • Mėnulis teka 17:24, leidžiasi 00:31.
 • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis liepos 14 d.
 • Danguolė, Faustas, Vaigaudas, Marija
 • Škaplierinė. Prapjovos. Agronomų diena. Tarptautinė gyvačių diena
 • Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, sėkite ar pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Sėkite, sodinkite, skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus. Nepatartina kirsti medžių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, iškasti gėlių svogūnėlius.
 • Šią dieną nereikėtų dirbti, kad vėjai namų stogų neplėšytų, rugių neišguldytų. Pabarstyti grūdų troboje, kad varnos stogų nedraskytų.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius