• gegužės 17 d., Antradienis

Pinigų medis – bankininkų augalas?

Vos pasirodęs parduotuvėse, zamijalapis zamiokulkas (Zamioculcas zamiifolia) iš karto tapo populiarus. Pasklido gandas apie jo nepaprastas savybes. Buvo sakoma, kad tai yra pinigų medis arba bankininkas, gebantis magiškai į namus pritraukti pinigų. Kita šio augalo populiarumo priežastis – patraukli išvaizda. Lapai tamsiai žali, blizgantys, išsidėstę ant storų, mėsingų lapkočių. Zamijalapis zamiokulkas auga labai lėtai, bet kambaryje gali pasiekti 1–1,5 m aukštį. Ne mažiau svarbi priežastis yra nereiklumas.

 

 

 

 

 

*Auginti zamijalapį zamiokulką reikia taip, kaip ir kitus sukulentus. Tinkamiausia vieta – prie rytinių arba vakarinių langų. Jis turi gauti daug išsklaidytos šviesos, bet stipri vidurdienio saulė kenksminga. Jei langai nukreipti į pietus, zamiokulką pastatykite tolėliau nuo lango, kur saulės spinduliai jį apšvies tik kelias valandas.

*Visus metus tinka kambario temperatūra. Žiemą neturi atvėsti mažiau kaip iki 12 °C. Vasarą galima laikyti lauke, šviesiame pusšešėlyje, saugant nuo lietaus.

*Sausas oras žiemą visai nekenkia. Nereikia nei purkšti, nei dėti padėklų su vandeniu. Pakanka retkarčiais nuplauti dulkes.

*Zamiokulkas stiebuose ir lapuose kaupia vandens atsargas ilgam laikui. Pavasarį ir vasarą laistomas saikingai, rudenį ir žiemą – retai. Labai pavojinga perlaistyti ir ilgai palikti padėkle vandenį. Tręšiamas kovą–rugpjūtį, kartą per mėnesį, trąšomis kaktusams ir sukulentams.

*Vazono dydis parenkamas pagal šaknų sistemos dydį, t. y. keliais centimetrais platesnis. Negalima sodinti į per didelius indus, o šakniastiebis užberiamas labai plonu substrato sluoksneliu. Būtinas labai geras drenažas. Žemė ruošiama kaip kaktusams (kompostas, durpės ir smėlis lygiomis dalimis). Jauni augalai persodinami kasmet, senesni – kas 2–3 metus, pavasarį.

*Zamiokulkai dauginami auginiais ir lapais, didelių kerų dalimis. Auginius ir lapus prieš sodinant reikia apdžiovinti. Kol jie įsišaknija, praeina keli mėnesiai.

*Namuose zamiokulkai pražysta labai retai. Tik didieji lapų pažastyse sukrauna aroniniams augalams būdingus žiedynus – burbuoles su baltomis pažiedėmis.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 17, antradienis.
  • Saulė teka 05:09, leidžiasi 21:22.
  • Mėnulis teka 23:46, leidžiasi 05:37.
  • Mėnulis Šaulyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gegužės 16 d.
  • Gailė, Paskalis, Virkantas.
  • Pasaulinė informacinės visuomenės diena. Tarptautinė diena prieš homofobiją
  • KIRMINŲ DIENA. Vaisių diena. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, tręškite daržoves, vaismedžius, vaiskrūmius. Dauginkite krūmus atlankomis. Vežkite kompostą, mėšlą. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Negalima sodinti gūžinių salotų, ravėti.
  • Sužydo šermukšnis pirm alyvos – lauk darganotų ir šaltų orų.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius

baneris