• birželio 8 d., Ketvirtadienis

Pinigų medis – bankininkų augalas?

Vos pasirodęs parduotuvėse, zamijalapis zamiokulkas (Zamioculcas zamiifolia) iš karto tapo populiarus. Pasklido gandas apie jo nepaprastas savybes. Buvo sakoma, kad tai yra pinigų medis arba bankininkas, gebantis magiškai į namus pritraukti pinigų. Kita šio augalo populiarumo priežastis – patraukli išvaizda. Lapai tamsiai žali, blizgantys, išsidėstę ant storų, mėsingų lapkočių. Zamijalapis zamiokulkas auga labai lėtai, bet kambaryje gali pasiekti 1–1,5 m aukštį. Ne mažiau svarbi priežastis yra nereiklumas.

 

 

 

 

 

*Auginti zamijalapį zamiokulką reikia taip, kaip ir kitus sukulentus. Tinkamiausia vieta – prie rytinių arba vakarinių langų. Jis turi gauti daug išsklaidytos šviesos, bet stipri vidurdienio saulė kenksminga. Jei langai nukreipti į pietus, zamiokulką pastatykite tolėliau nuo lango, kur saulės spinduliai jį apšvies tik kelias valandas.

*Visus metus tinka kambario temperatūra. Žiemą neturi atvėsti mažiau kaip iki 12 °C. Vasarą galima laikyti lauke, šviesiame pusšešėlyje, saugant nuo lietaus.

*Sausas oras žiemą visai nekenkia. Nereikia nei purkšti, nei dėti padėklų su vandeniu. Pakanka retkarčiais nuplauti dulkes.

*Zamiokulkas stiebuose ir lapuose kaupia vandens atsargas ilgam laikui. Pavasarį ir vasarą laistomas saikingai, rudenį ir žiemą – retai. Labai pavojinga perlaistyti ir ilgai palikti padėkle vandenį. Tręšiamas kovą–rugpjūtį, kartą per mėnesį, trąšomis kaktusams ir sukulentams.

*Vazono dydis parenkamas pagal šaknų sistemos dydį, t. y. keliais centimetrais platesnis. Negalima sodinti į per didelius indus, o šakniastiebis užberiamas labai plonu substrato sluoksneliu. Būtinas labai geras drenažas. Žemė ruošiama kaip kaktusams (kompostas, durpės ir smėlis lygiomis dalimis). Jauni augalai persodinami kasmet, senesni – kas 2–3 metus, pavasarį.

*Zamiokulkai dauginami auginiais ir lapais, didelių kerų dalimis. Auginius ir lapus prieš sodinant reikia apdžiovinti. Kol jie įsišaknija, praeina keli mėnesiai.

*Namuose zamiokulkai pražysta labai retai. Tik didieji lapų pažastyse sukrauna aroniniams augalams būdingus žiedynus – burbuoles su baltomis pažiedėmis.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 8, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:44, leidžiasi 21:52.
  • Mėnulis teka 01:33, leidžiasi 09:02.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 4 d.
  • Eigintė, Vilhelmas (Vilius), Merūnas, Edgaras
  • Pasaulio vandenynų diena. Devintinės.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Iš pradžių palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu.
  • Gėlės prieš lietų kvepia smarkiau.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius