Prašmatnus poilsis sodo terasoje

Vasarą jauki terasa arba kitokia poilsio salelė ­– sodo širdis. Pastatyti ją galima ne tik prie namo, bet ir kitoje vietoje. Juk be jaukių poilsio vietų tinginys niekaip neapsieitų. Tik reikia jas tinkamai suplanuoti ir parinkti kokybiškas medžiagas, patogius baldus, kurių priežiūra lengva. Ką ir kaip daryti, kad būtų kuo mažiau priežiūros ir daugiau komforto?

 

 

 

 

 

Patogi forma

Šiltuoju metų laikotarpiu atvira terasa ar aikštelė yra pati populiariausia jauki poilsio ir bendravimo vieta. Dažniausiai ji šliejasi prie namo ir būna tokio pat stiliaus. Kartais terasa atrodo kaip kambario tęsinys. Tačiau svečių kampelis po atviru dangumi nebūtinai turi šlietis prie pastato. Juk galima įrengti dar keletą poilsio zonų sodo širdyje ar jo gilumoje, atokiau.

Pirmiausia pagalvokite, kokios formos terasos norėtumėte. Kvadratines ar stačiakampes aikšteles padaryti kur kas lengviau nei lenktas ar pusapvales. Be to, jas patogu sujungti su sodo takais. Terasos erdvę stenkitės kuo geriau panaudoti, atidžiai priderinti prie aplinkos. Mat šis statinys ne tik naudingas, praktiškas, patogus, bet ir puošia sodą.

 

Išsirinkite medžiagas

Mediena – dažniausiai terasos statybai naudojama medžiaga. Apdorota antiseptikais, ji garantuos statinio ilgaamžiškumą. Kedro, europinio ąžuolo, sibirinio maumedžio, kėnio, raudonmedžio mediena atspariausia nepalankioms aplinkos sąlygoms, kieta ir ilgaamžė. Iš lietuviškų medžių dažniausiai naudojamos pušis ir eglė. Jų mediena mažiau atspari, turi būti labiau prižiūrima, bet pigesnė. Lauko terasai netiks alksnis, uosis, beržas.

Aikštelei grįsti taip pat tinka natūralus akmuo, betoninės, akmens masės arba klinkerio plytelės. Tai ilgaamžės medžiagos. Jei natūralumas ir didesnė kaina jums nesvarbu, įsigykite medžio plastiko kompozito lentų, gaminamų iš pjuvenų ir polivinilchlorido. Apskritai svarbiausia, kad terasą būtų lengva valyti ir ji nepasidarytų slidi po lietaus, nebijotų nepalankių oro sąlygų.

Lengviausia prižiūrėti terasas ir aikšteles be nuolydžio, laiptelių. Mažiausiai rūpesčių kyla tuomet, kai jos yra vieno lygio su takeliu.

 

Lengvai prižiūrimi sodo baldai

 

Poilsio zonose neapsieisite be sodo baldų. Jie turi būti pagaminti iš medžiagos, atsparios drėgmei ir saulei, pavyzdžiui, tvirtos medienos, plastiko, metalo.

Iš vytelių nupinti baldai jaukūs, lengvi, bet užėjus lietui juos teks sunešti į namus. Geriau tarnaus stilingi, kokybiški sintetiniai ratano ir mediniai baldai. Tvirčiausi – pagaminti iš ąžuolo, buko, raudonmedžio. Medinius baldus būtina impregnuoti.

Metaliniai baldai grakštūs, lengvai prižiūrimi, šalti. Ilgaamžiai, bet sunkiasvoriai, nekilnojami yra betoniniai, akmeniniai. Gerai apgalvokite, kur bus jų nuolatinė vieta, kad vėliau vargti perkeliant.

Kartais kyla noras išnešti į sodą hamaką, pakabinti krėslą. Medis, prie kurio tvirtinsite hamaką, turėtų būti bent 20 cm skersmens. Krėslo ir jame sėdinčio žmogaus svorį turi atlaikyti šaka ar virš terasos esančio balkono balkis.

Laikiname poilsio kampelyje virš patiesalo ant žolės ar hamako galima išskleisti tinklą nuo uodų. Lengvus, spalvotus, patvarius, nepūvančius ir galinčius stovėti lauke plastikinius baldus statykite tuo metu gražiausiai žydinčioje sodo vietoje, pavyzdžiui, prie rožyno ar tankių alyvų krūmų. Nešvarumus nesunkiai nuplausite, nuvalysite. Vis dėlto plastikiniai baldai sode atrodo nenatūraliai, kaip svetimkūniai.

 

Slapta ir jauki vieta tinginiui

 

Kad vasarą terasoje būtų smagu tinginiauti ir pasislėpti nuo kaitrių saulės spindulių, pakabinkite uždangalą, markizes ar skėtį nuo saulės.

Jaukumo suteiks augalai. Jeigu terasos nesupa gėlynas, padėkite vieną ar porą didesnių indų. Į juos pasodinkite po 1–3 augalus. Galite pakabinti du vazonėlius su vienmetėmis gėlėmis. To visiškai užteks papuošti poilsio zonai. Neapkraukite terasos mažais vazonėliais.

Jei šiltojo sezono pabaigoje tingite indus nešti į namus ir norite juos laikyti lauke ištisus metus, verčiau nusipirkite porą brangesnių, tvirtesnių. Į juos pasodinkite lauke žiemojančių augalų. Atsparūs šalčiui yra šamoto ir kitokios tvirtos keramikos, akmeniniai indai. Ant žemės paskleiskite akmenėlių, medžio žievės, kankorėžių – mulčias sulaikys drėgmę.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 19, antradienis.
  • Saulė teka 06:23, leidžiasi 18:31.
  • Mėnulis teka 11:24, leidžiasi 05:08.
  • Mėnulis Liūte 21:32, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis kovo 17 d.
  • Juozapas (Juozas, Juzė), Juozapota, Vilys, Vilė
  • Šv. Juozapas. Pempės diena. Tarptautinė kliento diena
  • Lapų diena tęsis iki vėlumos. Sėkite, sodinkite, pikuokite lapines, prieskonines daržoves. Sėkite veją. Persodinkite, laistykite kambarinius augalus. Tvarkykite sodą, aplinką. Skiepykite vaismedžius, spygliuočius.
  • Jei tą dieną parskrenda pempės, prasidės atšilimas. Jei tą dieną giedra, galima tikėtis pieningų metų.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius