• rugpjūčio 4 d., Trečiadienis

Rožių dauginimo auginiais ABC

Pamačius pas draugus žiedais apsipylusią rožę, kyla noras įsigyti tokią pačią. Tik ne visada pavyksta gauti tokios veislės sodinuką, o kai kada ji iš viso nežinoma. Yra kitas būdas – patiems užsiauginti rožę. Tereikia paprašyti šakelės ir turėti šiek tiek kantrybės, kol iš auginio susiformuos nedidelis krūmelis. Savašaknės rožės turi daug teigiamų savybių: niekada nebūna laukinio poskiepio atžalų, neilgas ramybės periodas. Bet yra ir trūkumų – jos jautresnės šalčiui, todėl žiemai dengti reikia atsakingiau. Tada rožės išgyvens ilgiau nei skiepytos.

 

 

 

 

Kaip tai padaryti?

Tinkamiausias laikas dauginti rožes – vasaros vidurys, kai šakelės jau būna pradėjusios medėti. Auginiai pjaunami su 1 arba 2 tarpubambliais (2–3 lapais), kurie yra 6–10 cm ilgio. Apatinis pjūvis daromas įstrižai tuoj po lapu, viršutinis – 1–1,5 cm virš antrojo lapo. Lapai sutrumpinami perpus.

Dauginimo vazonėliai arba dėžutės pripilami substrato. Tai gali būti durpių ir smėlio (1 : 1) mišinys, grynas smėlis arba apatinis sluoksnis durpių, viršutinis (apie 5 cm) – smėlio. Paruošti auginiai susmeigiami į substratą maždaug 2 cm gyliu. Apatines stiebelių dalis galima pamirkyti šaknijimąsi skatinančiame preparate.

Vazonėlis arba dauginimo dėžutė apgaubiama polietileno maišeliu ar (jei kraštai aukšti) uždengiama stiklu. Laikoma šiltoje šviesioje vietoje, saugoma nuo saulės spindulių. Kasdien auginius reikėtų atidengti ir kelias minutes pravėdinti.

Kad auginiai įsišaknijo, rodo sprogstantys pumpurai ir nauji lapeliai. Senieji lapai gali nukristi, bet jei stiebai ir pumpurai žali – auginys gyvas. Neskubėkite persodinti, tik kasdien vis ilgesniam laikui atidenkite dauginimo dėžutę.

Rudenį įsišaknijusios rožės persodinamos po vieną į atskirus vazonėlius. Vėstant orams, jas geriausia laikyti šiltnamyje. Kadangi šaknų sistema dar nėra gerai išsivysčiusi, pirmąją žiemą rožėms geriausia praleisti ne lauke.

Pavasarį, balandžio mėnesį, jaunos rožės pasodinamos į nuolatinę vietą. Į duobutes įberiama derlingos kompostinės žemės. Jei augalai žiemojo šiltoje patalpoje ir jau turi jaunus ūglius, sodinti reikėtų vėliau – gegužės mėnesį, kad nepakenktų šalnos.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
helso

Šiandien

  • Rugpjūčio 4 d., trečiadienis
  • Saulė teka 05:35, leidžiasi 21:14
  • Mėnulis teka 01:04, leidžiasi 18:57
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, IV ketvirtis. Delčia liepos 31 d.
  • Domantas, Domas, Gerimantas, Irta, Milgedė, Milgedas, Dominykas, Dominyka
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite žydinčius, peržydėjusius augalus, chrizantemas, kitas žydinčias gėles. Naikinkite kenkėjus. Ruoškite vaistinių žolių pagalves. Grėbkite šieną. Imkite ir džiovinkite derlių ilgam laikymui.. Džiovinkite vaistažoles. Naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip laistote daržus?

Įvykių kalendorius