Pirmųjų gėlių spalvų deriniai
Galbūt jos tokios žavios todėl, kad yra pirmosios, išsiilgtos, tarsi pranešančios, kad jau pavasaris… Neabejotina, jog artėjant vasarai žiedų ir spalvų bus kur kas gausiau. Tačiau dabar, pavasarį, dar daug kur boluojant tuštiems dirvos plotams, pirmosios svogūninės gėlės atrodo tikros sodo favoritės, kurioms kiekvienas – tiek saviškis, tiek praeivis – dovanos susižavėjimo kupiną žvilgsnį.
Saulės ir žiedų vonios
Pakrantės terasą išryškina tiek nubudęs vanduo, tiek sužydusios pirmosios gėlės. Dar nespėjusį išsprogti žagrenio medį netaisyklingais ploteliais supa kelių rūšių tulpės (Tulipa) ir žydrės (Muscari). Priekyje, iš kitos pusės, ant aukštų stiebų pumpurus jau sukrovę dekoratyviniai česnakai (Allium). Juos sodinkite rugsėjo–spalio mėnesiais, saulėtoje vietoje arba pusiau pavėsyje, vandeniui laidžioje dirvoje. Jei oras jau gana šiltas, laukan išneškite ir sprigės vazonėlį – pabus paprastu pavasariniu stalo dekoru ir įsilies į žydinčių svogūninių būrį. Kol naktys šaltos, nepamirškite jos vakarais įnešti į vidų.
Pavasario spalvų raštais
Iš tulpių, narcizų (Narcissus) ir žydrių galima sukurti ir įdomesnį ornamentą. Sodindami svogūnėlius rudenį žemėje nubrėžkite lazdele kontūrus – atskirų kompozicijos dalių ribas. Tradicinės pavasario spalvos – mėlyna ir geltona, kurios kartu su žalia lapija sukuria ypač gyvybingą derinį. Šioms gėlėms tinka bet kokia saulėta, nuo vėjų apsaugota vieta arba pusiau pavėsis, vandeniui laidi dirva. Žydrės – nereikliausios svogūninės. Jos greitai sutankėja ir gali pasisėti.
Didikų alėjos pėdsakais
Po lenktomis sausmedžio (Lonicera) arkomis norisi jau ankstyvą pavasarį išvysti gaivališkus ir kartu gana įspūdingus reginius. Visą alėją įrėmina geltoni narcizai, o sienelę pridengia balti narcizų žiedai. Karalių laikus primenantis indas ant iškilmingo pjedestalo puikuojasi ankstyvais našlaičių (Viola) žiedais. Sausmedžio arkos sudaro narcizams palankią terpę klestėti – dovanoja pusiau pavėsį ir užuovėją. O visiškai tamsioje paunksmėje šių svogūninių augalų nesodinkite – ten jie nustoja žydėti ir nunyksta.
Suminkštinta akmens forma
Tarp akmenų luitų sužydusios pirmosios pavasario šauklės prikels alpinariumą naujam sezonui. Tai sėkmingai daro tulpės, kurių pakraštys papuoštas ir keliais rieduliais. Šonuose – svyrančios driados (Dryas) šakos. Gėlynuose ir alpinariumuose tulpių svogūnėlius sodinkite lizdais, rugsėjo–spalio mėnesiais, 8–15 cm pločio tarpais. Pasodinę iškart palaistykite.