• liepos 16 d., Antradienis

Šerkšnotosios tulpės – originalus gamtos ir žmogaus kūrinys

Šerkšnotosios tulpės – tai gana jauna tulpių grupė, išskirta 1981 metais. Jos pradininke laikoma 1930 metais užregistruota veislė ‘Sundew’. Šios tulpės išvestos atsitiktinumo dėka (spontaniniai mutantai). Tik paskui, augant susidomėjimui egzotiška naujųjų tulpių išvaizda, mutacijas imta kelti dirbtiniu būdu – veikiant radioaktyviaisiais spinduliais ar cheminiais mutagenais. Dar vėliau pereita prie įprastinės hibridizacijos.

Augintojų palankumą šerkšnotosios tulpės pelno ne tik originalia žiedų forma ar atspalviais. Žiedlapiai storesni ir standesni nei kitų veislių tulpių, todėl gerokai atsparesni nepalankioms klimato sąlygoms: juos mažiau išblaško vėjas, drėgnu oru beveik nenukenčia nuo pilkojo puvinio. Be to, šios tulpės, ypač vėlyvesnės, žydi labai ilgai. Nepamainomos jos ir įprastose puokštėse, ir netradicinėse gėlių kompozicijose.

Nepaprastas šerkšnotųjų tulpių grožis atsiskleidžia žvelgiant į jų žiedus iš arti. Iškart pastebėsite, kad vadinamasis šerkšnas (smulkios ataugėlės žiedlapių kraštuose) yra dvejopas – kristalinis arba adatinis. Pastarasis visuomet stambesnis. Dažnas ir mišrus „šerkšnas“, kai žiedlapių kraštus puošia abiejų tipų ataugėlės.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 16, antradienis.
  • Saulė teka 05:03, leidžiasi 21:46.
  • Mėnulis teka 17:24, leidžiasi 00:31.
  • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis liepos 14 d.
  • Danguolė, Faustas, Vaigaudas, Marija
  • Škaplierinė. Prapjovos. Agronomų diena. Tarptautinė gyvačių diena
  • Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, sėkite ar pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Sėkite, sodinkite, skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus. Nepatartina kirsti medžių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, iškasti gėlių svogūnėlius.
  • Šią dieną nereikėtų dirbti, kad vėjai namų stogų neplėšytų, rugių neišguldytų. Pabarstyti grūdų troboje, kad varnos stogų nedraskytų.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius