• gegužės 23 d., Pirmadienis

Rudeniniai pamąstymai apie kitų metų daržą II

Geriausia vieta

Priminsime keletą taisyklių. Vieta daržui turėtų būti saulėta, apsaugota nuo šiaurės vėjų. Be to, laistymo vanduo turėtų būti lengvai prieinamas.

Daržovių auginimas yra vienas sunkiausių užsiėmimų. Didelis sodas – daug rūpesčių. Kasmet reikia jį reikia, paruošti lysves, įterpti trąšų, pasėti sėklų, pasodinti daigų, laistyti, ravėti, uždenginėti augalus. Net ir tokį daržą galima padaryti dekoratyvų, suformuojant gražias lysves-dėžes, parenkant ne vien derlingus, bet ir gražius augalus. Galima sujungti jį su sodu, derinant vienodo stiliaus ir kolorito elementus: lysves, arkas, pergoles, indus gėlėms ir baliustradas. Tiesa, kad toks daržas atrodytų kuo gražiausiai, juo reikia rūpintis nuolat. Tai pajėgūs padaryti tik tie sodininkai, kurie nuolat gyvena užmiestyje ir turi pakankamai jėgų bei noro prižiūrėti lysves.

Jei neketinate apsirūpinti patys ir aprūpinti savo artimiausių ir tolimiausių giminaičių daržovėmis ištisus metus, o auginate jas tik dėl būties džiaugsmo, visiškai užteks nedidelio sklypelio. Mažutis dekoratyvus daržas nereikalauja rimtų kapitalo investicijų ir didelių fizinių pastangų.

 

 

 

 

Daržas gali būti gražus

Dekoratyvinis daržas, kaip ir gėlynas, suplanuojamas iš anksto. Atsižvelgiama į augalų dydį, jų žydėjimo ir vaisių subrendimo laiką, spalvinę gamą.

Vidutinio klimato juostoje daržas išties gražus bus tik liepą, kai augalai suvešės. O jei norite, kad jau nuo vasaros pradžios lysvės būtų dekoratyvios, pasodinkite įspūdingų daugiamečių augalų: įvairiausių svogūnų, rabarbarų, rūgštynių, braškių. Jas sujunkite su darželiu, kuriame auga gelsvės, juozažolės, čiobreliai, šalavijai ir kiti daugiamečiai prieskoniniai žolynai, peržiemojusios garbanotosios petražolės. Pavasario pradžioje tuščias vietas užsodinkite šilumą mėgstančiais žydinčiais augalais: našlaitėmis, medetkomis. Jie visiškai neįnoringi. Šiuos augalus galima persodinti iš vienos vietos į kitą, nedarant žalos net ir per žydėjimą. Gražiai atrodys ir vazonai su pelargonijomis, rozmarinais, lauramedžiais.

Vertėtų pagalvoti apie lysvę, kurioje galėtumėte nuolat užsiauginti pakaitinių daržovių daigų. Pavyzdžiui, į nurautų ridikėlių vietą pasisodintumėte paaugusių lapinių arba gūžinių salotų.

Gerai turėti ir šiltnamį. Jame auginamos šilumą mėgstančios daržovės ir žolynai, daigai. Žinoma, jį pasistatyti vertėtų tik turintiems laiko sodininkams – juk kasdien tektų vėdinti, laistyti.

 

Vazonas su kopūstu

Yra ir tokių mažų sklypelių, kuriuose net nedidelis dekoratyvinis darželis – neleistina prabanga. Tokiu atveju pagelbėtų konteinerinė daržininkystė. Šitaip galima auginti beveik visas daržoves ir žoles. Individualus požiūris ir priežiūra dažniausiai nebūna varginantys, tačiau duoda neblogų rezultatų. Žolynams idealiai tinka vidutinio dydžio gėlių vazonai, o daržovėms auginti galima naudoti bet kokius didelius indus: statines, keraminius ir plastikinius vazonus, pintus krepšius ir medines dėžes, iš vidaus išklotas plėvele, net ir dideles skardines. Svarbiausia, kad jie derėtų prie sodo ir namo stiliaus, o jų talpa ir gruntas tiktų augalų šaknims. Be to, reikėtų gerai nusausinti dirvą, kad neperdžiūtų ir drėgmė neužsistovėtų.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biopon

Šiandien

  • Gegužės 23, pirmadienis.
  • Saulė teka 05:00, leidžiasi 21:32.
  • Mėnulis teka 03:17, leidžiasi 12:56.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, IV ketvirtis. Delčia gegužės 22 d.
  • Ivona, Tautvydė, Gertautas, Žydrūnė, Žydrūnas
  • Tarptautinė akušerijos fistulės diena
  • Lapų diena. Galima augalus laistyti, purkšti, genėti gyvatvores, sėti žoles, ravėti, tręšti. Purenkite žemę aplink braškes, vaiskrūmius, daugiametes. Pavakariais purkškite augalus skystomis trąšomis. Naikinkite pelėsius.
  • Lietus ant pasėlių gegužės mėnesį – auksas ūkininkams.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Biopon

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius

baneris