Rodžersijai – pavėsio karalienės titulas
Jos mėgsta pačias drėgniausias vietas. Tai galingi ilgaamžiai, daugiamečiai uolaskėlinių šeimos augalai stambiais lapais ir ilgais, storais išsišakojusiais šakniastiebiais. Žiedynai – didžiulės, šiek tiek palinkusios, šakotos, įspūdingos šluotelės.

Žinomiausios rūšys
Kaštonlapė rodžersija (R. aesculifolia) žydinti būna iki 140 cm, o prieš žydėjimą ir po jo – apie 90–100 cm aukščio. Priešaknio lapai išauga ant ilgų (iki 50 cm) lapkočių, iki 50 cm skersmens ir forma primena kaštonų lapus. Besiskleidžiantys lapai burokų spalvos su bronziniu atspalviu, paskui šviesiai žali ir reljefiškai gysloti. Smulkūs, balti arba vos rožiniai kvapnūs žiedeliai sudaro stambias šakotas šluoteles ant tvirtų žiedkočių. Lapkočiai ir stiebai apžėlę rudais plaukeliais. Augalas žydi nuo birželio pabaigos iki liepos pabaigos.
Plunksnalapė rodžersija (R. pinnata) per žydėjimą siekia maždaug 100–120 cm, prieš ir po žydėjimo – iki 50–60 cm. Lapai plunksniškai karpyti, iki 50 cm ilgio ir 30 cm pločio. Besiskleidžiantys lapai purpuriniai, o vėliau tamsiai žali, reljefiškai gysloti. Stiebas smarkiai išsišakojęs, daug lašišos rausvumo žiedų šluotelių. Augalas žydi liepą–rugpjūtį.
Korėjinė rodžersija (R. podophylla) būna 120 cm žydėjimo metu, prieš ir po žydėjimo – 100 cm aukščio. Turi šliaužiantį šakniastiebį. Lapai iki 40 cm skersmens, su daugybe reljefinių gyslelių, besiskleisdami bronzinės spalvos, o vėliau vidutiniškai žali. Žiedai kvapnūs, kremiškai balti, sudaro purias šakotas šluoteles. Šios rodžersijos žydi liepą–rugpjūtį.
Įspūdingų daugiamečių priežiūra
*Rodžersijoms reikia trąšios, daug maistingų elementų ir humuso turinčios, giliai įdirbtos ir drėgnos dirvos. Jos turi augti pusiau pavėsyje arba saulėtoje vietoje, bet ne saulėkaitoje.
*Augalus būtina apsaugoti nuo smarkių vėjų.
*Pavasarį iš gėlyno pašalinami sunykę pernykščiai lapai ir stiebai.
*Rodžersijos reguliariai laistomos ir tręšiamos organinėmis trąšomis. Žiedkočiai su nužydėjusiais žiedynais nupjaunami prie naujo pirmojo lapo.
*Rudenį augalai pamulčiuojami pūdiniu ir sausais lapais tam atvejui, jei užeitų šalčiai be sniego.
*Visų rūšių augalai gerai žiemoja vidutinio klimato juostoje, bet plunksnalapes rodžersijas reikėtų kruopščiai uždengti.
Kaip pasidauginti?
*Rodžersijos dauginamos šakniastiebiais. Jų pasiruošiama vėlų rudenį. 7–10 cm ilgio gabalėliai pasodinami į dėžes su žeme ir pastatomi šaltoje, bet neįšąlančioje patalpoje. Pavasarį daigai persodinami į durpinius puodelius, o vasarą drauge su jais – į lysvę, kur paliekami iki ateinančio pavasario.
*Rodžersijos dauginamos ir sėklomis. Jos sėjamos šviežiai surinktos į dėžes rudenį ir išnešamos į sodą pašaldyti. Pavasarį sėklos įnešamos į patalpą ir greitai sudygsta. Daigai išpikuojami į vazonėlius, paauginami ir persodinami į lysvę. Į nuolatinę vietą augalai perkeliami tik po dvejų metų.