• rugpjūčio 14 d., Sekmadienis

Pirtis-piramidė

Ramūnas Račkauskas, gyvenantis Trakų rajone, Pylimų kaime, yra profesionalus pirtininkas, kuris, stebėdamas pirtyje esančius žmones ir pats save, išrado „ventiliaciją pagal Ramūną“, sumūrijo savo pirtyje krosnį, kuri drąsiai galėtų pretenduoti į geriausios pirties krosnies titulą, ir sukūrė ypatingus suoliukus kojoms… Ir, žinoma, pasistatė pirtį–piramidę – kitos tokios Lietuvoje nėra.

 

Pirtyje-piramidėje įrengta specifinė ventiliacija – „ventiliacija pagal Ramūną“. Garinėje palei grindis į išorę eina dūmtraukis, prie grindų jis turi atvamzdį. Pastarasis krosniai kūrenantis būna užkimštas, atkemšamas jai jau nesikūrenant, tuomet dūmtraukis ima veikti kaip oro ištraukimo šachta. Šviežias oras patenka pro tarpą tarp durų ir staktos. Jis keliauja tiesiai prie krosnies, šalia jos sušyla, ir žmogus įkvepia jau šiltą orą.

 

Ramūnas Račkauskas
Ramūnas Račkauskas

 

Ramūnas savo pirtį vadina baltąja pirtimi, kadangi dūmai iš krosnies eina į kaminą, o ne į garinę. Iš išorės pirties sienos yra minimaliai apšiltintos, dėta tik 5 cm akmens vatos, o lubos apšiltintos 15 cm storio akmens vata. Iš išorės piramidė dengta bituminių čerpių danga. Ją Ramūnas pasirinko dėl paprasto dengimo; norėdamas, kad piramidė iš išorės turėtų lygias briaunas. Pasirinko žalią spalvą, kad pirtis neišsiskirtų miško fone, be to, bituminių čerpių faktūrą labai pamėgo samanos, kurios ėmė želti šiaurinėje pusėje. Žiemos metu sniegas gražiai apsninga visą piramidę ir nenuslenka.

 

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ 2019 m. gruodžio numeryje.

 

Tekstas ir nuotraukos – Česlavos Deinarovič.

 

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugpjūčio 14, sekmadienis.
  • Saulė teka 05:53, leidžiasi 20:53.
  • Mėnulis teka 22:11, leidžiasi 08:39.
  • Mėnulis Avine 23:45, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugpjūčio 12 d.
  • Grintautas, Guostė, Euzebijus, Maksimiljonas
  • Lapų diena tęsis iki vidurnakčio. Laistykite augalus, purkškite, genėkite gyvatvores, ravėkite. Augalus, kad žaliuotų ir vešėtų, tręškite. Naikinkite pelėsius. Negalima sėti, sodinti daržovių, gėlių, krauti šieno, nuimti ir sandėliuoti derliaus, konservuoti.
  • Ryškiai raudona rytinė žara – prieš vėjus.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius