• balandžio 20 d., Šeštadienis

Renovuotas rūsys – kitas rūsys

Renovuotas gyvenamojo namo rūsys gali pasitarnauti naudingojo ploto didinimui. Jame galėsite įsirengti sporto arba žaidimų kambarį, poilsio patalpas ar barą, muzikos studiją, net miegamąjį ar kitoms reikmėms skirtas patalpas. Svarbiausia tai, kad renovacija kainuoja žymiai mažiau, negu namo priestato statyba arba kiti naudingojo ploto plėtros darbai.

 

 

 

 

Rūsio hidroizoliacijos klausimai ir atsakymai

 

Naudojant pažangias renovavimo technologijas, rūsys gali būti toks pat patogus, kaip ir bet kuris kitas namo kambarys. Tačiau darbo procese kyla ir problemų: viena jų – patalpų hidroizoliacija.

Jeigu gyvenamąjį namą įsirengėte ne patys, bet įsigijote iš ten anksčiau gyvenusių šeimininkų, negalite būti įsitikinęs, kad namo statybos metu buvo įrengta išorinė rūsio hidroizoliacija. Dėl jos nebuvimo arba (1 pav.) esamų defektų rūsyje kaupiasi drėgmė bei pelėsiai, o tai komplikuoja renovacijos darbus. Jei nėra išorinės hidroizoliacijos, požeminiai vandenys spaudžia pamatų betoną arba sienų mūrą, prasiskverbusi drėgmė kyla per pastatų sienas ir, prasiskverbusi pro pamatų plokštes, patenka ne tik ant rūsio, bet ir kambarių grindų bei sienų. Požeminių patalpų sienose esantis vanduo padidina jų drėgmę, ardo tinką, sienas, pamatus, skatina druskų ir pelėsių atsiradimą. Šių problemų sprendimų pasirinkimas yra pakankamai ribotas, nes naudojamos hidroizoliacinės medžiagos turi būti atsparios vandens slėgiui.

 

Vidinės hidroizoliacijos darbai atliekami šia tvarka: pirmiausia nuvalykite seną tinką bent 80 cm atstumu nuo drėgmės pažeistos vietos. Pagilinkite senus sujungimus tarp plytų iki 2 cm ir užpildykite universaliu vandeniui atspariu skiediniu. Šiam tikslui tinka cementinė hidroizoliacija „weber.tec 930“. Tai yra vienkomponentinis mišinys, pasižymintis aktyviu kapiliariniu poveikiu, atsparus sulfatams (iki 3 g/l vandens), tinkamas hidroizoliuoti vandens talpyklas, rezervuarus, galinčius turėti tiesioginį salytį su geriamuoju vandeniu.

Vietose, kur jungiasi grindys ir siena, padarykite 4×4 cm griovelį, kad jose būtų galima padaryti suapvalintas atramas iš nesusitraukiančio betono „NAKS JC55“ skiedinio. Šis skiedinys paprastai naudojamas betoninių detalių montavimui ir siūlių tarp jų sujungimui, taip pat liejimui siauruose plyšiuose. Šio skiedinio sluoksnis tepamas ant seno mūro. Tinka naudoti patalpų viduje ir išorėje. Jei iš sienos sunkiasi vanduo, jį galima stabdyti hidrauliniu sandarikliu „Waterplug“. Parduodamas kaip sausas mišinys. Norėdami sustabdyti vandens pratekėjimą, didelio klampumo skiediniu užpildykite įtrūkimus ir siūles, pro kurias sunkiasi vanduo. Taip pat galima į plyšius ir įtrūkimus nedideliuose plotuose supilti sausą mišinį, prilaikyti jį drėgnu šepečiu, kol jis sukietės. Kietėjimo procesas užtrunka trejetą minučių. Norint efektyviai sutvarkyti įtrūkimus, kurių gylis yra 3–4 kartus didesnis nei jų plotis, pakanka nedidelio drėkinimo. Įtrūkimai turėtų būti paruošiami pagal nurodytą proporciją. Sandariklį „Waterplug“ galima naudoti ir kaip išlyginamąjį glaistą.

Šiuo atveju medžiagą tepkite ant viso paviršiaus nerūdijančio plieno mentele ir drėkinkite šlapiu šepečiu. Nuvalytą pagrindą, kol jis nesudrėko, užtepkite sutvirtinančiu betono skiediniu „NAKS JC55“. Rūsio patalpa privalo turėti vertikalią ir horizontalią hidroizoliaciją. Norėdami išvengti kapiliarinės drėgmės po rūsio lubomis, šiuo skiediniu sudarykite jų horizontalų apsauginį sluoksnį.

Sutvarkę įtrūkimų bei mūro siūlių vietas, kur sunkėsi vanduo, kaip hidroizoliaciją užtepkite 2 sluoksnius elastingo hidroizoliacinio skiedinio (rekomenduotina „Cerest CR166“). Teptuku ar mentele medžiagą tepkite gausiai ant viso paviršiaus. Bendras sauso sluoksnio storis turi būti bent 2 mm bet kurioje hidroizoliacijos vietoje. Kiekvieną kitą sluoksnį tepkite po to, kai ankstesnis visiškai išdžius, statmenai vieną kitam, ne anksčiau kaip po 4–8 valandų. Visame plote išdžiovinus hidroizoliacinį sluoksnį, rūsio paviršiai tinkuojami drėgmei atspariu tinku.

Pažymėtina, kad straipsnyje minėto nesitraukiančio betono, sandariklių bei drėgmei atsparaus tinko visada galima įsigyti prekybos centruose.

 

 

Tekstas ir piešiniai – Vytauto Mankevičiaus. Nuotraukos – Shutterstock, Pixabay.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2021 m. sausio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 20, šeštadienis.
  • Saulė teka 06:04, leidžiasi 20:33.
  • Mėnulis teka 16:36, leidžiasi 05:23.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Gostautas, Eisvydė, Marcijonas, Agnė (Agnetė), Traidenis
  • Kinų kalbos diena.
  • Šaknų diena. Sėkite ir sodinkite visas daržoves, gėles, vijoklius, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, daigus, persodinkite kambarines ir balkonines gėles. Sėkite veją. Dauginkite dalindami, šaknydindami. Dirbkite žemę, purenkite, kaupkite. Nerekomenduojama sėti ir sodinti gūžinių salotų, genėti gyvatvorių, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržovių, vaisių.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius