• liepos 2 d., Ketvirtadienis

Puošniausios karpažolės Kalėdoms

Puošniausiąją karpažolę rinkitės tokią, kurios spalvingų pažiedžių centre išsiskleidę tik keli tikrieji žiedai. Kuo jų daugiau, tuo trumpesnis augalo gyvenimas. Apžiūrėkite, ar nėra sulaužytų stiebų ir dėmių ant lapų. Puošniausios karpažolės yra jautrios šalčiui, todėl nepirkite laikomų atvirame ore (pavyzdžiui, turguje), o tik šiltose parduotuvėse. Namo jas vežkite gerai įvyniotas į popierių ar bent apgaubtas maišeliais. Atsivežę namo pastatykite šviesioje vietoje, bet ne tiesioginiuose saulės spinduliuose. Jei kambario oras yra labai šiltas ir sausas, nukris dalis lapų. Prie įprastos kambario temperatūros puošniausiosios karpažolės prisitaiko gerai, todėl rūpesčių nekyla. Žemesnėje nei 15 °C temperatūroje jos vysta, praranda spalvą. Kenkia ir skersvėjai, šalto oro gūsiai, patenkantys į vidų atidarius langą. Laistykite vos šiltesniu nei kambario temperatūros vandeniu ir neleiskite žemei nei išdžiūti, nei užmirkti. Kas dvi savaites tręškite trąšomis žydintiems augalams. 

 

 

Visų karpažolių pieniškos sultys nuodingos. Jei namuose yra gyvūnų ar mažų vaikų, jas laikykite nepasiekiamoje vietoje. Žiemą žalumynų išsiilgę augintiniai (papūgėlės, katės, šunys ir kiti gyvūnai) gali apgraužti lapus, kurių vasarą net nepastebėtų. Vaikai susidomi ryškiomis spalvomis, gali skinti lapus, žaisti ar jų ragauti. Sultys dirgina odą, akis, burnos gleivinę.
Karpažolių lapais nepuoškite valgių. Priežiūros darbus (genėkite, persodinkite) atlikite mūvėdami pirštines.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Stihl

Sekite mus

Šiandien

  • Liepos 2, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:48, leidžiasi 21:58.
  • Mėnulis teka 19:08, leidžiasi 02:41.
  • Mėnulis Šaulyje 04:21, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 28 d.
  • Gantautė, Jotvingas, Marijonas, Napoleonas
  • Vaisių diena. Galima sėti, sodinti, pikuoti virš žemės vaisius vedančias daržoves, vijoklinius augalus, vazonuose augančius medžius, skiepyti (akiuoti) vaismedžius. Auginiais dauginkite vaiskrūmius. Imkite derlių greitam vartojimui. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Šaldykite vaisius, daržoves. Rinkite vaistinių augalų vaisius. Nepalanki diena sėti, sodinti salotas, ravėti, ruošti malkas.
  • Didelė rasa yra giedros ženklas.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar smarkiai nukentėjo Jūsų daržai nuo smarkių liūčių?

Įvykių kalendorius