• birželio 14 d., Šeštadienis

Raktažolė – spalvinga namų puošmena

Straipsnyje „Raktažolės – spalvų ir trapumo žaismas“ aptarėme dvi raktažolių rūšis: švelniąją ir taurinę. Šiame straipsnyje trumpai pristatysime populiarumo laurus skinančią paprastąją raktažolę ir pateiksime kelis naudingus patarimus šias gėles auginantiems.

 

 

Pirmauja paprastoji raktažolė

 

Paprastoji raktažolė (P. vulgaris) jau keliolika metų džiugina ryškiomis spalvomis pavasarinių gėlių pirkėjus. Žiemą, iki žiedpumpurių krovimo, laikoma 5 °C šilumoje. Pašildžius iki 10 °C, auga ir skleidžiasi žiedai. Jie būna ant neilgų kotelių, bet žydi gausiai.

Dar puošnesni paprastosios raktažolės hibridai. Žiedai gali būti dvispalviai, pusiau pilnaviduriai, su ilgesniais koteliais.

Sunku atsispirti spalvotosioms raktažolėms. Nusipirkus bent vieną, nušvinta namai, pagerėja nuotaika. Kambaryje jos žydi apie 2–3 savaites. Po to augaliukus galima išmesti (jei nenorite auginti ar neturite kur) arba pasilikti ir pavasarį pasodinti sode. Norint išlaikyti iki balandžio ar gegužės mėnesio peržydėjusias raktažoles reikėtų perkelti į didesnius vazonėlius, patręšti, reguliariai laistyti.

 

Papuoš namus

*Pirktos raktažolės laikomos nelabai šiltoje vietoje (geriausia 12–15 °C temperatūroje), kad ilgiau žydėtų.

*Jei oras namuose labai sausas, dažnai purkškite augalus, drėkinkite orą.

*Raktažolės mėgsta šviesią, bet saulės nekaitinamą vietą. Vėsiame kambaryje jas gali pusę dienos apšviesti spinduliai.

*Šios gėlės laistomos reguliariai, kad žemė vazone visada būtų drėgna. Kol jos žydi, kas 10 dienų tręšiamos silpnu trąšų tirpalu.

 

Nebijokite nesėkmės

Nupirktos ir parneštos namo raktažolės gali vysti. Įsitikinkite, kad žemė vazonėlyje yra drėgna (ne šlapia!). Perdžiūvusį augalą 15 minučių įstatykite į dubenėlį su kambario temperatūros vandeniu, palaikykite, po to iškelkite ir leiskite nubėgti jo pertekliui.

Kai kada raktažolės pradeda gelsti labai sausuose ir šiltuose kambariuose. Tai natūralu – juk joms palankiausios sąlygos yra drėgnas oras ir 12–15 °C šiluma. Suraskite augalams vėsesnę vietelę, padėkite po vazonėliais padėklus su drėgnomis samanomis arba dažnai purkškite.

Per tamsiai laikomos raktažolės praranda būdingą žiedų spalvą ir dydį.

 

Kaip pražydinti be šiltnamio?

Vasaros pabaigoje arba rugsėjo mėnesį išsirinkite sode kelis gerai augančius kerelius ir persodinkite juos į vazonus. Su vazonais augalus įkaskite lysvėje – tegul sau laukia šaltojo meto. Per žiemą raktažoles geriausia laikyti dėžėse, užpiltas pjuvenomis, artimoje 0 °C temperatūros patalpoje. Žemė neturi išdžiūti. Žiemą bus nesunku augalus išimti iš dėžių, nuvalyti ir nunešti į vėsią šviesią patalpą (5–10 °C), kur pradės augti ir pražys.

Jei neturite vėsios patalpos, palikite raktažoles įkastas į lysvę sode. Pašalus uždenkite viena kita eglišake ir pažymėkite tą vietą kuoleliais. Sunkiausias darbas bus žiemą – iš po sniego iškasti vazonus.

 

O jei sulauksite, kol sniegas nutirps, raktažoles pastatykite gerai saulės šildomoje vietoje lauke, balkone – pražys per kelias savaites.



Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 14, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:57.
  • Mėnulis teka 00:23, leidžiasi 06:58.
  • Mėnulis Vandenyje 14:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Almina, Valerijus, Digna, Bazilijus
  • Gedulo ir vilties diena (vėliava). Pasaulinė kraujo donoro diena.Tarptautinė blogerių diena. Palaimintojo archivyskupo Teifiliaus Matulionio diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius