• vasario 16 d., Sekmadienis
Didelis baneris puslapio viršuje
sss

Šerkšnotosios tulpės – originalus gamtos ir žmogaus kūrinys

Šerkšnotosios tulpės – tai gana jauna tulpių grupė, išskirta 1981 metais. Jos pradininke laikoma 1930 metais užregistruota veislė ‘Sundew’. Šios tulpės išvestos atsitiktinumo dėka (spontaniniai mutantai). Tik paskui, augant susidomėjimui egzotiška naujųjų tulpių išvaizda, mutacijas imta kelti dirbtiniu būdu – veikiant radioaktyviaisiais spinduliais ar cheminiais mutagenais. Dar vėliau pereita prie įprastinės hibridizacijos.

Augintojų palankumą šerkšnotosios tulpės pelno ne tik originalia žiedų forma ar atspalviais. Žiedlapiai storesni ir standesni nei kitų veislių tulpių, todėl gerokai atsparesni nepalankioms klimato sąlygoms: juos mažiau išblaško vėjas, drėgnu oru beveik nenukenčia nuo pilkojo puvinio. Be to, šios tulpės, ypač vėlyvesnės, žydi labai ilgai. Nepamainomos jos ir įprastose puokštėse, ir netradicinėse gėlių kompozicijose.

Nepaprastas šerkšnotųjų tulpių grožis atsiskleidžia žvelgiant į jų žiedus iš arti. Iškart pastebėsite, kad vadinamasis šerkšnas (smulkios ataugėlės žiedlapių kraštuose) yra dvejopas – kristalinis arba adatinis. Pastarasis visuomet stambesnis. Dažnas ir mišrus „šerkšnas“, kai žiedlapių kraštus puošia abiejų tipų ataugėlės.

 


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
darzoviuseklos
Sodoharmonija

Šiandien

  • Vasario 16, sekmadienis.
  • Saulė teka 07:40, leidžiasi 17:27.
  • Mėnulis teka 02:02, leidžiasi 10:52.
  • Mėnulis Šaulyje 06:07. Delčia 00:17.
  • Julijona, Laimutė, Tautvydė, Vytis.
  • Lietuvos valstybės atkūrimo diena.
  • Vaisių dienos. Sėkite, sodinkite porus, salierus, svogūnus, ridikėlius šildomuose inspektuose ar ant palangės. Tręškite kambarinius vaisinius augalus (citrinmedžius, granatmedžius, ananasus) ir daigus daržovių, gėlių. Jei nešąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Valykite ir tvarkykite namus, rūsius, langus. Netinkama diena sodinti gūžines salotas, ravėti.
  • Jei vasaris šaltas, birželis bus karštas.

Sekite mus

E-sėklos
gardenis
seklosdarzui

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokie darbai įrašyti Jūsų vasario mėnesio darbų sąraše?

Įvykių kalendorius