• liepos 22 d., Pirmadienis

Raganių karalystė Šumskų ūkelyje

Nedideliame 6,5 a sklype kaunietis Paulius Danielius įkūrė tikrą raganių rojų. Naudingo ploto, t. y. tokio, kuris skirtas augalams, yra gerokai mažiau – juk ir pastatai užima vietą. Tačiau čia telpa beveik 100 veislių raganės. Yra ir šiltnamis, kuriame Danielių šeima augina pomidorus, paprikas ir agurkus. Maždaug 3 m pločio juosta palei vieną tvorą skirta mažam sodeliui. Čia tarpsta gervuogės, šilauogės, šiek tiek braškių, žemuogės, avietės, trešnė, persikai, svyruoklinis ir žemaūgis šilkmedžiai, citrinvyčiai, aktinidijos (jos jau lyg ir turėtų pradėti derėti, bet pavasarį vis apšąla). Taip pat sklype šen bei ten auga keletas obelų, kriaušių, vyšnių, medlievų, juodųjų serbentų. Šeimininkės aistra – lelijos, rožės, hortenzijos, tulpės ir kai kurios kitos gėlytės, o Paulius rūpinasi visais valgomais augalais ir raganėmis. Sodo šeimininkas apie pastarąsias sutiko papasakoti šiek tiek plačiau.

 

Pirmiausia norėčiau pabrėžti, kad raganes auginu dar tik trejus metus savo malonumui, tad visą šią veiklą galima laikyti mėgėjiška ir šiek tiek eksperimentine. Po pirmųjų bandymų nusprendęs ja užsiimti rimčiau ilgokai ieškojau informacijos internete, augintojų svetainėse, esu užsiregistravęs dviejose raganių mylėtojų feisbuko grupėse, taip pat žiūriu kitų entuziastų vaizdo įrašus Youtube kanale. Ypač įdomūs ir naudingi didelę patirtį turinčio Britanijos raganių draugijos (angl. The British Clematis Society) nario Keno Blacko vaizdo įrašai ir patarimai. Daug naudingos informacijos galima rasti Tarptautinės raganių draugijos (angl. International Clematis Society) interneto svetainėje www.clematisinternational.com.

 

 

Manau, kad mažiausia, ką galiu padaryti, tai, K. Blacko žodžiais tariant, „pasinaudoti kiekviena proga skatinti žmones auginti raganes ir auginti jų kuo daugiau“!

 

Visą straipsnį skaitykite „Sodo spalvų“ 2023 m. birželio mėnesio numeryje.

Pauliaus Danieliaus nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 22, pirmadienis.
  • Saulė teka 05:13, leidžiasi 21:37.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 05:46.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Dalius, Magdalena, Mantilė
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite žydinčius krūmus, gėles. Sandėliuokite daržoves, konservuokite. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, taip pat vaistažoles. Valykite rūsius. Naikinkite namuose gyvenančius kenkėjus. Nerekomenduojama laistyti, sėti, sodinti.
  • Kai anksti vakare atsiranda rasa, reikia laukti gero oro.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius