• birželio 23 d., Trečiadienis

Pomidorų sėjos ABC

Kovo pradžioje sėjame pomidorus. Jei pomidorus auginsite nešildomuose šiltnamiuose, optimaliausias sėjos laikas – pirmasis kovo dešimtadienis. Yra daržininkų, sėjančių dar anksčiau, bet tuomet augalai dažnai ištįsta, išgula.

 

 

 

 

Pasirinkite norimą pomidorų veislę. Gerai, kai sėklos yra vakuuminėje pakuotėje – jos ilgiau išlieka daigios, turi didesnę dygimo energiją. Smagu, kai prie pakuotės pridėta etiketė – ją įsmeigę nepamiršite, kokius pomidorus auginate.

Sėklas galima sėti sausas, bet galima ir pamirkyti vandenyje ar specialiame skystyje, pavyzdžiui, augimo stimuliatoriaus  tirpale. Rinkitės tik natūralius.

Labai patogu pomidorus sėti į specialias daigyklas su permatomais dangčiais – jų galima įsigyti parduotuvėse. Indeliai pripildomi substrato daigams (geriausia 6,5 pH). Nepamirškite, kad šaknims reikia oro, todėl substrato nesuspauskite.

Sėjai galima naudoti ir daigyklas durpinėms tabletėms. Tabletės išdėstomos ir užpilamos vandeniu. Pamirkusios jos išbrinksta ir įgauna cilindro formą su nedideliu įdubimu centre sėklai įsprausti.

Sėklos pirštais arba pagaliuku dedamos po vieną į indelius. Po to jos įspraudžiamos į žemę ne giliau kaip 1 cm. Sėklas galite dėti ir į išmirkytas, cilindro formą įgavusias durpines tabletes. Sukaišiotos į sausas tabletes užpilamos vandeniu – brinkdamos durpės jas šiek tiek įtraukia į vidų.

Pasėtos sėklos palaistomos. Geriausia vandenį pilti iš apačios – 15 indelių sugeria maždaug 1 l. Kai jis pradingsta, dirvos paviršius tampa drėgnas. Uždengiamas permatomas dangtis, ir 5–7 dienas ramiai laukiama, kol pasirodys pirmieji daigai. Tada temperatūrą reikia sumažinti, reikalui esant nepamirštant palaistyti, pravėdinti.

Pomidorų sėklos dygsta 22–25 °C temperatūroje. Tai būtina, kad šie augalai užaugtų sveiki, stiprūs ir gausiai derėtų. Jei kambaryje šilta, dar nereiškia, kad palangės temperatūra tokia pati – ten daug vėsiau. Kol sėklos nesudygusios, šviesa nebūtina, tad daigyklai suraskite šiltesnę vietą, o jei statysite ant palangės – po apačia padėkite šilumą izoliuojančios medžiagos.

Stebėkite paaugusių daigų lapų spalvą – jei jie pernelyg šviesūs, trūksta azoto. Jei apačia įgauna violetinį atspalvį, nepakanka fosforo. Paprastai substratai paruošiami taip, kad daigams iki persodinimo užtektų trąšų, bet kartais lapų spalva rodo, kad jų neužtenka. Jei nepakanka šviesos – daigai ištįsta, o jei per žema temperatūra – menkai auga. Visuomet stebėkite jų būklę. Daigai persodinami į didesnius indelius, kai išleidžia pirmus tikruosius lapelius.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 23, trečiadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 20:51, leidžiasi 03:20.
  • Mėnulis Šaulyje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 18 d.
  • Arvydas, Arvyda, Agripina, Vanda, Vaida, Vaidas, Vaidenė, Vaidenis, Zenonas, Ligita
  • Tarptautinė našlių diena. Tarptautinė olimpinė diena. Birželio sukilimo diena. Valstybės tarnautojo diena
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite daržoves, vedančias vaisius virš žemės, vijoklinius augalus, vaismedžius, vaiskrūmius, augusius vazonuose. Skiepykite medžius. Pjaukite viską, kas greitai auga. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Šaldykite vaisius, daržoves. Rinkite vaistinių augalų vaisius. Labai geras laikas akiuoti. Nepalanki diena sėti, sodinti salotas, ravėti, malkas ruošti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar žinote apie galimybę mūsų svetainėje užduoti klausimą specialistui?

Įvykių kalendorius