• rugsėjo 11 d., Trečiadienis

Sanpaulijos: poreikiai ir auginimo klaidos

Sanpaulijos – vienos populiariausių kambarinių gėlių. Beveik visada bent kelias rasite įvairiose parduotuvėse. Jos nedidelės, gausiai žydi ir gana nereiklios, todėl namuose nesunku kaupti kolekcijas. Tačiau šios mažylės turi paslapčių, kurias sužino tik labiau jomis besidomintys augintojai.

 

 

 

Parduotuvėse – visus metus

Sanpaulijos beveik neturi ramybės periodo, žydi su trumpomis pertraukomis visus metus. Ir įsigyti jų galima bet kada. Tik parduotuvėse augalai būna be veislių pavadinimų. Nepatyrusiam augintojui arba sanpaulijas tik kaip interjero dekoraciją perkančiam žmogui to visiškai užtenka. Baltai, rausvai, žydrai, mėlynai, raudonai žydintys augalai derinami su kitais arba tarpusavyje.

Kad žydėtų ilgai, pirkite tik pirmus žiedelius išskleidusias gėles. Kiti pumpurai dar augs ir žiedais pasidžiaugsite apie du mėnesius. Augaliukai turi būti tvirti. Jei lapai suvytę – pirkti pavojinga, nes gali būti pažeistos šaknys.

Iš parduotuvės pirkinį vežkitės tiesiai namo. Ypač atsargumo būtina imtis žiemą: supakuoti augalą, kuo trumpiau laikyti lauke, nepalikti šaltoje automobilio bagažinėje net minutėlei užsukus į kitą vietą.

Kelis kartus apsilankius gėlių parduotuvėse galima surinkti keliolikos veislių pramoninių sanpaulijų kolekciją. Interjerui papuošti jos visiškai pakanka.

 

 

Poreikiai auginant namuose

*Sanpaulijoms labiausiai reikia pastovios temperatūros (apie 20 ºC šilumos). Jos nemėgsta karščio, o juo labiau šalčio, netgi vėsumos. Pavojingi ir temperatūros svyravimai, skersvėjai ir šalto oro gūsiai pro langą arba duris.

*Kol žydi, savaitę kitą sanpaulijos gali puošti stalą, komodą. Tačiau vėliau joms reikės paieškoti šviesesnės vietos.

*Sanpaulijos nemėgsta tiesioginių saulės spindulių. Trumpai apšviečiamos rytą arba vakare jos augs gerai, bet vidurdienio saulė neturėtų kaitinti. Ypač šie augalai gali apdegti pavasarį ir vasarą. Pašviesėję ar pageltę lapai natūralios spalvos nebeatgauna, turi atsirasti nauji. Sanpaulijoms rekomenduojamos šiaurinės arba rytinės palangės (žinoma, šiltos). Jei kambario langai yra pietų arba vakarų pusėje, pavasarį ir vasarą vazonėlius reikėtų sustatyti toliau nuo jų arba pridengti užuolaida.

*Žemė vazonėliuose visada turi būti vidutinio drėgnumo. Kas kelias dienas gėlės laistomos kambario temperatūros ar 2–3 ºC šiltesniu vandeniu. Labai gerai, jei turite nekalkingo vandens. Tiesa, su kietu vandentiekio vandeniu sanpaulijos susitaiko, tik persodinti jas reikia dažniau. Laistoma atsargiai: negalima pilti ant lapų ir į skrotelę. Jei vazonėlis mažas ir drėkinti žemę sudėtinga, galima vandenį pilti į padėklą ir po pusvalandžio likutį išpilti. Toks laistymas kai kuriems gėlininkams labai patinka.

*Sanpaulijoms perdžiūvimas kenkia mažiau nei perlaistymas. Sausumą jos gali dieną kitą ištverti, bet vazonų padėkluose stovintis vanduo greitai sukelia šaknų puvinį.

*Tręšti sanpaulijas reikia visus metus: vasarį–rugsėjį – kas dvi savaites, o spalį–sausį – kartą per mėnesį arba rečiau. Naudokite specialias kompleksines trąšas sanpaulijoms arba žydinčioms gėlėms.

 

 

Jei ilgai nesulaukiate žiedų, galimos priežastys:

 *Augalams trūksta šviesos – jie stovi toli nuo lango.

*Kambaryje vėsu (mažiau nei 16 ºC šilumos) arba temperatūros svyravimai dideli.

*Augalai netręšiami, seniai nepersodinti.

*Sanpaulijos persodintos neišskirsčius dukterinių skrotelių.

*Labai dideli vazonai.

*Ypač sausas kambario oras.

*Pažeistos šaknys.

*Kenkėjai arba ligos.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 11, trečiadienis.
  • Saulė teka 06:44, leidžiasi 19:46.
  • Mėnulis teka 16:43, leidžiasi 22:13.
  • Mėnulis Šaulyje. Priešpilnis
  • Augantas, Gytautė (Gytė), Nutautas, Helga, Hiacintas (Jacintas)
  • Vaisių diena. Sodinkite vijoklinius augalus, vaismedžius, vaiskrūmius, spygliuočius. Skinkite šermukšnių, putinų, šaltalankiųuogas. Šaldykite vaisius, daržoves.
  • Jei pelės turi urvus giliai žemėje – ruduo bus sausas, jei paviršiuje – šlapias.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius