• liepos 9 d., Ketvirtadienis

Savadarbis plaustas

Jeigu planuojate poilsiauti prie ežero arba upės, verta pagalvoti apie nedideles keliones vandens transportu – valtimi arba plaustu, ant kurio galėtų tilpti 5–6 žmonės, poilsiui reikalingas inventorius bei maisto atsargos. Jei planuojate žvejoti ramiame ežere, plaustas taip pat pravers.

Plaustas yra labai paprasta vandens transporto priemonė; žymiai paprastesnė negu valtis ar kanoja. Yra daug įvairių plaustų statybos būdų. Galite pasirinkti rąstų konstrukciją, naudoti tuščias plastikines statines arba PVC vamzdžius, kurie laikys plaustą ant vandens paviršiaus. Be to, galite statyti plaustą iš tuščių butelių – šis eksperimentas įrodytas praktiškai!

 

Medžiagos plaustui gaminti

Viena populiariausių medžiagų plaustų gamybai yra mediena. Norėdami turėti patikimą vandens transporto priemonę, turite pasirinkti aukštos kokybės rąstus ir lentas, pagamintas iš patvarios medienos. Daugelis meistrų pritaria medinio plausto statyboms: toks vandens transportas puikiai tiks žvejybai ir ilgiems žygiams. Plausto statybai gali būti naudojamos ir kitos medžiagos: automobilių padangos, plastikinės ir metalinės statinės, plastikiniai buteliai. Viena iš pigiausių priemonių – 2-jų litrų talpos plastikiniai vandens buteliai. Plausto gamybai prireiktų apie 20–25 vienetų. Be abejo, butelių skaičius gali būti keičiamas savo nuožiūra, priklausomai nuo plausto dydžio ir plaukti pasiruošusių žmonių skaičiaus.

Statinės plaustui tinka įvairiausios – 60, 120, 200 litrų talpos, naudotos ir nenaudotos. Jų visada galima įsigyti prekybos tinkluose. Pradėdami darbus, pirmiausiai pašalinkite skystį, esantį statinių viduje, įsitikinkite, kad statinės yra švarios ir saugios aplinkai. Kiekvieną statinę užpildykite vandeniu, priveržkite dangtelius ir palaikykite apverstas: taip įsitikinsite, ar nė viena iš statinių nepraleidžia vandens. Tada statines visiškai ištuštinkite, dangtelius užveržkite veržliarakčiu ir užtepkite glaistu.

 

Tekstas – Vytauto Mankevičiaus.

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ rugsėjo numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita

Šiandien

  • Liepos 9, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:55, leidžiasi 21:53.
  • Mėnulis teka 00:02, leidžiasi 09:27.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 5 d.
  • Algirdas, Algirdė, Veronika, Leonardas
  • Lapų diena. Palanku laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles (jei norite, kad augtų lėtai), šakniavaisines daržoves, ravėti. Tręškite vejų augalus, kad jie žaliuotų ir būtų vešlūs. Netinkama diena krauti šieną, imti derlių, sandėliuoti, konservuoti.
  • Liepos saulė dar nė vieno valstiečio nuo žemės nenuvarė, lietus gi dažnai iš jų duoną atėmė ir su maišu į svetimus kraštus elgetauti išvarė, – sako suomiai.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Iš kokio medžio medienos pagaminti plautai Jūsų pirtyje?

Įvykių kalendorius