• birželio 21 d., Pirmadienis

Pupuolės – šilumos mėgėjos

Neretai pupuoles painiojame su šparaginėmis pupelėmis. Iš tiesų išvaizda panaši, iš jų pagamintų patiekalų skonis – dar labiau… O kokių poreikių turi pupuolės?

 

 

 

*Šaltoką pavasarį pupuoles geriausia sodinti daigais. Sėklos būna juodos, baltos, rudos ar margos – nelygu veislė. Yra daug kultūrinių veislių, todėl visos vienodai atrodyti tiesiog negali. Sėklas reikėtų parą padaiginti namuose, šiltoje vietoje (30–35 ºC), suvyniotas į šlapią servetėlę. Pasėtos po vieną į durpinius puodelius, jos paauginamos šiltnamyje ir tik vėliau, neardant šaknų, susodinamos į lysvę ar kitą auginimo vietą.

*Lauke pupuolės sėjamos, kai dirvos temperatūra siekia 15 ºC. Kad gegužės pradžioje šiluma būtų tokia, galima pakloti tamsią daržo plėvelę, o daigams padaryti dvigubos plėvelės priedangas.

*Daigus sode pradedama sodinti gegužės antroje pusėje ir baigiama birželio pradžioje, nes jie labai jautrūs šalnoms. Tarp augalų paliekami 20–50 cm tarpai. Palaistoma šiltu vandeniu, jei orai vėsūs – pridengiami daržo plėvele. Šiltnamyje augintus daigus po plėvele reikėtų palaikyti kelias dienas ne tik dėl šilumos, bet ir saugant nuo vėjo ir saulės spindulių, kol pripras prie lauko sąlygų.

*Atramas geriau padaryti iš anksto, kad vėliau netyčia nenulaužtumėte augančių daigų.

*Vasarą pupuolių priežiūra labai paprasta: reguliariai laistomos, retkarčiais supurenant žemės paviršių, raunamos piktžolės. Patręšti užtenka 2–3 kartus: prigijusius augalus, prieš žydėjimą ir po jo.

*Jokiu būdu nesutankinkite augalų. Jie labai nemėgsta šešėlio ir tankmės. Rečiau pasodintos pupuolės greičiau auga ir gausiau dera, taigi tankus sodinimas derliaus nepadidins.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 21, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 17:44, leidžiasi 02:38.
  • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 18 d.
  • Alicija, Aloyza, Aloyzas, Vasarė, Galmina, Galminas
  • Tarptautinė jogos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, prieskonius. Prisipjaukite spygliuočių ir kitų sumedėjusių augalų auginių, juos pamerkite į vandenį, kad įsišaknydintų. Sėkite, pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus, prieskoninius augalus. Nerekomenduojama kirsti medžių, džiovinti vaisių, žolelių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Kai sliekai šalia kits kito kupetėles surausia, vasarą sulauksi saulėtos dienos ir gražaus oro.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar žinote apie galimybę mūsų svetainėje užduoti klausimą specialistui?

Įvykių kalendorius