• birželio 21 d., Šeštadienis

Raktažolės – spalvų ir trapumo žaismas

Raktažolių žiedų vaivorykštė pavasarį parduotuvėse skelbia jau nuo sausio ar vasario. Bet tikrasis šių gėlių bumas – balandį, kai švelnūs žiedeliai skleidžiasi ir po priedangomis, šiltuose sodo kampeliuose, ir užuovėjose prie namų. Savas raktažoles galima pražydinti šiltnamiuose ir įstiklintuose balkonuose.

 

 

 

Švelniausios spalvos

Ne veltui ši rūšis vadinama švelniąja raktažole (P. malacoides). Grakštūs žiedynai sudaryti iš keliais aukštais ant žiedynkočio išsidėsčiusių nedidelių žiedelių. Spalvų gama plati: nuo baltos ir pačios šviesiausios rožinės iki raudonos ir violetinės. Žiedynkočiai iškyla virš apvalių, dantytais krašteliais lapų kupsto, siekia 30–45 cm aukštį.

Šios švelnios gėlytės sėjamos šiltnamiuose vasarą. Mėnesio amžiaus daigeliai išpikuojami į dėžutes, o dar po mėnesio ar dviejų pasodinami į atskirus vazonėlius. Rudenį ir žiemą raktažolės laikomos vėsiai. Per žydėjimą taip pat neturi būti per šilta, pakanka 12 °C. Apdulkinus žiedelius, po mėnesio subręsta sėklos. Ir vėl kartojasi sėjos, augimo, žydėjimo ratas.

Švelniąsias raktažoles namuose geriausia laikyti šviesioje, nesaulėtoje, nelabai šiltoje vietoje. Šiltame kambaryje jos greitai peržydi, o jei trūksta šviesos – žiedynai auga laibi, blunka žiedų spalvos. Peržydėjusios šios raktažolės visai sunyksta – jos yra vienmetės.

 

 

Rausvos taurelės

Taurinės raktažolės (P. obconica) yra daugiametės. Šiltnamiuose jas galima sėti, auginti ir pražydinti visus metus. Joms užaugti reikia 6–10 mėnesių. Įvairių violetinių, raudonų ir rožinių atspalvių žiedai susitelkę į apvalius žiedynus ant 20–30 cm ilgio žiedynkočių.

Taurines raktažoles galima auginti kelerius metus. Peržydėjusias jas reikėtų pasodinti į didesnį vazoną su kompostinės ir durpinės žemės mišiniu. Vasarą šios gėlės auginamos ant nekarštos palangės arba sode, pusšešėlyje. Žiemą galima laikyti vėsiame kambaryje (10–15 °C).

Per giliai pasodintos, per gausiai laistomos raktažolės supūva. Jos taip pat nemėgsta užkalkėjusios žemės ir didelio kiekio trąšų – šaknys labai jautrios druskoms.

 

Taurinės, o kartais ir švelniosios raktažolės jautriems žmonėms gali sukelti alergiją. Venkite be reikalo liesti, glostyti lapus. Persodinti augalus reikėtų tik apsimovus pirštines.



Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 21, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 01:42, leidžiasi 17:18.
  • Mėnulis Jautyje 04:59, dylantis, IV ketvirtis. Delčia birželio 18 d.
  • Alicija, Aloyza, Aloyzas, Vasarė, Galmina, Galminas
  • Tarptautinė jogos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Šaknų diena. Galima sodinti šakniavaisius, juos tręšti, krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą. Galima genėti medžius, krūmus. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Tręškite augalus, palaistykite rūgščią žemę mėgstančiuosius parūgštintu vandeniu. Skinkite gėles - gerai laikysis vandeny. Ypač palankus metas rinkti ir džiovinti dilgėlių lapus. Nepalanki diena konservuoti, virti uogienes.
  • Kai sliekai šalia kits kito kupetėles surausia, vasarą sulauksi saulėtos dienos ir gražaus oro.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius