• spalio 4 d., Penktadienis

Pomidorų lapų „signalai“: kada, ko ir kiek trūksta?

Pomidorų lapai išblyškę, kraštai sukasi, o gal jie įgavo violetinį atspalvį? Spalvą lapai keičia ne šiaip sau – taip jie praneša, kokių medžiagų stokoja.


Apie tręšimą

Gausus tręšimas ir šiluma, bet nėra šviesos – štai geriausios sąlygos daigams žūti. Bet jei šviesos pakanka, ypač šiltnamyje, tręškite dosniai, kas dvi savaites. Stebėkite daigus. Jei jie menkai auga, o lapai blyškiai žali, naudokite kompleksines trąšas. Pomidorams labai reikalingas magnis – įsitikinkite, kad jo yra trąšų sudėtyje. Antrasis maitinimas – pelenais. Jų reikia stiklinės kibirui vandens. Pelenai – tai kalis, kalcis ir mikroelementai. Taip šias trąšas ir kaitaliokite.

 

 

Apie ką įspėja lapai

Kaip tręšti daigus, labai gerai matyti vos į juos pažiūrėjus.
*Jei apatinė lapų pusė yra raudonai violetinio atspalvio, trūksta fosforo. Problemą spręskite tręšdamas per lapus dvigubuoju superfosfatu (šaukštas kibirui vandens).
*Stiebeliai silpni, lengvai išvirsta, o lapelių kraštai lyg apdegę – kalio deficitas. Sprendimas: kibirui vandens šaukštas kalio sulfato, kalio chlorido arba kalio nitrato. Toks tręšimas padeda ir tada, kai trūksta sieros (lapai gelsvi arba kreminiai).
*Dėmės tarp žalių gyslų byloja apie mangano trūkumą. Padeda purškimas 0,1 proc. kalio permanganato tirpalu.
*Lapai šviesūs, išryškėja žalios gyslos – trūksta geležies. Tręšiame geležies sulfatu. Jo reikia 0,5 arbatinio šaukštelio kibirui vandens.
*Lapai bąla, o jų krašteliai riečiasi į viršų – nepakanka magnio. Naudojamas 0,5 proc. magnio sulfato tirpalas. Galima imtis ir kitų priemonių – laistyti vandeniu, į kurį įberta stiklinė dolomitinių kalkių (jose yra nuo 20 iki 40 proc. magnio oksido).
*Viršūnėlės išsiriečia, o vėliau apmiršta – mažoka boro. Šiuo atveju purškiama boro rūgšties tirpalu (10 g / kibirui vandens) per lapus.

Yra sodininkų, kurie mano: „Na ir kas, kad gerai auga. Patręšiu dar – bus dar geriau.“ Štai tada ir gali nutikti nepataisoma bėda. Pirmieji pertręšimo požymiai: lapų plokštelės išsiriečia lanku, galais į apačią. Jei laiku nesiimsime priemonių, jų kraštai pradės džiūti ir apmirs. Galima dirvą plauti vandeniu, pasirūpinti, kad augalai gautų daugiau šviesos ir mažinti temperatūrą. Bet „apsinuodijusių aukų“ likimas miglotas.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 4, penktadienis.
  • Saulė teka 07:27, leidžiasi 18:47.
  • Mėnulis teka 09:17, leidžiasi 18:54.
  • Mėnulis Skorpione 14:22, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis spalio 2 d.
  • Auksuolė, Eivydė, Eivydas, Edvinas, Mąstautas, Pranciškus (Pranas)
  • Šv. Pranciškus. Pasaulinė gyvūnų globos diena. Tarptautinė šypsenos diena.
  • Lapų diena. Sodinkite vaismedžius, vaiskrūmius, lapuočius. Laistykite spygliuočius ir kitus jaunus medelius, mulčiuokite. Pašalus galite sėti krapus, petražoles, špinatus ir kitus šalčiams atsparius augalus, pavasarį anksčiau sulauksite derliaus. Grėbkite lapus. Rinkite vaistinių augalų lapus, stiebus.
  • Žiūrėk lauko vasarą, o sodo – rudenį.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius