• lapkričio 12 d., Antradienis

Savadarbis plaustas

Jeigu planuojate poilsiauti prie ežero arba upės, verta pagalvoti apie nedideles keliones vandens transportu – valtimi arba plaustu, ant kurio galėtų tilpti 5–6 žmonės, poilsiui reikalingas inventorius bei maisto atsargos. Jei planuojate žvejoti ramiame ežere, plaustas taip pat pravers.

Plaustas yra labai paprasta vandens transporto priemonė; žymiai paprastesnė negu valtis ar kanoja. Yra daug įvairių plaustų statybos būdų. Galite pasirinkti rąstų konstrukciją, naudoti tuščias plastikines statines arba PVC vamzdžius, kurie laikys plaustą ant vandens paviršiaus. Be to, galite statyti plaustą iš tuščių butelių – šis eksperimentas įrodytas praktiškai!

 

Medžiagos plaustui gaminti

Viena populiariausių medžiagų plaustų gamybai yra mediena. Norėdami turėti patikimą vandens transporto priemonę, turite pasirinkti aukštos kokybės rąstus ir lentas, pagamintas iš patvarios medienos. Daugelis meistrų pritaria medinio plausto statyboms: toks vandens transportas puikiai tiks žvejybai ir ilgiems žygiams. Plausto statybai gali būti naudojamos ir kitos medžiagos: automobilių padangos, plastikinės ir metalinės statinės, plastikiniai buteliai. Viena iš pigiausių priemonių – 2-jų litrų talpos plastikiniai vandens buteliai. Plausto gamybai prireiktų apie 20–25 vienetų. Be abejo, butelių skaičius gali būti keičiamas savo nuožiūra, priklausomai nuo plausto dydžio ir plaukti pasiruošusių žmonių skaičiaus.

Statinės plaustui tinka įvairiausios – 60, 120, 200 litrų talpos, naudotos ir nenaudotos. Jų visada galima įsigyti prekybos tinkluose. Pradėdami darbus, pirmiausiai pašalinkite skystį, esantį statinių viduje, įsitikinkite, kad statinės yra švarios ir saugios aplinkai. Kiekvieną statinę užpildykite vandeniu, priveržkite dangtelius ir palaikykite apverstas: taip įsitikinsite, ar nė viena iš statinių nepraleidžia vandens. Tada statines visiškai ištuštinkite, dangtelius užveržkite veržliarakčiu ir užtepkite glaistu.

 

Tekstas – Vytauto Mankevičiaus.

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ rugsėjo numeryje.

Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
free download udemy paid course
download redmi firmware
Download Nulled WordPress Themes

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Lapkričio 12, antradienis.
  • Saulė teka 07:44, leidžiasi 16:22.
  • Mėnulis teka 12:14, leidžiasi 20:01.
  • Mėnulis Ožiaragyje, pilnėjantis, I ketvirtis.
  • Alvilė, Kristinas, Renata, Teodoras
  • Šaknų diena. Konservuokite, sandėliuokite prieskonines daržoves. Jei neįšalo žemė, prisikaskite krienų. Jei jų prisirinkote daugiau, dalį suvartokite iškart, o kitus sudėkite į dėžutę ir užpilkite drėgnu smėliu. Užkamšykite rūsio vėdinamąsias angas, kad į vidų neprilįstų pelių ar kitų graužikų.
  • Jei lapkritis su sniegu, tai vasara su vaisiais ir šienu.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar jau uždengėte sodo augalus žiemai?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus