• kovo 22 d., Šeštadienis

Raganės: mitas, kad jos įnoringos

Raganių augintojai teigia, kad tai, jog raganės laikomos kaprizingais augalais, yra nepagrįstas mitas…

 

Dauginama auginiais

Raganės dauginamos trimis būdais: sėklomis, auginiais ir skiepijant. Tiesa, pirmasis naudojamas gana retai, o skiepijama tik tada, kai augalą sunku padauginti auginiais.

Pats populiariausias dauginimas auginiais birželio mėnesį. Reikia turėti nemažai žinių ir patirties, kad galėtum pastebėtum tinkamiausią momentą, kai ūgliai būna nei per minkšti, nei pernelyg sumedėję. Geriausi – nuo 7 iki 8 cm aukščio, su dviem pumpurėliais ir vienu lapeliu viršutinio pumpuro aukštyje.

Auginiai sodinami gryname ore, lysvėse, medžiagomis praturtintoje dirvoje, glaudžiai vienas šalia kito.

Priežiūra iškart pasodinus

Raganėms reikalinga humusinga dirva, gerai sulaikanti vandenį. Rekomenduojama prieš sodinant augalus patręšti dirvą. Idealaus dydžio duobutė – 30 cm pločio ir 50 cm gylio. Augintojai pataria iki 8 cm užkasti apatines šakeles – tai vėliau paskatins bazinių šakelių augimą. Dar rekomenduojama raganes į duobes dėti šiek tiek įstrižai ir ypač saugoti šaknis nuo stiprios saulės ir džiūvimo. Dėl šios priežasties iškart po pasodinimo dirvos paviršius dažnai yra kuo nors pridengiamas. Galima šalia auginti ir didelį krūmą – jis taip pat apsaugos nuo klimato kontrastų ir sumažins augalų vargus vasarą.

Atidžiau rinktis reikėtų raganes konteineriuose – jos galėjo patirti sunkumų transportuojant ir sandėliuojant. Tokius augalus reikėtų ypač rūpestingai prižiūrėti iškart po pasodinimo ir vegetacijos pradžioje.

Raganes dirvoje verčiau laistyti rečiau, bet gausiai, nei po truputį ir dažnai. Mat tai paskatintų paviršinių šaknų vystymąsi ir jas lengviau pažeistų karščio bangos.

Atramos raganėms gali būti padarytos iš bet kokių medžiagų – metalo, medžio. Svarbu tik, kad nebūtų pernelyg glotnios. Graži atrama bus ir šalimais augantis medis.

Paprasčiau, nei galvojama

Raganės dažnai nepelnytai laikomos gana reikliomis. Iš tiesų, jei šiems augalams netrūksta vandens ir maisto, jie vystosi puikiai – tvirti ir atsparūs ligoms. Be to, giliau pasodintos raganės gali atsigauti ir atželti.

Būtina praturtinti dirvą. Tikslas – „užpildyti“ šaknis maisto medžiagomis. Graži raganė yra ta, kuri demonstruoja gausias atsargas sukaupusias šaknis. Rekomenduojama tręšti dukart: vieną – prieš pat vegetacijos pradžią, kitą – po žydėjimo. Genėjimas reikalingas, jei augalas nėra itin stiprus, ypač hibridas dideliais žiedais.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Kovo 22, šeštadienis.
  • Saulė teka 06:16, leidžiasi 18:37.
  • Mėnulis teka 03:29, leidžiasi 08:53.
  • Mėnulis Ožiaragyje 09:28. Delčia 13:29
  • Benvenutas, Gedgaudas, Gedgaudė, Kotryna, Vydūnas
  • Pavasario šauktuvės. Pasaulinė vandens diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Šaknų diena. Palanki diena sėti, sodinti šakniavaisius. Tręškite, genėkite, retinkite medžius, krūmus, gyvatvores ir dekoratyvinius augalus. Naikinkite žemėje gyvenančius kenkėjus. Nudenginėkite rožes, iškelkite iš saugyklų begonijas ir kitus augalus. Kraukite kompostą.
  • Kokia diena kovo 22-ąją – tokia bus ir vasara.
e-seklos

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius