• balandžio 7 d., Antradienis

Sėklų barbotavimas. Kas tai ir kaip veikia?

Barbotavimas – tai sėklų mirkymas deguonies prisotintame vandenyje. Namuose galima naudoti aplinkos orą – puikiai tiks akvariumų aeratorius. Nors efektas bus kiek mažesnis negu naudojant deguonį, bet tai daug geriau negu tiesiog mirkymas. Į 0,5 l talpos stiklainį įpilama kambario temperatūros vandens ir suberiamos sėklos. Aeratoriaus žarnelės galas pritvirtinamas prie dugno ir įjungiamas į elektros tinklą. Žirniai mirkomi 6–10 valandų, salotos ir ridikėliai – 12–18, morkos, špinatai, svogūnai – 18–24, paprikos ir arbūzai – 30–36 valandų. Jei po aeravimo daigeliai neprasikalę, iškart sėklų galima ir nesėti. Jos džiovinamos iki pirmykščio drėgnumo, paskleistos plonu sluoksniu ant servetėlės vėdinamoje patalpoje. Stimuliuojamasis poveikis išsilaiko apie kelis mėnesius.

Deguonies prisotintame vandenyje sėklos greičiau išbrinksta, iš apvalkalų išplaunami dygimą stabdantys inhibitoriai, tad, pavyzdžiui, morkos, prasikala 5–10 dienų anksčiau, nei mirkytos tik vandenyje. Po procedūros šansai atgaivinti menko daigumo, pasenusias sėklas padidėja 8–15 proc. Efektyvumas padidėja dar labiau, jei vanduo praturtinamas kalio druskomis. 1 l vandens rekomenduojama ištirpinti 10,6 g kalio nitrato ir 11,5 g kalio fosfato. Palaikytos kalio druskomis praturtintame vandenyje sėklos jaučiasi gerai net šaltoje dirvoje, svarbu, kad ji nebūtų permirkusi ar pernelyg sausa.

Pixabay nuotr.

 

Barbotúoti [pranc. barboter ‘pliuškenti’] – leisti dujas arba garus pro skystį.

 


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Sekite mus

Šiandien

  • Balandžio 7, antradienis.
  • Saulė teka 06:36, leidžiasi 20:07.
  • Mėnulis teka 19:08, leidžiasi 06:54.
  • Mėnulis Svarstyklėse 00:17, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis balandžio 1 d.
  • Donata, Hermanas, Kantautė, Minvydas, Rūtenis.
  • Pasaulinė sveikatos diena.
  • Žiedų diena. Sodinkite gėles, žiedinius kopūstus, brokolius, vazonines gėles. Kraukite kompostą. Rinkite ir džiovinkite vaistinių augalų žiedus. Nepatartina tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisinių daržovių, sėti pašarinių žolių, laistyti.
  • Jei balandžio mėnesį lyja šiltas lietus, bus geri metai.
gardenis
seklosdarzui
baseinai fontanai
Bijūnai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias priemones naudojate kiaušiniams marginti?

Įvykių kalendorius