• rugsėjo 19 d., Sekmadienis

Pirtis-piramidė

Ramūnas Račkauskas, gyvenantis Trakų rajone, Pylimų kaime, yra profesionalus pirtininkas, kuris, stebėdamas pirtyje esančius žmones ir pats save, išrado „ventiliaciją pagal Ramūną“, sumūrijo savo pirtyje krosnį, kuri drąsiai galėtų pretenduoti į geriausios pirties krosnies titulą, ir sukūrė ypatingus suoliukus kojoms… Ir, žinoma, pasistatė pirtį–piramidę – kitos tokios Lietuvoje nėra.

 

Pirtyje-piramidėje įrengta specifinė ventiliacija – „ventiliacija pagal Ramūną“. Garinėje palei grindis į išorę eina dūmtraukis, prie grindų jis turi atvamzdį. Pastarasis krosniai kūrenantis būna užkimštas, atkemšamas jai jau nesikūrenant, tuomet dūmtraukis ima veikti kaip oro ištraukimo šachta. Šviežias oras patenka pro tarpą tarp durų ir staktos. Jis keliauja tiesiai prie krosnies, šalia jos sušyla, ir žmogus įkvepia jau šiltą orą.

 

Ramūnas Račkauskas
Ramūnas Račkauskas

 

Ramūnas savo pirtį vadina baltąja pirtimi, kadangi dūmai iš krosnies eina į kaminą, o ne į garinę. Iš išorės pirties sienos yra minimaliai apšiltintos, dėta tik 5 cm akmens vatos, o lubos apšiltintos 15 cm storio akmens vata. Iš išorės piramidė dengta bituminių čerpių danga. Ją Ramūnas pasirinko dėl paprasto dengimo; norėdamas, kad piramidė iš išorės turėtų lygias briaunas. Pasirinko žalią spalvą, kad pirtis neišsiskirtų miško fone, be to, bituminių čerpių faktūrą labai pamėgo samanos, kurios ėmė želti šiaurinėje pusėje. Žiemos metu sniegas gražiai apsninga visą piramidę ir nenuslenka.

 

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ 2019 m. gruodžio numeryje.

 

Tekstas ir nuotraukos – Česlavos Deinarovič.

 

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 19, sekmadienis.
  • Saulė teka 06:59, leidžiasi 19:25.
  • Mėnulis teka 19:32, leidžiasi 04:21.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 13 d.
  • Arnulfas, Girvinas, Vilhelmina (Vilė), Vytė
  • Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, sėti, sodinti, pikuoti lapines daržoves, pasodinti įsišaknijusius ūglius, veją. Grėbkite lapus, kraukite kompostą. Ypač gera diena ieškoti vandens, kasti, valyti šulinį. Negalima ravėti, genėti vaismedžių, krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių.
  • Jei rudenį perkūnas griauna, tai žiemos nebus.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokios gėlės Jūsų favoritės rudenį?

Įvykių kalendorius