• balandžio 23 d., Antradienis

Rudenį sveikina astrūnai

Dauginimas. Paprasčiausias būdas – kero dalijimas. Tai geriausia daryti pavasarį, mat rudenį žydinčių astrų nereikėtų trikdyti. Vienoje vietoje jie auga 5–6 metus, todėl persodinant išskirstomi į kelias dalis. Birželio–rugpjūčio mėnesiais galima dauginti viršūniniais arba šoniniais auginiais. Astrūnai sėjami balandžio mėnesį, bet yra grėsmės, kad ne visi sudygę paveldės motininių augalų savybes.

 

 

 

 

 

Dirvožemis ir vieta. Puveningas, derlingas, vidutinio sunkumo, vandeniui laidus dirvožemis astrūnams patinka labiausiai – smėlyje, molyje auga nenoriai. Rudenį šios žydinčios daugiametės gėlės turi mažai konkurentų, todėl, jei norite, kad sodas ilgai išliktų puošnus, parinkite saulėtą vietą.

Tręšimas. Astrūnų dekoratyvumas labai priklauso nuo priežiūros. Grožis blanksta proporcingai maisto medžiagų kiekiui, todėl, jei norite, kad žydėjimas būtų gausus, tęstųsi ilgai, prieš sodindami praturtinkite dirvą organinėmis medžiagomis, pavasarį nepagailėkite azoto, o vasarai baigiantis, kai formuojasi žiediniai pumpurai, – fosforo ir kalio trąšų.

Laistymas. Laistykite pasodintus naujus kerus. Senesniems užtenka lietaus vandens, bet sausroms užsitęsus kai kurių astrūnų lapai pradeda geibti, todėl vienas kitas kibiras vandens padės atsigauti.

Žydėjimas. Astrūnai – gėlės, puošiančios mūsų aplinką rugsėjį ir spalį, o rudeninėms šalnoms užtrukus ir dar ilgiau. Skirtingų rūšių ir veislių žiedai balti, visų atspalvių melsvi, rožiniai, raudoni, violetiniai, paprasti ir pilnaviduriai. Neteko matyti geltonų, oranžinių, bet rudenį šių spalvų gamtoje ir taip užtenka.

Aukštis. Žemiausi iš rudenį žydinčių astrūnų – krūminiai. Jų aukštis tėra 30–50 cm. Selekcininkai stengiasi augalus mažinti (tai lemia paklausa), tad anksčiau aukštaūgiais laikyti virgininiai, šiurkščialapiai, plikieji ir kiti astrūnai praranda įprastus epitetus. Galima rasti veislių, užaugančių vos iki pusės anksčiau įprasto 80–150 cm aukščio. Pirkdami pasiteiraukite, kokio aukščio konkreti veislė užauga – bus lengviau derinti prie kitų gėlių ir rasti tinkamą vietą.

Problemos. Paprastai astrūnai žiemoja gerai, žiemai dengti nereikia. Šalčiams iškilnojus šaknis, pavasarį juos persodinkite arba pamulčiuokite storesniu organinių medžiagų sluoksniu. Prieš žiemą stiebus nukirpkite prie žemės. Per sausras astrūnai gali susirgti miltlige, o didelė drėgmė sukelia puvinius.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 23, antradienis.
  • Saulė teka 05:57, leidžiasi 20:38.
  • Mėnulis teka 20:21, leidžiasi 05:41.
  • Mėnulis Skorpione 18:20, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 15 d.
  • Adalbertas, Daugaudas, Juras, Jurgis, Jurgita (Jurga), Vygailė.
  • Jorė, Jurginės. Ganiklio diena. Anglų kalbos diena. Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena.
  • Per Jurgines griežčiausiai drausta judinti žemę – arti, akėti, sėti, kasti. Net kuolo į žemę įkalti nevalia.

Populiariausi straipsniai

Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius