• liepos 22 d., Pirmadienis

Sėklų barbotavimas. Kas tai ir kaip veikia?

Barbotavimas – tai sėklų mirkymas deguonies prisotintame vandenyje. Namuose galima naudoti aplinkos orą – puikiai tiks akvariumų aeratorius. Nors efektas bus kiek mažesnis negu naudojant deguonį, bet tai daug geriau negu tiesiog mirkymas. Į 0,5 l talpos stiklainį įpilama kambario temperatūros vandens ir suberiamos sėklos. Aeratoriaus žarnelės galas pritvirtinamas prie dugno ir įjungiamas į elektros tinklą. Žirniai mirkomi 6–10 valandų, salotos ir ridikėliai – 12–18, morkos, špinatai, svogūnai – 18–24, paprikos ir arbūzai – 30–36 valandų. Jei po aeravimo daigeliai neprasikalę, iškart sėklų galima ir nesėti. Jos džiovinamos iki pirmykščio drėgnumo, paskleistos plonu sluoksniu ant servetėlės vėdinamoje patalpoje. Stimuliuojamasis poveikis išsilaiko apie kelis mėnesius.

Deguonies prisotintame vandenyje sėklos greičiau išbrinksta, iš apvalkalų išplaunami dygimą stabdantys inhibitoriai, tad, pavyzdžiui, morkos, prasikala 5–10 dienų anksčiau, nei mirkytos tik vandenyje. Po procedūros šansai atgaivinti menko daigumo, pasenusias sėklas padidėja 8–15 proc. Efektyvumas padidėja dar labiau, jei vanduo praturtinamas kalio druskomis. 1 l vandens rekomenduojama ištirpinti 10,6 g kalio nitrato ir 11,5 g kalio fosfato. Palaikytos kalio druskomis praturtintame vandenyje sėklos jaučiasi gerai net šaltoje dirvoje, svarbu, kad ji nebūtų permirkusi ar pernelyg sausa.

Pixabay nuotr.

 

Barbotúoti [pranc. barboter ‘pliuškenti’] – leisti dujas arba garus pro skystį.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 22, pirmadienis.
  • Saulė teka 05:13, leidžiasi 21:37.
  • Mėnulis teka 22:41, leidžiasi 05:46.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Dalius, Magdalena, Mantilė
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite žydinčius krūmus, gėles. Sandėliuokite daržoves, konservuokite. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, taip pat vaistažoles. Valykite rūsius. Naikinkite namuose gyvenančius kenkėjus. Nerekomenduojama laistyti, sėti, sodinti.
  • Kai anksti vakare atsiranda rasa, reikia laukti gero oro.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius