• spalio 4 d., Trečiadienis

Rožyno priežiūra rugpjūtį

Rožyne palaikykite tvarką ir švarą: reguliariai skinkite byrančius, baigiančius žydėti žiedus, gelstančius ar nesveikus lapus. Vos pasirodžiusias poskiepių atžalas iškirpkite keli centimetrai po žeme.

 

 

Vasaros pabaigoje kalio ir fosforo trąšos dar labai reikalingos. Azoto trąšų jau reikia vengti.

Rugpjūčio mėnesį rožės akiuojamos subrendusiomis miegančiomis akutėmis. Tam reikalingi gerai išsivystę poskiepiai ir pageidaujamos veislės rožės šakelė. 1–2 savaitės prieš akiavimą paruošiami poskiepiai: 1/3 patrumpinamas pagrindinis ūglis, o kiti išpjaunami, aplink supurenama dirva ir gausiai laistoma. Skiepijimui pasirenkama nekaršta ir nelietinga diena. Poskiepiai atkasami iki šaknies kaklelio, švariai nuvalomi. Krūminės rožės skiepijamos žemai, iš karto virš šaknies, o stiebinės – pasirinktame aukštyje (0,5–1,5 m). Poskiepyje padaromas T formos pjūvis. Iš karto iš šakelės išpjaunamas nedidelis skydelis su pumpuru. Atsargiai atlupami žievės krašteliai prie vertikalios pjūvio dalies. Skydelis su pumpuru, nuo jo pašalinus medienos sluoksnelį, užkišamas už žievės. Akiavimo vieta standžiai aprišama, neuždengiant pumpuro. Įskiepytas rožes reikėtų užpavėsinti, kad akutės neišdžiūtų.

Juodoji dėmėtligė rožes dažnai pažeidžia vasaros pabaigoje. Ant lapų atsiranda juosvų didėjančių dėmių. Vėliau jie gelsta ir krenta. Nukritusius sergančius lapus surinkite ir sudeginkite, krūmus nupurkškite fungicidais.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 4, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:27, leidžiasi 18:47.
  • Mėnulis teka 20:34, leidžiasi 14:29.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis rugsėjo 29 d.
  • Auksuolė, Eivydė, Eivydas, Edvinas, Mąstautas, Pranciškus (Pranas)
  • Šv. Pranciškus. Pasaulinė gyvūnų globos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų diena. Genėkite žydinčius krūmus, vijoklinius augalus. Mulčiuokite daugiametes gėles, rožes ir kitus augalus. Kovokite su žemės paviršiuje gyvenančiais kenkėjais. Džiovinkite vaistažoles. Imkite ir džiovinkite derlių. Nereikėtų laistyti.
  • Žiūrėk lauko vasarą, o sodo – rudenį.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius