Šakniastiebiai ir svogūnai
Rūsyje žiemojusių gėlių šakniastiebių, gumbasvogūnių ir svogūnų ramybės laikas dažniausiai yra trumpesnis nei lauko gėlių. Jei tik aplinkoje keliais laipsniais šilčiau, dalis jų jau bunda – pasirodo daigai. Kovo mėnesį kas savaitę reikėtų apžiūrėti rūsyje dar laikomus žiemojančius augalus.
*Jei norite būtinai sustabdyti dygimą, nes augalų dar nėra kur sodinti, perkelkite juos į vėsesnę vietą, gal net sudėkite į vaisių ir daržovių stalčių šaldytuve.
*Jei norite ankstyvesnių žiedų, ilgiau žaliuojančių augalų, galite juos sodinti į vazonus ir laikyti nelabai šiltoje (10–15 ºC) patalpoje.
*Kovą daiginamos ir į laikinus vazonėlius sodinamos kanos. Pirmiausia – smulkius šakniastiebius turinčios žemaūgės. Jų ramybės periodas kur kas trumpesnis, jos prasčiau išsilaiko per žiemą, todėl tokias daiginti galima jau vasario mėnesį. Aukštas, stiprius storus šakniastiebius turinčias kanas taip pat galima želdinti nuo pirmųjų kovo dienų, bet jei namuose trūksta vietos – galima palaukti 2–3 savaites, kol orai taps šiltesni ir dalį perkelsite į šiltnamį ar uždarą balkoną. Prieš sodinimą šakniastiebiai nuvalomi ir padalijami taip, kad kiekviena dalis turėtų bent vieną stiprų pumpurą. Pasodinus, iki sudygs, vazonėliai laikomi 12–15 ºC šilumoje.
*Gumbines begonijas taip pat verta sudaiginti kuo anksčiau, nes jų vegetacijos ir žydėjimo periodas pakankamai ilgas. Taigi, anksčiau pasodinę, ilgiau džiaugsitės žiedais.
*Jei vasarį kelis jurginų šakniagumbius pasodinote į vazonus, skirtus dauginimui auginiais, juos laikykite nelabai šiltoje, kuo šviesesnėje vietoje, kad neištįstų daigai. Auginiai atsargiai išlaužiami arba išpjaunami, kai turi 2–3 lapų poras. Apatiniai lapai pašalinami, o kiti patrumpinami. Jie įstrižai susmeigiami į drėgną smėlį arba perlitą, apgaubiami polietileniniu maišeliu. Po 2–3 savaičių auginius reikia po vieną persodinti į atskirus vazonėlius.