• rugpjūčio 20 d., Antradienis

Raudonžiedis kryžmenis vilioja drugelius

Kryžmenis (Phuopsis (A. Grisebach) Hook. f.) – raudinių (Rubiaceae) šeimos daugiametis žolinis augalas. Gentyje yra tik viena rūšis – raudonžiedis kryžmenis (Ph. stylosa (Trin.) B. D. Jackson.), anksčiau vadintas svyrančiąja krunele (Crucianella stylosa Trin.). Ji kilusi iš Pietvakarių Azijos (auga Rytų Turkijoje, Kaukaze, Šiaurės Irane).

Dekoratyvinės savybės ir auginimo sąlygos

Raudonžiedis kryžmenis yra visžalis augalas besidriekiančiais stiebais, kuriais greitai plinta į šalis. Aukštis apie 20 cm. Lapai labai dekoratyvūs, šviesiai žali, linijiškai lancetiški, aromatingi. Žiedai rožiniai, purpuriniai, susitelkę į apvalų žiedyną. Jie skleidžia specifinį aromatą, kuris pritraukia drugelius. Žydi birželio–rugpjūčio mėnesiais.
Augimo sąlygoms raudonžiedis kryžmenis nereiklus. Jis gali augti bet kokioje sodo žemėje, bet labiau mėgsta purią, humusingą. Vieta turi būti sausa. Pakenčia sausrą. Tai šviesamėgis augalas, bet gerai veša ir lengvame pavėsyje. Vienoje vietoje jis gali augti 5–8 metus.

Priežiūra nesudėtinga

*Pavasarį žemę aplink augalą reikėtų sukasti, o purenti – visą sezoną.
*Dėl tankios lapijos raudonžiedžio kryžmenio nereikia laistyti per sausras. Žinoma yra ir išimtinių atvejų. Jei augalas buvo pasodintas saulėtoje vietoje sausringu metu ir nespėjo prigyti – pradės vysti, džiūti. Tuomet jį reikėtų pridengti nuo tiesioginių saulės spindulių ir reguliariai laistyti.
*Žiemoti paliekama antžeminė, dalis, kuri apsaugo kryžmenį nuo žiemos šalčių. Dengiami tik rudenį pasodinti jauni augalai.
*Pavasarį, pamačius apmirusią antžeminę dalį, nereikia skubėti augalo šalinti iš gėlyno. Sušilus orui, jis atžels.

Dauginimo būdai ir pritaikymas

Šis augalas dauginamas sėklomis ir kero dalimis. Sėklos sėjamos pavasarį į dirvą arba į dėžutes (kovo mėnesį). Sudygsta po dviejų savaičių. Jos daigios 2–3 metus. Kerai dalijami anksti pavasarį arba rudeniop (po žydėjimo).
Raudonžiedis kryžmenis auginamas alpinariumuose, lysvaitėse, atraminėse sienutėse, grupėmis su kitomis daugiametėmis gėlėmis, laukinių augalų gėlynuose, naudojamas kaip fonas.

Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
free online course
download lenevo firmware
Download Best WordPress Themes Free Download

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Rugpjūčio 20, antradienis.
  • Saulė teka 06:04, leidžiasi 20:40.
  • Mėnulis teka 22:37, leidžiasi 11:01.
  • Mėnulis Avine, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugpjūčio 15 d.
  • Bernardas, Tolvinas, Neringa
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite šakniavaisius (ropes, ridikus, ridikėlius), tręškite pomidorus, paprikas ir ankštines daržoves. Pjaukite, aeruokite veją. Kirskite krūmus. Rinkite vaistinius augalus, darykite gydomųjų žolelių pagalves. Pjaukite, skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas. Naikinkite pelėsius. Vėdinkite patalpas, patalus. Ypač palanki diena nuimti derlių, konservuoti, sandėliuoti.
  • Jeigu labai aiškiai girdimi tolimi arba tylūs garsai, tai gali būti lietaus.
Didelis baneris 1 laužtinis vertikalus

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus