• spalio 26 d., Pirmadienis

Ruoškite medelius žiemai

Nuo senesnių kamienų nuvalykite žievės atplaišas, nudažykite baltomis kalkėmis ar parduotuvėse pirktu paruoštu mišiniu, apriškite (geriausiai eglišakėmis). Svarbu, kad balinimo skystis patektų į visus plyšius: taip sunaikinami kamienuose pasislėpę kenkėjai, apsaugoma žievė, kuri pleišėja esant dideliam dienos ir nakties temperatūros skirtumui.

 

 

Vaismedžiai rudenį prašosi pamaitinami. Obelį, kriaušę iki 5 metų tręškite taip: pavasarį – kibiras pūdinio arba mėšlo, 70 g amonio salietros, rudenį – 120 g superfosfato, 80 g kalio sulfato. 6–8 metų vaismedžiams – kas antri metai dvigubai tiek, o daugiau nei 10 metų augančios obelys kas antri metai turi gauti po trigubą tokį davinį.

Rudenį pomedžius galite pamulčiuoti ar pabarstyti kompostu. Mulčias turi būti paskleistas tiek, kiek siekia šakos. Šviežias mėšlas netinka, nes lietūs ir sniegas iš jo išplauna visas naudingas medžiagas. Paviršių pabarstykite dar nesupuvusiomis žaliomis daržo ir sodo liekanomis, durpėmis, pjuvenomis, pelenais, pusiau perpuvusiu mėšlu. Į pjuvenas galima įmaišyti žibalo. Jo kvapo nemėgsta graužikai.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Spalio 26, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:10, leidžiasi 16:55.
  • Mėnulis teka 16:03, leidžiasi 00:44.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 23 d.
  • Liaudginas, Mingintė, Vita, Evaristas
  • Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, tręšti, į vazonėlius persodinti prieskonines daržoves, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Nepatartina ravėti, genėti vaismedžių ir krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti prieskoninių augalų ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Apšalas rudenį ant medžių žada derlingus metus.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius