• rugpjūčio 14 d., Sekmadienis

Pirtis – ne virtuvė: kokį maistą ir gėrimus čia vartojame?

Pirtis yra puikus būdas atsipalaiduoti, pasimėgauti įvairiomis procedūromis, pasisemti ramybės ir sveikatos, ypač atvėsus orams. Egzistuoja ir tam tikri pirtininkų ritualai – kad pirtis teiktų daugiausia malonumo, vertėtų laikytis tradicijų ir tinkamai pasirinkti gėrimus bei užkandžius.

 

 

 

 

 

 

Ritualas prasideda nuo arbatos puodelio

 

Profesionalių pirtininkų asociacijos prezidentė Birutė Masiliauskienė sako, kad mėgaujantis pirties malonumais reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kokį maistą ar gėrimus čia vartojame.

„Pirtimi naudodamiesi atsakingai, galime patirti didelį malonumą. Žmogui šildantis pirtyje, natūraliai kyla vidinė jo kūno temperatūra, jis prakaituoja, išsiplečia paviršinės kraujagyslės, kapiliarai, parausta oda. Tai reiškia, kad daugiau kraujo nukeliauja į kūno paviršių ir mažiau jo lieka vidiniuose organuose: smegenyse, kepenyse, taip pat ir skrandyje, kuriame gerokai sulėtėja virškinimo procesas“, – sako B. Masiliauskienė.

Anot B. Masiliauskienės, pirties ritualas dažniausiai pradedamas nuo kokios nors žolelių arbatos, pavyzdžiui, čiobrelių, mėtų, gauromečio ar liepžiedžių. Arbata nebūtinai turi būti ruošiama nuobodžiai. Ją galima gardinti ir įvairiausiais mėgstamais prieskoniais arba džiovintais, šviežiais vaisiais bei uogomis. Pavyzdžiui, mėtų arbatą B. Masiliauskienė gardina obuolių žievelėmis bei žiupsneliu cinamono.

Ekspertė sako, kad vis dėlto pirtyje reikėtų nepadauginti vienos rūšies arbatos: toks gėrimas turi daug veikliųjų medžiagų, kurių perdozavus gali atsirasti įvairių nepageidautinų pojūčių. „Reikėtų turėti omenyje, kad įvairios žolelės turi gana intensyvų poveikį. Pavyzdžiui, jei eisime į pirtį vakare ir gersime daug mėtų arbatos, viskas gali pasibaigti tuo, kad kils refliuksas. Tačiau pirtinantis rekomenduoja išgerti apie 2 litrus skysčių, todėl geriausia pasidaryti degustaciją, t. y. ragauti skirtingas arbatas ar gėrimus jų neperdozuojant“, – pataria B. Masiliauskienė.

 

 

Parengta pagal BNS pranešimą. Nuotraukos – Pixabay.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2021 m. gruodžio mėnesio numeryje.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugpjūčio 14, sekmadienis.
  • Saulė teka 05:53, leidžiasi 20:53.
  • Mėnulis teka 22:11, leidžiasi 08:39.
  • Mėnulis Avine 23:45, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugpjūčio 12 d.
  • Grintautas, Guostė, Euzebijus, Maksimiljonas
  • Lapų diena tęsis iki vidurnakčio. Laistykite augalus, purkškite, genėkite gyvatvores, ravėkite. Augalus, kad žaliuotų ir vešėtų, tręškite. Naikinkite pelėsius. Negalima sėti, sodinti daržovių, gėlių, krauti šieno, nuimti ir sandėliuoti derliaus, konservuoti.
  • Ryškiai raudona rytinė žara – prieš vėjus.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius