Raganių karalystė Šumskų ūkelyje
Nedideliame 6,5 a sklype kaunietis Paulius Danielius įkūrė tikrą raganių rojų. Naudingo ploto, t. y. tokio, kuris skirtas augalams, yra gerokai mažiau – juk ir pastatai užima vietą. Tačiau čia telpa beveik 100 veislių raganės. Yra ir šiltnamis, kuriame Danielių šeima augina pomidorus, paprikas ir agurkus. Maždaug 3 m pločio juosta palei vieną tvorą skirta mažam sodeliui. Čia tarpsta gervuogės, šilauogės, šiek tiek braškių, žemuogės, avietės, trešnė, persikai, svyruoklinis ir žemaūgis šilkmedžiai, citrinvyčiai, aktinidijos (jos jau lyg ir turėtų pradėti derėti, bet pavasarį vis apšąla). Taip pat sklype šen bei ten auga keletas obelų, kriaušių, vyšnių, medlievų, juodųjų serbentų. Šeimininkės aistra – lelijos, rožės, hortenzijos, tulpės ir kai kurios kitos gėlytės, o Paulius rūpinasi visais valgomais augalais ir raganėmis. Sodo šeimininkas apie pastarąsias sutiko papasakoti šiek tiek plačiau.
Pirmiausia norėčiau pabrėžti, kad raganes auginu dar tik trejus metus savo malonumui, tad visą šią veiklą galima laikyti mėgėjiška ir šiek tiek eksperimentine. Po pirmųjų bandymų nusprendęs ja užsiimti rimčiau ilgokai ieškojau informacijos internete, augintojų svetainėse, esu užsiregistravęs dviejose raganių mylėtojų feisbuko grupėse, taip pat žiūriu kitų entuziastų vaizdo įrašus Youtube kanale. Ypač įdomūs ir naudingi didelę patirtį turinčio Britanijos raganių draugijos (angl. The British Clematis Society) nario Keno Blacko vaizdo įrašai ir patarimai. Daug naudingos informacijos galima rasti Tarptautinės raganių draugijos (angl. International Clematis Society) interneto svetainėje www.clematisinternational.com.
Manau, kad mažiausia, ką galiu padaryti, tai, K. Blacko žodžiais tariant, „pasinaudoti kiekviena proga skatinti žmones auginti raganes ir auginti jų kuo daugiau“!
Visą straipsnį skaitykite „Sodo spalvų“ 2023 m. birželio mėnesio numeryje.
Pauliaus Danieliaus nuotr.