• birželio 21 d., Pirmadienis

Pomidorų sodinimas į nuolatinę vietą

Gegužei palepinus šiltais orais daugelis suskubo šį šiltnamius perkelti pomidorų daigus. Kaip teisingai tą padaryti?

 

 

 

 

*Kokybiški pomidorų ir paprikų daigai užauga maždaug per 60 dienų nuo sėjos. Jei pomidorus pasėjote pirmąją kovo savaitę, tikėtina, kad užsiauginote gerų daigų – gegužės viduryje metas sodinti į nuolatinę vietą šiltnamyje.

*Sodinimui rinkitės apniukusią dieną arba tai darykite vakare, kai saulės kaitra sumažėja. Optimali šiltnamio temperatūra – 20 °C.

*Jei yra daigų perteklius, rinkitės tvirčiausius. Neverta džiūgauti, jei pomidorai jau sukrovė žiedinius pumpurus arba net pradėjo megzti vaisius – iš tokių gero derliaus nesulauksite. Paprikų daigus rinkitės tokius, kurie turi 15 lapelių.

*Dirvožemis turi būti paruoštas kelios dienos prieš sodinimą (pagerintas durpių substratu ar kompostu). Paprastai turime nedidelius šiltnamius, į kuriuos sodiname ir agurkus, ir pomidorus. Tokiu atveju kasmet kultūras reikėtų keisti vietomis. Jei auginate tik pomidorus, nuėmę derlių pasėkite sideratinių augalų. Vėlai rudenį paaugusius perkasdami įterpkite į dirvožemį. Tai pagerins jo kokybę.

*Svarbu pomidorų daigų nesusodinti per tankiai – 1 m2 užtenka 2–3. Sukištieji per tankiai duoda mažesnį derlių, greičiau suserga, sunkiau prižiūrimi.

*Daigus gausiai paliekite. Juos bus lengviau išimti iš indų ir mažiau nukentės šaknys.

*Sodinkite giliau, nei augo induose, tuomet augalai išleis papildomas šaknis, geriau pasisavins vandenį, maisto medžiagas ir labiau sutvirtės.

*Pasodintus augalus gausiai paliekite.

*Persodintus daigus pradėkite tręšti po savaitės. Jei dirva nelabai trąši, į duobes įberkite nedaug trąšų.

*Aukštaūgiams pomidorams reikės atramų. Išilgai šiltnamio ištempkite vielas ir nuo jų nuleiskite virves, kelis kartus lengvai apvyniokite aplink daigą.

 

 

Pexels nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 21, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 17:44, leidžiasi 02:38.
  • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 18 d.
  • Alicija, Aloyza, Aloyzas, Vasarė, Galmina, Galminas
  • Tarptautinė jogos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, prieskonius. Prisipjaukite spygliuočių ir kitų sumedėjusių augalų auginių, juos pamerkite į vandenį, kad įsišaknydintų. Sėkite, pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus, prieskoninius augalus. Nerekomenduojama kirsti medžių, džiovinti vaisių, žolelių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Kai sliekai šalia kits kito kupetėles surausia, vasarą sulauksi saulėtos dienos ir gražaus oro.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar žinote apie galimybę mūsų svetainėje užduoti klausimą specialistui?

Įvykių kalendorius