• spalio 4 d., Trečiadienis

Rožės vazonuose augs daug metų

Jei neturite sodo, daug metų rožes galite auginti vazonuose ir jomis puošti balkoną. Vazonas parenkamas pagal krūmelio dydį.

 

 

 

Sudėtingiausia dalis – tinkamas žiemojimas. Vazoninių rožių ramybės periodas trumpesnis nei sodinių. Be to, jis dar priklauso nuo žiemojimo sąlygų: kuo šilčiau ir šviesiau laikomas augalas, tuo anksčiau pabunda.

Žiemojimui reikalinga vėsi patalpa. Idealu, jei vazonus galima sunešti į 1–5 °C šilumos rūsį ar garažą (tokioje temperatūroje apie du mėnesius šviesa nebūtina). Prieš išnešant į žiemojimo vietą, patrumpinami stiebai ir nukarpomi lapai. Jums tereikės stebėti, ar neišdžiūvo žemė.

Šiltesnėse žiemojimo vietose rožytės ilsisi apie mėnesį, o vėliau pradeda sprogti pumpurai. Svarbu ilgai nelaikyti tamsoje. Vos pradėjusius sprogti augalus vėl pastatykite kuo šviesesnėje vietoje.

Persodinamos rožės kiekvienos žiemos pabaigoje – pradėjusios sprogti arba prieš pumpurų sprogimą.

Pradėjusios augti rožės laikomos šviesioje, saulėtoje vietoje, gerai vėdinamoje patalpoje. Žiedams sukrauti reikia kuo daugiau saulės spindulių. Tad kambariuose jos gali žydėti skirtingu metu. O priežiūra – tai reguliarus laistymas ir tręšimas.

Kambariuose pradėjusias augti rožes į lauką išnešti galima tik pasibaigus šalnoms. Jos palaipsniui pratinamos prie lauko sąlygų ir tiesioginių saulės spindulių.

 

 

Pexels nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 4, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:27, leidžiasi 18:47.
  • Mėnulis teka 20:34, leidžiasi 14:29.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 29 d.
  • Auksuolė, Eivydė, Eivydas, Edvinas, Mąstautas, Pranciškus (Pranas)
  • Šv. Pranciškus. Pasaulinė gyvūnų globos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Genėkite žydinčius krūmus, vijoklinius augalus. Mulčiuokite daugiametes gėles, rožes ir kitus augalus. Kovokite su žemės paviršiuje gyvenančiais kenkėjais. Džiovinkite vaistažoles. Imkite ir džiovinkite derlių. Nereikėtų laistyti.
  • Žiūrėk lauko vasarą, o sodo – rudenį.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius