Šeivamedis: magiškos žinios
*Juoduogis šeivamedis – burtininkų medis, užtikrinantis sėkmę ir ilgaamžiškumą. Jis stiprina valią, didina pasitikėjimą savimi ir savo galimybėmis, skatina kūrybingumą, darbštumą, ryžtą, aktyvina dvasinę energiją, stiprina minties galią.
*Šeivamedis padeda norams išsipildyti, todėl būdami šalia atidžiai sekite savo mintis. Ar tikrai norite, kad išsipildytų visi tuo metu kylantys norai? Jei ko nors tikrai norite, prašykite šeivamedžio.
*Šeivamedis teikia apsaugą ir neutralizuoja juodosios magijos kerus. Besilaukianti moteris bučiuodama krūmą (ar jo žiedus) prašo, kad vaikelis būtų sveikas ir laimingas. Sode ar prie namų augantis šeivamedis apsaugo nuo pavyduolių blogų akių ir pikta linkinčiųjų. Nužiūrėtas žmogus, gyvulys ar daiktas apvalomas kaire ranka, per jį metant šio augalo uogas, žiedus ar lapus. Apsaugai jie barstomi į keturias puses.
*Šeivamedis suteikia jėgų, drąsos, padeda atsikratyti nelaimių. Tačiau jame ir po juo gyvenančios gamtos dvasios yra įžeidžios, todėl, renkant uogas ar skinant žiedus, svarbu jausti dėkingumą ir nebūti gobšiam.
*Po šeivamedžiu gyvenančioms žemės dvasioms aukojami grūdai, vaisiai ir kiti žemės ūkio produktai.
*Yra daug su šeivamedžiu susijusių draudimų: griežtai draudžiama po juo šlapintis, negalima namų kūrenti šio krūmo malkomis, lipti į jį, miegoti po juo.
*Naktį galima pamatyti po šeivamedžiu gyvenančias žemės dvasias. Geriausiai jas regi nusilpę ligoniai.
*Šeivamedis naudojamas atliekant gydymo ritualus. Į jį žiniuonis perkelia ligas, ypač tas, kurios kyla dėl per smarkaus prisirišimo prie žemės arba, atvirkščiai, dėl atitrūkimo nuo jos ir skrajojimo padebesiais.
*Senovėje šeivamedžiu malšindavo dantų skausmą. Jei skaudėdavo dantį, pakramtydavo augalo šakelę, o tada pakabindavo ją ant sienos ir bandydavo skausmą išvyti, pavyzdžiui, sakydami: „Pikta dvasia, danties gėla, lauk!“
*Šeivamedžiu nugydomos karpos. Per delčią jos patrinamos žalia šakele, o po to ši neatsigręžiant metama į purvą.
*Miegui pagerinti į pagalvę dedama šeivamedžio žiedų ar džiovintų uogų.
Pixabay nuotr.