• kovo 25 d., Šeštadienis

Pirmieji pavasario žiedai

Pagal vasario temperatūrų vidurkį, kovą tikimės vis šiltesnių dienų, tirpstančio sniego. Pirmąjį dešimtadienį dar turėtų būti švelnus šaltukas, o nuo kovo vidurio dienomis saulės spinduliai ir teigiama temperatūra sparčiai naikina sniegą. Kartais sniegas ištirpsta ir žemė atšyla jau vasario pabaigoje (kaip, pavyzdžiui, 2014 metais). 2013 metais visą kovą laikėsi žiemos pabaigai būdingi orai ir sniegas. Nuo saulės ir šilumos priklauso, kada sulauksime pirmųjų žiedų sode. Kad ir kaip norėtųsi, neskubinkime gamtos. Šalnos kovo mėnesį – beveik kasdienybė. Stipriai atšalus gali nukentėti gėlių žiedai. Tad tokias gudrybes kaip greitas sniego tirpinimas užbėrus sluoksnelį tamsių durpių verčiau palikime vasario pabaigai.

 

 

 

*Baltažiedžių heleborų žiedai dažnai susiformuoja dar po sniegu. Vos tik šis nutirpsta – jie pakyla ir skleidžiasi. Deja, heleborai nėra tokie dažni, kad juos prisimintume kaip pirmuosius pavasario pranašus.

*Pirmųjų svogūninių gėlių žiedai anksčiausiai išsiskleidžia miestuose, saulėtuose šlaituose, pietiniuose pasieniuose. Krokai, snieguolės ir erančiai pražysta beveik vienu metu.

*Nutirpus sniegui, dygstančioms ir besiruošiančioms žydėti pavasarinėms gėlėms reikia papildomų maisto medžiagų. Tokioms pirmiausia paberkite trąšų.

*Jei dar yra pridengtų augalų, dangas pakelkite. Geriausia, jei jas nuimsite palaipsniui, po truputį pakeldami. Pajudinkite mulčio sluoksnį, kad augalai gautų daugiau oro. Storą (per 10 cm) sluoksnį, kuris dar ir nuo šalčio saugojo jautrius augalus, iš dalies nusemkite.

*Apžiūrėkite, kaip peržiemojo visžalės daugiametės gėlės. Jei yra apdžiūvusių, parudavusių lapų, dabar reikia juos iškirpti. Vėliau, pradėjus dygti jauniems lapams, tai padaryti bus sunkiau.

*Suformuokite, atitieskite sniego palenktus puskrūmius: levandas, vaistinius šalavijus, kalninius dašius, diemedžius.

*Nepamirškite, kad bet kada vėl gali prireikti dengiamos medžiagos, ypač daržo plėvelės. Šalnos kovo ir balandžio mėnesiais gan dažnos.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Kovo 25, šeštadienis.
  • Saulė teka 06:08, leidžiasi 18:43.
  • Mėnulis teka 07:21, leidžiasi .
  • Mėnulis Jautyje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis kovo 21 d.
  • Merkys, Normantas, Normantė, Normilė
  • Gandro šventė (Blovieščiai). Apsireiškimas šv. Mergelei Marijai. Tarptautinės vergovės aukų ir transatlantinės prekybos vergais atminimo diena.
  • Šaknų diena. Sodinkite ir persodinkite dekoratyvinius ir vaisinius medžius bei krūmus. Sėkite ir sodinkite gėles, daržoves, prieskonius, gyvatvores. Skiepykite. Persodinkite kambarinius augalus. Ruoškite kompostą. Naikinkite kenkėjus.
  • Kaip gandrą, šį žmogaus artimą kaimyną pirmąkart pamatysi. Jei skrendantį – gerai, visų metų darbus spėriai nudirbsi. Jei tupintį – vangiai viskas seksis.
Originalios seklos
Mugė

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos
Sėklos darzui
darzoviuseklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias daigyklas naudojate?

Įvykių kalendorius