• spalio 26 d., Pirmadienis

Rudeniškos namų prieangių akvarelės

Tikrasis ruduo ateina, kai pavyksta peržengti vidinį barjerą – pripažinti, kad vasara ir vėl pasibaigė. Tik tada gali visa širdimi pasinerti į dosnų grožį. Užburiančios rudens spalvos pasirūpina, kad vasaros nostalgiją pamiršti būtų nesunku. Dalį pačių ryškiausių peizažų beveik būtina perkelti į namų prieangius – tegul akys pasisotina lig valios spalvomis, prieš joms užgęstant.

 

Derintis prie spalio atspalvių

Prieš išvysdamos blankesnius namų prieangių ir terasos peizažus akys tegul pasigano po pačius intensyviausius rudens atspalvius. Renkantis ir derinant gamtos spalvas suklysti bus vargiai įmanoma – patys augalai, nusidažantys itin sodriai, sukurs darniausius derinius. Rudenį žydinčių augalų tikrai netrūksta. Jei orai leis, dar bus galima mėgautis ir įprastų balkoninių gėlių žavesiu. Tereikia nepamiršti, kad šiuo metų laiku dominuoja geltoni, oranžiniai, aukso atspalviai, todėl ir žydinčias jas vertėtų derinti prie šio spektro. Prie tokios skaisčiai žėrinčios kombinacijos ypač dera tamsi, beveik juodo atspalvio violetinė, prigesinta vyšninė ir, žinoma, žalia, rudenėjant įgavusi subtilumo, gilumo.

 

Pagrindiniai rudens veikėjai

Vis dar žydinčias įprastas balkonines gėles papildys augalai, savo žavesį atskleidžiantys tik rudenį. Vieni įspūdingiausių – įvairiomis šluotelėmis, „plunksnelėmis“ pasipuošę varpiniai žolynai. Būtent rudenį jie pasiekia savo puikumo viršūnę. Šie nereiklūs augalai, lengvai vešantys ir vazonuose, nereikalaus jokios priežiūros. Rudenį ypač įspūdingos soruolės, savo minkštomis it plunksnos smilgomis kiekvienai kompozicijai suteikiančios nepaprasto išraiškingumo.

Įspūdingus varpinius žolynus papildys uogelėmis pasipuošiantys augalai. Be gana įprastų veislių, verta išbandyti ir retesnes. Pavyzdžiui, patartina pasirinkti ne įprastą vienmetę papriką, žavinčią ryškiai raudonais ar oranžiniais vaisiais, bet ‘Black Pearl’, žvilgsnį traukiančią juodomis uogelėmis.

Prie ryškių kompozicijų labai gražiai dera ir dramatiškos alūnės – jų tamsiai violetinė spalva kartais įgauna beveik juodą atspalvį.

Ar reikėtų namo prieangį pagyvinti beveik kas antrą kompoziciją puošiančiais dekoratyviniais moliūgais ar kitais vaisiais, spręsti tik šeimininkui. Tačiau jei manote, kad vazonai atrodo kiek liūdnokai, dvejoti tikrai nėra ko – beveik būtina įkomponuoti bent vieną kitą moliūgėlį inde ar šalia jo. Moliūgai savo žavesiu, pačiomis netikėčiausiomis, žaismingomis formomis ir skaisčiai oranžine spalva gali konkuruoti net su ryškiausiais žiedais.

 

Visą straipsnį skaitykite „Sodo spalvų“ 2020 m. spalio mėnesio numeryje.

„Proven Winners“ nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Spalio 26, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:10, leidžiasi 16:55.
  • Mėnulis teka 16:03, leidžiasi 00:44.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 23 d.
  • Liaudginas, Mingintė, Vita, Evaristas
  • Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, tręšti, į vazonėlius persodinti prieskonines daržoves, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Nepatartina ravėti, genėti vaismedžių ir krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti prieskoninių augalų ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Apšalas rudenį ant medžių žada derlingus metus.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius