• balandžio 14 d., Trečiadienis

Pomidorų sėjos ABC

Kovo pradžioje sėjame pomidorus. Jei pomidorus auginsite nešildomuose šiltnamiuose, optimaliausias sėjos laikas – pirmasis kovo dešimtadienis. Yra daržininkų, sėjančių dar anksčiau, bet tuomet augalai dažnai ištįsta, išgula.

 

 

 

 

Pasirinkite norimą pomidorų veislę. Gerai, kai sėklos yra vakuuminėje pakuotėje – jos ilgiau išlieka daigios, turi didesnę dygimo energiją. Smagu, kai prie pakuotės pridėta etiketė – ją įsmeigę nepamiršite, kokius pomidorus auginate.

Sėklas galima sėti sausas, bet galima ir pamirkyti vandenyje ar specialiame skystyje, pavyzdžiui, augimo stimuliatoriaus  tirpale. Rinkitės tik natūralius.

Labai patogu pomidorus sėti į specialias daigyklas su permatomais dangčiais – jų galima įsigyti parduotuvėse. Indeliai pripildomi substrato daigams (geriausia 6,5 pH). Nepamirškite, kad šaknims reikia oro, todėl substrato nesuspauskite.

Sėjai galima naudoti ir daigyklas durpinėms tabletėms. Tabletės išdėstomos ir užpilamos vandeniu. Pamirkusios jos išbrinksta ir įgauna cilindro formą su nedideliu įdubimu centre sėklai įsprausti.

Sėklos pirštais arba pagaliuku dedamos po vieną į indelius. Po to jos įspraudžiamos į žemę ne giliau kaip 1 cm. Sėklas galite dėti ir į išmirkytas, cilindro formą įgavusias durpines tabletes. Sukaišiotos į sausas tabletes užpilamos vandeniu – brinkdamos durpės jas šiek tiek įtraukia į vidų.

Pasėtos sėklos palaistomos. Geriausia vandenį pilti iš apačios – 15 indelių sugeria maždaug 1 l. Kai jis pradingsta, dirvos paviršius tampa drėgnas. Uždengiamas permatomas dangtis, ir 5–7 dienas ramiai laukiama, kol pasirodys pirmieji daigai. Tada temperatūrą reikia sumažinti, reikalui esant nepamirštant palaistyti, pravėdinti.

Pomidorų sėklos dygsta 22–25 °C temperatūroje. Tai būtina, kad šie augalai užaugtų sveiki, stiprūs ir gausiai derėtų. Jei kambaryje šilta, dar nereiškia, kad palangės temperatūra tokia pati – ten daug vėsiau. Kol sėklos nesudygusios, šviesa nebūtina, tad daigyklai suraskite šiltesnę vietą, o jei statysite ant palangės – po apačia padėkite šilumą izoliuojančios medžiagos.

Stebėkite paaugusių daigų lapų spalvą – jei jie pernelyg šviesūs, trūksta azoto. Jei apačia įgauna violetinį atspalvį, nepakanka fosforo. Paprastai substratai paruošiami taip, kad daigams iki persodinimo užtektų trąšų, bet kartais lapų spalva rodo, kad jų neužtenka. Jei nepakanka šviesos – daigai ištįsta, o jei per žema temperatūra – menkai auga. Visuomet stebėkite jų būklę. Daigai persodinami į didesnius indelius, kai išleidžia pirmus tikruosius lapelius.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dirvitas

Šiandien

  • Balandžio 14, trečiadienis.
  • Saulė teka 06:18, leidžiasi 20:21.
  • Mėnulis teka 07:22, leidžiasi 23:02.
  • Mėnulis Jautyje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 12 d.
  • Justinas, Liudvika, Luiza, Vaišvydė, Valerijonas, Valerijus, Visvaldas, Visvaldė
  • Šaknų diena. Sodinkite ir persodinkite dekoratyvinius ir vaisinius medžius ir krūmus. Sėkite ir sodinkite gėles, daržoves, prieskonius, gyvatvores. Skiepykite. Persodinkite kambarinius augalus. Ruoškite kompostą. Naikinkite kenkėjus.
  • Jei balandžio mėnuo šaltas, reikia tikėtis geros vasaros ir gražaus rudens.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Sėklos darzui
darzoviu seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar pavasarį purškiate vaismedžius ir vaiskrūmius?

Įvykių kalendorius