• rugpjūčio 15 d., Šeštadienis

Pirtis-piramidė

Ramūnas Račkauskas, gyvenantis Trakų rajone, Pylimų kaime, yra profesionalus pirtininkas, kuris, stebėdamas pirtyje esančius žmones ir pats save, išrado „ventiliaciją pagal Ramūną“, sumūrijo savo pirtyje krosnį, kuri drąsiai galėtų pretenduoti į geriausios pirties krosnies titulą, ir sukūrė ypatingus suoliukus kojoms… Ir, žinoma, pasistatė pirtį–piramidę – kitos tokios Lietuvoje nėra.

 

Pirtyje-piramidėje įrengta specifinė ventiliacija – „ventiliacija pagal Ramūną“. Garinėje palei grindis į išorę eina dūmtraukis, prie grindų jis turi atvamzdį. Pastarasis krosniai kūrenantis būna užkimštas, atkemšamas jai jau nesikūrenant, tuomet dūmtraukis ima veikti kaip oro ištraukimo šachta. Šviežias oras patenka pro tarpą tarp durų ir staktos. Jis keliauja tiesiai prie krosnies, šalia jos sušyla, ir žmogus įkvepia jau šiltą orą.

 

Ramūnas Račkauskas
Ramūnas Račkauskas

 

Ramūnas savo pirtį vadina baltąja pirtimi, kadangi dūmai iš krosnies eina į kaminą, o ne į garinę. Iš išorės pirties sienos yra minimaliai apšiltintos, dėta tik 5 cm akmens vatos, o lubos apšiltintos 15 cm storio akmens vata. Iš išorės piramidė dengta bituminių čerpių danga. Ją Ramūnas pasirinko dėl paprasto dengimo; norėdamas, kad piramidė iš išorės turėtų lygias briaunas. Pasirinko žalią spalvą, kad pirtis neišsiskirtų miško fone, be to, bituminių čerpių faktūrą labai pamėgo samanos, kurios ėmė želti šiaurinėje pusėje. Žiemos metu sniegas gražiai apsninga visą piramidę ir nenuslenka.

 

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ 2019 m. gruodžio numeryje.

 

Tekstas ir nuotraukos – Česlavos Deinarovič.

 

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Rugpjūčio 15, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:54, leidžiasi 20:51.
  • Mėnulis teka 01:10, leidžiasi 18:55.
  • Mėnulis Vėžyje 03:35, dylantis, IV ketvirtis. Delčia rugpjūčio 11 d.
  • Arvilas, Napoleonas (Napalys), Sigita, Visvilas, Vydenė, Rugilė
  • Žolinė (Švč. Mergelės Marijos Ėmimas į dangų). Zarasų miesto gimimo diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Galima genėti gyvatvores ir kitus augalus (gražiai plėsis į šalis), sodinti gūžines salotas, pekininius kopūstus, tręšti, ravėti, laistyti. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Spauskite sultis. Rekomenduojama valyti organizmą, kraują dilgėlių arbata.
  • Prietaras. Surinktos vaistažolės nuo rugpjūčio 8 iki 15 dienos veikia labai stipriai. Mėnulio fazė ir padėtis tam įtakos neturi.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokioje sodyboje norėtumėte gyventi?

Įvykių kalendorius