• lapkričio 28 d., Sekmadienis

Rudeniniai pamąstymai apie kitų metų daržą II

Geriausia vieta

Priminsime keletą taisyklių. Vieta daržui turėtų būti saulėta, apsaugota nuo šiaurės vėjų. Be to, laistymo vanduo turėtų būti lengvai prieinamas.

Daržovių auginimas yra vienas sunkiausių užsiėmimų. Didelis sodas – daug rūpesčių. Kasmet reikia jį reikia, paruošti lysves, įterpti trąšų, pasėti sėklų, pasodinti daigų, laistyti, ravėti, uždenginėti augalus. Net ir tokį daržą galima padaryti dekoratyvų, suformuojant gražias lysves-dėžes, parenkant ne vien derlingus, bet ir gražius augalus. Galima sujungti jį su sodu, derinant vienodo stiliaus ir kolorito elementus: lysves, arkas, pergoles, indus gėlėms ir baliustradas. Tiesa, kad toks daržas atrodytų kuo gražiausiai, juo reikia rūpintis nuolat. Tai pajėgūs padaryti tik tie sodininkai, kurie nuolat gyvena užmiestyje ir turi pakankamai jėgų bei noro prižiūrėti lysves.

Jei neketinate apsirūpinti patys ir aprūpinti savo artimiausių ir tolimiausių giminaičių daržovėmis ištisus metus, o auginate jas tik dėl būties džiaugsmo, visiškai užteks nedidelio sklypelio. Mažutis dekoratyvus daržas nereikalauja rimtų kapitalo investicijų ir didelių fizinių pastangų.

 

 

 

 

Daržas gali būti gražus

Dekoratyvinis daržas, kaip ir gėlynas, suplanuojamas iš anksto. Atsižvelgiama į augalų dydį, jų žydėjimo ir vaisių subrendimo laiką, spalvinę gamą.

Vidutinio klimato juostoje daržas išties gražus bus tik liepą, kai augalai suvešės. O jei norite, kad jau nuo vasaros pradžios lysvės būtų dekoratyvios, pasodinkite įspūdingų daugiamečių augalų: įvairiausių svogūnų, rabarbarų, rūgštynių, braškių. Jas sujunkite su darželiu, kuriame auga gelsvės, juozažolės, čiobreliai, šalavijai ir kiti daugiamečiai prieskoniniai žolynai, peržiemojusios garbanotosios petražolės. Pavasario pradžioje tuščias vietas užsodinkite šilumą mėgstančiais žydinčiais augalais: našlaitėmis, medetkomis. Jie visiškai neįnoringi. Šiuos augalus galima persodinti iš vienos vietos į kitą, nedarant žalos net ir per žydėjimą. Gražiai atrodys ir vazonai su pelargonijomis, rozmarinais, lauramedžiais.

Vertėtų pagalvoti apie lysvę, kurioje galėtumėte nuolat užsiauginti pakaitinių daržovių daigų. Pavyzdžiui, į nurautų ridikėlių vietą pasisodintumėte paaugusių lapinių arba gūžinių salotų.

Gerai turėti ir šiltnamį. Jame auginamos šilumą mėgstančios daržovės ir žolynai, daigai. Žinoma, jį pasistatyti vertėtų tik turintiems laiko sodininkams – juk kasdien tektų vėdinti, laistyti.

 

Vazonas su kopūstu

Yra ir tokių mažų sklypelių, kuriuose net nedidelis dekoratyvinis darželis – neleistina prabanga. Tokiu atveju pagelbėtų konteinerinė daržininkystė. Šitaip galima auginti beveik visas daržoves ir žoles. Individualus požiūris ir priežiūra dažniausiai nebūna varginantys, tačiau duoda neblogų rezultatų. Žolynams idealiai tinka vidutinio dydžio gėlių vazonai, o daržovėms auginti galima naudoti bet kokius didelius indus: statines, keraminius ir plastikinius vazonus, pintus krepšius ir medines dėžes, iš vidaus išklotas plėvele, net ir dideles skardines. Svarbiausia, kad jie derėtų prie sodo ir namo stiliaus, o jų talpa ir gruntas tiktų augalų šaknims. Be to, reikėtų gerai nusausinti dirvą, kad neperdžiūtų ir drėgmė neužsistovėtų.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Lapkričio 28, sekmadienis.
  • Saulė teka 08:13, leidžiasi 16:00.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 14:05.
  • Mėnulis Mergelėje, dylantis, IV ketvirtis. Delčia lapkričio 27 d.
  • Egmontas, Eidenė, Eidenis, Rimgaudė, Rimgaudas, Rufas, Steponas, Vakarė, Jokūbas
  • Advento pradžia
  • Šaknų diena. Jei pašąlo, galima sėti morkas, burokus, pastarnokus, krapus, petražoles, pamulčiuokite. Grėbkite lapus. Kraukite komposto krūvas, vežkite ir kratykite mėšlą. Baltinkite medžius, mulčiuokite augalus, pridenkite raganes, rožes ir kitus sodo lepūnėlius. Išleiskite vandenį. Persodinkite kambarinius augalus. Sodinkite medžius, krūmus, gyvatvores, persodinkite senus medžius. Galima raugti kopūstus. Nerekomenduojama konservuoti, virti uogienių, sandėliuoti derliaus.
  • Jei ugnelė krosnyje cypia – bus vėjas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ką naudosite dengti augalams žiemai?

Įvykių kalendorius