• balandžio 9 d., Ketvirtadienis

Šerkšnotosios tulpės – originalus gamtos ir žmogaus kūrinys

Šerkšnotosios tulpės – tai gana jauna tulpių grupė, išskirta 1981 metais. Jos pradininke laikoma 1930 metais užregistruota veislė ‘Sundew’. Šios tulpės išvestos atsitiktinumo dėka (spontaniniai mutantai). Tik paskui, augant susidomėjimui egzotiška naujųjų tulpių išvaizda, mutacijas imta kelti dirbtiniu būdu – veikiant radioaktyviaisiais spinduliais ar cheminiais mutagenais. Dar vėliau pereita prie įprastinės hibridizacijos.

Augintojų palankumą šerkšnotosios tulpės pelno ne tik originalia žiedų forma ar atspalviais. Žiedlapiai storesni ir standesni nei kitų veislių tulpių, todėl gerokai atsparesni nepalankioms klimato sąlygoms: juos mažiau išblaško vėjas, drėgnu oru beveik nenukenčia nuo pilkojo puvinio. Be to, šios tulpės, ypač vėlyvesnės, žydi labai ilgai. Nepamainomos jos ir įprastose puokštėse, ir netradicinėse gėlių kompozicijose.

Nepaprastas šerkšnotųjų tulpių grožis atsiskleidžia žvelgiant į jų žiedus iš arti. Iškart pastebėsite, kad vadinamasis šerkšnas (smulkios ataugėlės žiedlapių kraštuose) yra dvejopas – kristalinis arba adatinis. Pastarasis visuomet stambesnis. Dažnas ir mišrus „šerkšnas“, kai žiedlapių kraštus puošia abiejų tipų ataugėlės.

 


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Sekite mus

Šiandien

  • Balandžio 9, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 06:31, leidžiasi 20:11.
  • Mėnulis teka 22:12, leidžiasi 07:30.
  • Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis balandžio 8 d.
  • Aurimas, Dalia, Kleopas, Maja, Paladijus.
  • Didysis ketvirtadienis
  • Lapų diena. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius ir žiedinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus. Rinkite ir džiovinkite vaistinius, prieskoninius augalus, dilgėles, darykite gydomąsias pagalves. Negalima kirsti medžių.
  • Jei balandžio mėnuo giedras, gegužė bus šlapia.
gardenis
seklosdarzui
baseinai fontanai
Bijūnai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias priemones naudojate kiaušiniams marginti?

Įvykių kalendorius