• liepos 22 d., Pirmadienis

Prancūziškasis stilius Meno saloje

Namai – mūsų tvirtovė, šventovė, prieglobstis ir absoliuti komforto zona. Tai vieta, į kurią norisi sugrįžti po kelionių, po darbų. Namuose mes būname savimi – be kaukių, atviri. Kurdami namų interjerą, sudedame visą širdį, visą fantaziją, visą save. Todėl užėję į svečius, iš namų interjero galime pasakyti, kuo gyvena šeimininkai, kokie jų pomėgiai, koks stilius. Namų interjeras – šeimininkų atspindys.

 

 

 

 

 

Šį kartą kviečiame nukeliauti į tarp Didžiosios Britanijos ir Airijos esančią salą, kurios aukštus, uolėtus krantus skalauja Airijos jūra. Meno sala (angl. Isle of Man) garsi pavojingiausia pasaulyje motociklų lenktynių TT trasa (angl. Tourist Trophy), Manx kačių veisle ir gyva keltų kultūra bei kalba. Meno saloje Christine su vyru gyvena daugiau nei 23 metus, ir dabar salos pietuose turi nedidelį modernaus stiliaus namą. Tai – kotedžo tipo namas, už kurio driekiasi didelis žemės sklypas. Šiame name Christine gyvena jau daugiau kaip 12 metų, ir per tą laiką viduje atliko daug pakeitimų. Kaip sako pati šeimininkė, „kai žmonės pirmą kartą užsuka į svečius, nustemba, kaip skiriasi namo vidus ir išorė“. Christine labai patinka prancūziškasis kaimo stilius, kuriame gausu ornamentų, piešinių, dekoro elementų. Namuose atsispindi prancūziškojo rokoko stiliaus įvairovė.

 

Viduje – kitas pasaulis

Tai tiesa: pravėręs duris, atsiduri visiškai kitame pasaulyje. Svečius pasitinka šeimininkės rankomis dekoruoti baldai, kuriuose galima įžvelgti prancūžiškojo romantizmo ženklų ir atrasti senąsias anglų arbatos gėrimo tradicijas. Vos įėjus, pasitinka švelniu, melsvu atspalviu dažytos sienos, būdingos prancūziškajam kaimo stiliui. Svetainėje išdėstyti minkšti neryškių spalvų ir raštų baldai kviečia prisėsti maloniam pokalbiui su šeimininkais. Pastelinės spalvos svetainėje leidžia išryškėti kontrastingiems dekoro elementams. Erdvės pojūčio svetainei suteikia pastelinių ir baltų spalvų paletė. Veidrodis ir skaidraus stiklo šviestuvas suteikia lengvumo.

Atidarę dvigubas, stiklines duris, patenkame į mažąją svetainę ir virtuvę. Virtuvėje svarbiausia patogumas ir fukcionalumas, todėl šeimininkai, turėdami pakankamai erdvės, ją išdėstė abiejose kambario pusėse. Spintelės paprastos, modernios, lakoniškos. Prancūžiškojo stiliaus neleidžia pamiršti priešais esanti mažoji svetainė, patraukianti akį pakabinamu šviestuvu, minkštutėle, dekoratyvinėmis pagalvėlėmis pasipuošusia sofa. Pagrindinis mažosios svetainės akcentas – tai rokoko stilių pabrėžianti kompozicija: auksinis veidrodis raižytu rėmu, puošnūs bra ir antikvariniai dekoro elementai.

 

Tekstas Agnė Misiūnaitės-Virbalienės. Nuotraukos – Christine Lawrence ir Lisa Quayle.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2022 m. kovo mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 22, pirmadienis.
  • Saulė teka 05:13, leidžiasi 21:37.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 05:46.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Dalius, Magdalena, Mantilė
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite žydinčius krūmus, gėles. Sandėliuokite daržoves, konservuokite. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, taip pat vaistažoles. Valykite rūsius. Naikinkite namuose gyvenančius kenkėjus. Nerekomenduojama laistyti, sėti, sodinti.
  • Kai anksti vakare atsiranda rasa, reikia laukti gero oro.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius