• balandžio 23 d., Antradienis

Populiariausi alpinariumo variantai

Jeigu pavasarį ar vasarą jums teko būti kalnuose, be abejonės, žavėjotės nuostabiais kraštovaizdžio paveikslėliais kiekviename žingsnyje: pliki akmenys, o tarp jų – mažos žydinčios pagalvėlės, kupsteliai, lapų kuokšteliai. Būtent kalnuose geriausiai atsiskleidžia šių trapių augalų pranašumai. Smulkūs, subtilūs žiedeliai – puikus kontrastas tvirtiems akmenims. Pavasarį natūraliai gamtoje, aukštikalnėse, džiugina mažutės levisijos, gencijonai, uolaskėlės, vasarą – driados ir kiti augalai.

 

 

 

 

 

Įdėję šiek tiek pastangų, mažą kalnų kampelį sukursite ir savo sode. Alpinariumas nebūtinai turi būti tradicinis – šlaitas, kalnelis, primenantis aukštikalnių uolas. Yra daugybė kitų variantų – svarbiausia, kad vieta tiktų augalams. Ji turi būti saulėta, geriausiai pietryčių ar pietų pusėje. Dauguma aukštikalnių gyventojų mėgsta šviesą, nepakenčia didelės drėgmės. Planuodami nepamirškite patogių priėjimų, takelių, jei alpinariumas aukštas – laiptelių.

Pati geriausia vieta alpinariumui – į pietus ar pietryčius orientuotas šlaito kampelis. Čia tarp gražiai išdėstytų akmenų sodinkite žemaūgius alpinius augalus. Jei šlaitas labai status, galima pastatyti atraminę sienelę. Ji sulaikys žemę, o tarp akmenų įsikurs alpiniai augalai. Nepaprastai gražu. Kalnų kraštovaizdžio miniatiūra gali tapti ir nedidelis nuolydis nuo terasos krašto į sodą.

Kuriant alpinariumą, nedidelis pakilimas susidarys net lygioje sodo vietoje. Juk čia reikia ne tik sudėti didelius akmenis, bet ir užpilti žvyro, o ant molingos dirvos – dar ir smėlio, siekiant sukurti optimalias sąlygas augalams. Tokias plačias juostas galima padaryti aplink namą, takelių pakraščiuose.

Mažuose soduose, kur erdvės trūksta, alpinariumus galima sukurti ir induose, pagamintuose iš akmens, gryno ar su smulkiais akmenukais maišyto betono, rečiau moliniuose ir skirtuose auginti miniatiūriniams alpiniams augalams. Forma ir dydis labai įvairūs. Tik jeigu indai be kojelių (dažnai masyvūs, sunkūs), statykite ant vandeniui laidaus substrato, pavyzdžiui, paberto žvyro. Juos galima dėti po vieną arba grupėmis. Augalus reikia parinkti atidžiai – atsisakykite didelių, mėgstančių drėgmę, agresyviai plintančių. Tai gali būti vieta, kur auginsite kelis kolekcinius egzempliorius, kurie yra miniatiūriniai, nepaprastai gražūs arba labai reti. Čia vietos užteks levisijoms, driadoms, čiobreliams, perkūnropėms, žemaūgiams šilokams, ryškiais žiedais žydintiems žemaūgiams flioksams, smulkiems gvazdikams.

Paruošę alpinariumui vietą dėkite akmenis. Verčiau nemaišykite kelių rūšių, pavyzdžiui, riedulių su smiltainiu. Nuo akmens spalvos priklauso augalų parinkimas pagal žiedų spalvas. Tamsiame fone gražiai atrodo gėlės sidabriniais lapais ir baltais žiedais, kai akmenys šviesūs – žiedai gali būti tamsesni. Didžiausi akmenys dedami ant kalvelės ar šlaito žemiau, smulkesni – viršuje. Patikrinkite, ar jie stovi stabiliai ir atrodo natūraliai.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 23, antradienis.
  • Saulė teka 05:57, leidžiasi 20:38.
  • Mėnulis teka 20:21, leidžiasi 05:41.
  • Mėnulis Skorpione 18:20, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Adalbertas, Daugaudas, Juras, Jurgis, Jurgita (Jurga), Vygailė.
  • Jorė, Jurginės. Ganiklio diena. Anglų kalbos diena. Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena.
  • Per Jurgines griežčiausiai drausta judinti žemę – arti, akėti, sėti, kasti. Net kuolo į žemę įkalti nevalia.

Populiariausi straipsniai

Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius