• rugsėjo 27 d., Trečiadienis

Šermukšnių dovanos

Antpilas. Valgomąjį šaukštą džiovintų vaisių suberkite į termosą, užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite. Ryte nukoškite ir gerkite 2 kartus per dieną prieš valgį.

Nuoviras. Valgomąjį šaukštą džiovintų vaisių užpilkite stikline verdančio vandens ir pavirkite 10 minučių ant silpnos ugnies. Po 10 minučių nukoškite ir gerkite 2 kartus per dieną prieš valgį.

 

 

 

Šermukšnių sirupas. Šermukšnius perrinkite, nuplaukite. 2 kg vaisių užpilkite 2 stiklinėmis vandens ir virkite, kol suminkštės. Tada pertrinkite per sietelį ir išspauskite sultis. Iš 200 g cukraus ir 250 g vandens paruoškite sirupą ir sumaišę su sultimis užvirkite. Galima gaminti ir kitaip. Į išspaustas šermukšnių sultis įberkite cukraus (santykiu 2 : 1), užvirkite ir atvėsinkite. Laikykite sandariai uždarytuose induose vėsioje vietoje.

Šermukšnių uogienė. Šermukšnius perrinkite, nuplaukite. 1 kg po pirmųjų šalčių surinktų vaisių suberkite į sirupą, išvirtą iš cukraus ir vandens (2 stiklinės vandens, 1 kg cukraus), pavirkite apie 10 minučių, po to palikite per naktį pastovėti. Kitą dieną virkite apie 10 minučių, supilkite į paruoštus stiklainius ir sandariai uždarykite.

Uogienė su obuoliais. 1 kg nuplautų šermukšnių vaisių užpilkite šaltu vandeniu ir palaikykite parą vėsioje vietoje. Išmirkusius vaisius išgriebkite, nuvarvinę suberkite į puodą su supjaustytais skiltelėmis obuoliais (jų turi būti mažiau negu šermukšnių), užpilkite 1 kg cukraus ir palikite dar parai, kad atsirastų sulčių. Tada nupilkite susidariusias sultis ir lėtai užvirkite. Sudėkite šermukšnius su obuoliais ir virkite, kol ims tirštėti. Baigdami virti įberkite cinamono ir vanilinio cukraus. Po 5 minučių uogienę supilkite į paruoštus stiklainius ir uždarykite.

Šermukšnių gira. 1 kg šermukšnių vaisių sutrinkite, užpilkite 4 l vandens ir 10 minučių pavirkite. Nukoškite. Šiame skystyje ištirpinkite 2 stiklines cukraus. Ataušinę įberkite 10 g alaus mielių ir gerai išmaišykite. Po 2–3 valandų girą išpilstykite į stiklainius, uždarykite ir laikykite 3 paras vėsioje patalpoje.

Šermukšniai cukruje. Nuplautus šermukšnių vaisius (su vaiskočiais) pamerkite į karštą cukraus sirupą (5 dalys vandens ir 4 dalys cukraus), po to išėmę atskirkite nuo vaiskočių, pabarstykite cukraus pudra ir apdžiovinkite praviroje orkaitėje arba krosnyje. Apdžiūvusius sudėkite į stiklainius ir sandariai uždarykite.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 27, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:14, leidžiasi 19:05.
  • Mėnulis teka 18:52, leidžiasi 03:30.
  • Mėnulis Žuvyse 03:18, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 22 d.
  • Adalbertas, Daugilė, Kovaldas, Vincentas, Damijonas
  • Pasaulinė turizmo diena. Lietuvos socialinių darbuotojų diena
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Jeigu rudenį medžių lapai ilgai nekrenta, reikia laukti labai ankstyvo pavasario.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius